Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha apuka...

Mit lehet tenni ha apuka durván bánik egészen kicsi babával?

Figyelt kérdés

Nagyon jó férj, mindenben támogat és segít. Ő szeretett volna babát, mindenben részt vesz a kicsi körül, szereti is, de sokszor durván bánik vele, mert elfogy a türelme a sírás miatt. Pl.:arcába fúj/kiabál erősen, gyors és erös mozdulatokat tesz vele, hirtelen felkapja idegesen stb.

Beszéltünk róla, őt magát is zavarja a dolog, de nem igazán tud róla "leszokni", bár már javult valamennyire a dolog. Szomorú vagyok emiatt, mert én bízok benne maximálisan, de a babát ilyenkor féltem és nagyon összezavar ezzel.


2022. nov. 7. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
97%

Hát én vágtam már földhöz ezt azt, amikor nagyon ideges voltam. Ettől még nem vagyok se agresszív, se nem "őrjöngök".

Az mit jelent hogy "Pszichológus már szóba került sokszor más traumák miatt, menne is, de eddig nem történt előrelépés az ügyben." Nem ment el? Ideje lenne. Nem tudja jól kezelni a feszültséget. Nekem se mindig megy, mondjuk én jártam vele pszichiáterhez: szerinte pl jó módszer a földhöz vágós megoldás, de csak ha nincs senki a közelben, de ugyanígy kb bármi, amihel nem veszélyeztet az ember senkit, de kiadja a dühét, így pl a boxzsak is egy megoldás.

2022. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
90%

Vannak emberek, akik azért a családtagjaikon vezetik le a dühüket, mert pl. a munkahelyükön nem tudnak kiállni magukért.

A főnöknek nem mer visszaszólni, otthon elveri az asszonyt. Klasszikus példa. Ez az a nő is mentegetheti azzal a férjét, hogy ideges szegény, nem rá haragszik. Hát ha ettől nem fáj úgy a monokli a szeme alatt...


A férjem ilyen dühkitöréses apa és őt mentegető anya mellett nőtt fel. Szorongásos gyerek volt, felnőttnek is az maradt. Most pszichoterápiára jár egy nagyon jó pszichiáterhez, és dolgozik ezek feldolgozásán.

Én helyette is sokszor haragudtam anyósra, hogy nem állt ki magáért és a gyerekeiért.

A férjem is vihette volna tovább ezt a mintát, szerencsére nem tette, de azért lelkileg odatett neki.

Ezt kívánod a gyerekednek?

2022. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
84%
Ezt csinálná követné a kezéből és addig nem adnám neki amíg nem jár pszichológushoz ha pedig nem megy akkor elhagynám. Ne haragudj de tudtad milyen,minek szültél neki? Én nem tettem volna,egy pszichopata az apám "csak"lelkileg terrorizalt,hát az is elég volt...
2022. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj. 1x úgy megrázza a gyereket, hogy belehal..
2022. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
91%

Biztos nehéz neked, Kérdező, hiszen szereted a párodat a hibái ellenére is. Sajnálom, de most a picit kell nézned, mert tudom, hogy Te elfogadod a párod, de a pici egy külön kis élet, akiért felelősséggel tartoztok/tartozol...


Szedd össze minden erőd, és a pici miatt lépj valamit, mert így nem jó szegénynek. Gondolj bele, ha nagyobb baj lenne, mit kezdenél magaddal?


Nagyon sokan sajnos úgy vannqk a gyermekneveléssel, hogy majd megoldjuk valahogy. Akik így állnak hozzá, generációs problémákat akasztanak a gyerek nyakába. A későbbi életét is vedd figyelembe.

2022. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező én tiszta szívemből sajnállak. De tedd fel magadnak a kérdést, meg fogsz tudni bocsátani magadnak ha ez az ember megrázza a gyereked és ezért egész életedben ápolnod kell a gépekre kötött egyébként egészségesen született gyereket? Mert ez a következménye ha megrázza. Én nem tudnék. Mert itt vannak a jelek és ha a férjed nem tesz semmit neked kell megvédeni a gyereked!
2022. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
86%
Nem beszélve arról,hogy ha olyat tesz, neked kötelességed feljelenti őt. Ha meg a gyereken majd a szorítás nyomait észreveszi mondjuk a gyerekorvos, akkor magadat sem fogod tudni tisztára mosni...
2022. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
90%

Aki egy babával szemben se tudja kontrollalni magát, az egy dackorszakos 2-3 évest meg is fog verni, ütni. A napi száz hisztit, szirenazo sirast szerinted hogy fogja bírni, ha egy babával ilyen, aki direkt még kb semmit se csinál?

Aztan majd nem érted, a gyerekednek miért az orditas, ütés a reakcioja mindenre, pedig te olyan kedves és türelmes vagy vele.

2022. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
89%
A lepontozó elmebetegek képesek leírni, hogy miért pontoztak le mindenkit, vagy csak nyomták a pirost mert az olyan szép szín? Szerintetek anyukának csöndben kéne lapítania amíg apuka terrorizálja a kisbabát, igaz? Ha meg apa kiírtja a családot véres szájjal szidjátok a nőt, hogy miért nem lépett.
2022. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
87%
19-cel egyetértek,pont ezt akartam én is kérdezni, hogy vajon mi az, amivel nem értenek egyet?
2022. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!