Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apuka nem akarna gyereke...

Ha az apuka nem akarna gyereket, elmondanátok neki, vagy titokban tartanátok?

Figyelt kérdés

Terhes lettem egy elég régóta tartó szexkapcsolatban. Néha viccelődtünk, hogy biztosan gyönyörű gyerekeink lennének, vagy én lennék a 'rossz zsaru' otthon, de tudjuk mind a ketten, hogy nem funkcionálnánk jól együtt több okból sem.


Én viszont régóta szeretnék már gyereket és úgy döntöttem, hogy megtartom még akkor is, ha egyedül nevelem fel. Az apjáról tudom, hogy ő még nem akar gyereket minimum 10-12 évig, meg elég hülye helyzet is lenne ez így... Nem akarom rátenni azt a terhet, hogy úgy éljen a hátralévő életében, hogy van valahol egy gyereke és nem tud róla semmit.


Tehát ebben a helyzetben ugye az a helyes döntés, ha nem beszélek neki a terhességről és igyekszem minél hamarabb megszakítani vele a kapcsolatot?


2021. júl. 26. 18:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod:) Mint mondtam, jogokról lehet lemondani.
2021. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartásról akkor lehet lemondani ha más átvállalja (örökbefogadás).

Az más kérdés persze hogy a két szülő megegyezés valamiben vagy sem.

2021. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tőle gyerektartást követelni. Nem tartanám fairnek, hogy úgy hozom meg ezt a döntést, hogy ő nem akarja, nem akar még gyereket, de a pénze az kéne... Szerencsére vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ne jelentsen problémát a gyerektartás összegének a kiesése.
2021. júl. 26. 20:48
 14/41 anonim ***** válasza:
7%
Az se nem logikus se nem fair, ha pl nem akar gyereket, védekeztek is csak becsúszott, ő pl abrotuszt akarna mert NEM akarja a gyereket, de a nő meg igen, akkor valahogy kétlem, hogy rá lehetne kötelezni.
2021. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%

Gyerektartást fizetnie kell, ha az anya igényli.

Az ő f.rka is ugyanúgy benne volt a dolgoban.

Ha valaki szexel, sajnos benne van a pakliban a terhesség.

A férfiaknak annyiból nehezebb, hogy ők nem dönthetnek abortuszról, viszont terhesség megszakítás esetén nem nekik kell fizetni, átélni és viselni a lelki következményeket.

Szerintem nagy butaság lenne lemondanod a gyerektartásról. Nem kell szégyellned magad azért, mert megtartod a babádat. Ketten voltatok abban az ágyban, a gyerek is a kettőtök felelőssége.

2021. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Nem érzem ezt butaságnak. Szerintem ez így fair.

Én akarom a gyereket, az én kötelességem biztosítani az anyagi részét is. Elég hülyén érezném magam, ha olyan férfit köteleznék arra, hogy fizessen minden hónapban, akinek egy porcikája sem kívánta a gyereket.

2021. júl. 26. 21:02
 17/41 anonim ***** válasza:
67%

#16 ahogy érzed de szerintem akkor is butaság.

A gyerek nem kívánságműsor, ha jön.

Ha a csávó szexel, akkor elég felnőtt ahhoz, hogy tisztában legyen a következményekkel.


Ezt leszámítva szerintem mond el neki, a gyereked előbb utóbb tudni akar majd róla és akkor leszel bajban h mit mondj.

+ nem tudhatod, lehet érdekelni fogja a saját gyereke és szeretne az élete része lenni, ha nem most mert még túl fiatal, akkor majd később ha felnőttebb lesz.

Ha nem követelsz tőle semmit, de megadod neki a lehetőséget, meg is lepődhetsz. Nem minden férfi s.ggfej.

2021. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
30%
A sajat gyereked felett hoztal ezzel ítéletet hogy neki nem lehet apja..
2021. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
56%
Ja plusz nem te mondasz le a gyt ről hanem a gyerekedtol vonod el. Neki járna ugyanis. Nem neked..
2021. júl. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%

Látom, hogy nagyon jó fej akarsz lenni, meg magadra vállalni az egész mindenséget, csak mert a te döntésed, hogy megtartod. De azért ennyire nem kell ám kíkímélni a férfiakat sem, hiszen ő is ott volt, mikor az a gyerek elkészült. Talán neki sem árt, ha felfogja, hogy bizony a szex (akkor is, ha csak szexkapcsolatban történik), bizony a teherbeesés kockázatával jár.

Nem igazán értem, koton mellett mégis hogy sikerült, de azért nem ártana neki se tudni róla, hogy valamit csúnyán benézett. És azzal sem árt szembesülnie, hogy attól, hogy fiatal, meg nem akar gyereket, attól bizony még néha összejön, és ennek tudatában kellene másokba dugdosni a farkát.

Bocs, de úgy viselkedsz, mintha a srác a kisgyereked lenne, akit meg kell óvni a csalódásoktól meg szar helyzetektől.

Szerintem meg ideje lenne felébrednie neki is. Hogy bizony egy szaxkapcsolat is ilyen veszélyekkel jár, és bizony mindig a nő döntése, hogy a gyerek marad vagy sem.

2021. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!