Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apuka nem akarna gyereke...

Ha az apuka nem akarna gyereket, elmondanátok neki, vagy titokban tartanátok?

Figyelt kérdés

Terhes lettem egy elég régóta tartó szexkapcsolatban. Néha viccelődtünk, hogy biztosan gyönyörű gyerekeink lennének, vagy én lennék a 'rossz zsaru' otthon, de tudjuk mind a ketten, hogy nem funkcionálnánk jól együtt több okból sem.


Én viszont régóta szeretnék már gyereket és úgy döntöttem, hogy megtartom még akkor is, ha egyedül nevelem fel. Az apjáról tudom, hogy ő még nem akar gyereket minimum 10-12 évig, meg elég hülye helyzet is lenne ez így... Nem akarom rátenni azt a terhet, hogy úgy éljen a hátralévő életében, hogy van valahol egy gyereke és nem tud róla semmit.


Tehát ebben a helyzetben ugye az a helyes döntés, ha nem beszélek neki a terhességről és igyekszem minél hamarabb megszakítani vele a kapcsolatot?


2021. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Én azt tenném, hogy elmondanám, de azt is hogy nincs elvárásod vele szemben (se apai, se anyagi). És majd ő eldönti, hogy részt akar e venni a gyereke életében. Szerintem eltitkolni gáz. Ne akard jobban tudni, hogy ő mit csinálna, ha megtudná. Döntsön ő. Felnőtt férfi. Ha védekezés nélkül tudott szexelni, akkor ez is menni fog... Ja hogy kérdés az, hogy direkt csúszott e be a gyerek... Hogy a csávó azt gondolta, hogy te védekezel?? 🤔
2021. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
Elmondnám. De mégis hogy lettél terhes?
2021. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Az elsővel értek egyet. Én is sokszor lefuttattam magamban egy ilyen szitut, bár soha nem volt ilyen kapcsolatom, de egyet értek abban, hogy elmondani azzal, hogy nincsenek felé elvárásaid. 10 év múlva már a gyerek is komolyan fog kérdezősködni, neki akkor mit mondasz? Az igazat? Apád nem is tudja, hogy létezel mert magamnak szültelek, pedig amúgy lehet, hogy érdekelnéd?
2021. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Tudta, hogy egy betegség miatt nem szedhetek jelenleg fogamzásgátlót, óvszerrel védekeztünk már egy ideje.


Az a baj, hogy fiatalabb nálam és nem látja át annyira, hogy egy gyerek mivel is járna.

2021. júl. 26. 18:19
 5/41 anonim ***** válasza:
99%
Elmondanám aztán majd kiderül, hogy mit szól hozzá.
2021. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Az #1-es véleményét osztom. Elmondanám neki, mert joga van tudni, viszont hozzátenném hogy nincs elvárásom felé semmilyen értelemben, se láthatás, se gyerektartás, semmi. Aztán majd eldönti, mennyire akar beszállni a dologba. Eltitkolni szerintem a leggázabb dolog.
2021. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
72%
Lepontozhattok, de én biztos nem mondanék le önként és dalolva a gyerektartásról. Vállalja ő is a felelősséget.
2021. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
4%
#7 én nem pontozlak le, de ha apuka nyilatkozik róla, hogy nem tart igényt a gyerekre semmilyen formában - abban az esetben ha anyuka előhuzakodik a tartásdíjról -, úgy gyerektartást sem kell fizetnie. Azt csak akkor kell fizetnie, ha akarja, hogy bármiféle köze legyen a gyerekhez.
2021. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ez így nem igaz. Csak a jogairól mondhat le, a kötelességeiről nem.
2021. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy ha abszolút mindenről lemond akkor a gyerektartásról is lemondhat.
2021. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!