Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apuka nem akarna gyereke...

Ha az apuka nem akarna gyereket, elmondanátok neki, vagy titokban tartanátok?

Figyelt kérdés

Terhes lettem egy elég régóta tartó szexkapcsolatban. Néha viccelődtünk, hogy biztosan gyönyörű gyerekeink lennének, vagy én lennék a 'rossz zsaru' otthon, de tudjuk mind a ketten, hogy nem funkcionálnánk jól együtt több okból sem.


Én viszont régóta szeretnék már gyereket és úgy döntöttem, hogy megtartom még akkor is, ha egyedül nevelem fel. Az apjáról tudom, hogy ő még nem akar gyereket minimum 10-12 évig, meg elég hülye helyzet is lenne ez így... Nem akarom rátenni azt a terhet, hogy úgy éljen a hátralévő életében, hogy van valahol egy gyereke és nem tud róla semmit.


Tehát ebben a helyzetben ugye az a helyes döntés, ha nem beszélek neki a terhességről és igyekszem minél hamarabb megszakítani vele a kapcsolatot?


2021. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
8%

Arra nincs semmi garancia, hogy később nem lesz szükség a férfi anyagi támogatására, még ha most másként is gondolja a kérdező. Az apa akár a gyerek 25 éves koráig is tartásra kötelezhető, ha a gyerek tanul.

Én erkölcstelenségnek tartom, hogy a kérdező akár megmondja, akár nem, de a partnere ellenkezése ellenére is megszüli a gyereket. Tudom, ehhez joga van, mert ő rendelkezik a testével, de ezzel szemben áll egy másik ember akarata, amely szerintem pont olyan fontos, mint a kérdezőé. Egy szexkapcsolat nem a gyerekvállalásról szól.

2021. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
87%

"Egy szexkapcsolat nem a gyerekvállalásról szól."


Felnőtt ember feléri ésszel, hogy a dugásból gyerek lehet. Akkor is, ha csak pillanatnyi örömszerzáés volt a cél és nem családalapítás. Ezért nem árt mondjuk egy ilyen digi-dugi kapcsoltban is megbeszélni, hogy mégis mi történik, be beüt a krach.

Mert lehet, hogy ha előre megbeszélik, és a nő azt mondja, hogy bizony ha terhes lesz, ő megtartja, mert már régen gyereket szeretne, akkor a srác inkább keres olyan szexpartnert, akinek nem áll fenn annak veszélye, hogy szül neki egy gyereket.

2021. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

19 éves, még egyetemre jár. Komolyan tegyem tönkre kb az életét azzal, hogy ahogy elkezd dolgozni, a fizetése X százalékát utalja is nekem rögtön?


Én sem vagyok sokkal idősebb nála, viszont teljesen más az anyagi hátterem és már dolgozom, passzív jövedelmi forrásaim is vannak. Nem fog hiányozni az a 30-35 ezer forint sem most, sem később.

Aki szerint meg a gyerektartás a gyereknek, és nem nekem jár... Komolyan?:D És a számlákat, tandíjakat, ruházkodást ki fogja fizetni? Nem én?

2021. júl. 26. 21:42
 24/41 anonim ***** válasza:
56%
Nem azért kérdező, de te sem tudod felmérni teljesen, hogy mivel jár egy gyerek. Azt majd akkor tudod meg, ha ott lesz.
2021. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

Ne legyen már minden férfinak a fejében opció az abortusz, és rendesen kicseszés ha nem gyilkoltatja le a gyereket.

(nem vagyok abortusz ellenes, csak egyes férfiak már rendesen túlzásba esnek).

Ha megfogan egy terhesség, az abortusz nem egy alap dolog, amire ha nem megy el a nő, akkor úgy kell neki.

Hogy lehet olyat mondani h mekkora szemét h megszüli a babát ahelyett, hogy kiszedetné magából. És mekkora szemétség szegény kis férfival szemben aki semmiről se tehet....

2021. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Azért elképzelése szerintem a mai világban mindenkinek lehet róla.

Tudom, hogy segítség nélkül nehéz, de a segítség nem mindig csak az apuka lehet.

2021. júl. 26. 21:44
 27/41 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező! Mondd el neki, aztán majd ő eldönti, hogy részt kíván-e venni az életében. Megmondod neki, hogy "Pista, terhes vagyok, ez van! Tudom, hogy nincs stabil anyagi háttered ezért nem is várok anyagi segítséget, a gyerek az én nevemet kapja de ha szeretnél részt vehetsz az életében"
2021. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező! A gyermektartás a gyereké nem a tiéd. és igen, ne tedd tönkre egy 19 éves még tanuló fiatalember életét. Az is sokat elmond ám rólad, hogy szexkapcsolatból akarsz gyereket.

Itt felesleges azzal jönni, hogy ő is tehet róla, hogy terhes vagy, mert itt csak az egód mozgatja a szálakat. Gátlástalan, az én szemember egy erkölcsi hulladék vagy. Remélem az élettől visszakapod ezt a szemétséget.

2021. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Milyen szemétséget?

Hogy azok után, hogy lassan 6 éve vágyom kisbabára, nem fogom elvetetni? Tényleg szörnyű tett, mondhatom...


És tisztában vagyok azzal, hogy a gyerektartást a gyerek kapja, nem én. De ismét megkérdezem, szerinted a gyerekkel járó költségeket ki állja? A 3 éves gyerek maga fizeti a ráeső részt a rezsiből, ő vásárol magának ruhákat, fizeti az óvodai tandíjat?! Vagy az újszülött a pelenkát? Nyugodj meg, nem szeretnék a gyerektartásból meggazdagodni.

2021. júl. 26. 21:55
 30/41 A kérdező kommentje:

Vigyázz a szádra, és ne kívánj másoknak rosszakat, mert visszaszáll ám!


Akkor lenne kihasználás, ha minden hónapban az asztalt verném a gyerektartásért és követelném, hogy foglalkozzon a gyerekkel, vigyázzon rá, legyen mellettünk. Semmit ezek közül nem várnék el tőle.

A korábbi párkapcsolatom pedig nem tudom, hogy jön ide, vagy mi közöd van hozzá. De tessék: már jegyesek voltunk, megvolt a családi házunkhoz a telek, ki volt tűzve az esküvő időpontja is. Majd kiderült, hogy 9 évnyi együttlét után megcsal. Szerintem érthető, hogy ott pontot tettem az ügy végére.

De kérlek, több kommentet ne írj, mert erre a trágár mocsokra nem vagyok kíváncsi.

2021. júl. 26. 22:07
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!