Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a szomszédokkal...

Mit tegyek a szomszédokkal (panel)?

Figyelt kérdés
Annyira kellemetlen, a felettünk lakóknak most kb. 11 hónapos a kisfiuk, én itthon vagyok a terhességem eleje óta és már a hajam égnek áll, hogy folyton zajonganak. A kisfiú állandóan kopog, rohangál, széket tologat, vannak napok, amikor olyan, mintha egy percet sem aludna. Sokszor pihenni sem tudok és már előre aggódom, hogy lesz, ha nekünk is hamarosan megszületik a babánk. Elméletileg értelmiségi család és én azt gondolnám, hogy maguktól is fel kellene mérniük, hogy mi az ami zavaró lehet a szomszédoknak. Mit mondjak, hogy szóljak nekik?
2009. nov. 23. 19:57
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
80%

Én tuti nem lennék jo szomszédod,ugyanis az én gyerekem nagyon aktiv,9 honapos léttére.

Mindent sikitàssal,siràssal fejez ki.Csapkodja aszekrényt,meg amit elér.És én pl. nem tudom megvigasztalni rendszeresen,ha elsirja magàt,mert nincs segitségem,de a pàrom kereken délben jön a munkàbol,és az ebédnek vagy igy vagy ugy készen kell lennie....

Nekem eddig nem szoltak a zajokért,pedig tudom hogy hangos a gyerekem,de ugy gondolom,azértmert hangos,még nem biztos hogy hülye.Vannak szülök akik kezdetektöl szigorubban nevelik a gyereket,én ugy vagyok vele,meghagyom neki a gyermekkoràt!

Nincs ebben semmi rossz.

Én nem kivànom a hasfàjàst a babànak,az se lesz kellemes.Söt kedves kérdezö!Ha a tiéd fog sirni,hangoskodni,még idegesitöbb lesz mint a szomszédé.Tapasztalatbol irom.De ràütni a kezére egy egy évesnek nem ütök rà.Akkor sem ha ezért rossz anyànak gondoltok!

Hidd el,nem direkt hangoskodik a gyerek!

Az enyém nem tolja a butrokat,még nincs is erö benne annyi,de van bébikompja,és az a pucér padlon meghallatszik,de nem tehetek a bébikomp al is takarot.Meg mindig ledob valamit.Hol telefon,hol jàték,épp amit elér...

Sokszor még én is meglepödök a hatalmas zajra.Kivinni kiviszem a gyerekemeta levegöre.de legutobb csak heti 2 alkalommal,mert az idö se kedvez,meg a jàrvànytol is félek....

De ha meni kell vàsàrolni,magammal viszem,és alszik nappal mindig 1-2 orahosszàt!

Biztos vagyok benne hogy nincs két egyyforma gyerek,de nagyjàbol minden gyerek hasonlo!

Ez meglp majd téged.

Nekem volt itt ezelött egy kérdösem,azt kérdeztem,miért van a szomszéd 2,5 éves gyerekének uj babakocsija?Azt hittem irigy az én ujszülött babàmra,és megakarja mutatni hogy az övé is ülhet még babakocsiba.Nagyon sok szàmomra akkor sértö vàlaszt kaptam,màra ràjöttem ahogy a kicsim nl,hogy bizony egy két és fél éves is ül babakocsiba,mert hamar elfàrad stb.

Szoval addig ugyse adsz igazat senkinek,amig nem tapasztalod.

Az hogy ràszolj a szomszédra egy buta ötlet!

Megfognak haragudni,de nem fogjàk a gyereket eltudni hallgattatni,lehet még hangosabb lesz a szülö is!

Ezt ne akard.

Ahogy az elején irtad,értelmes csalàd,...

Akkor ha hazajössz a korhàzbol,elötte tegyél ki egy papirt az ajtotokra hogy üdvözöllek,vagy egy golyàt rajzoljatok,csak hogy tudtàra add finoman,kicsi baba van!

Bàr nekem is tudta mindenki,sennki nem alkalmazkodott hozzàm,van hogy gyerekek szorakozàsbol nyomogatjàk a csengöt,nem tudok mit tenni.A kicsim,irtam mär 9. honapos,nem lett baja a hangoskodàstol!Boldog babavàràst

2009. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
63%
Azért kíváncsi lennék ennyi vélemény tán a kérdező hogy látja a dolgokat.
2009. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
79%
A 3. vagyok.Kicsit elszaladt a ló,látom.Nekem is ennyi idős a babám,és eggyátálen nem rossz,nem degenerált,egyszerüen baba.Aki nem tud alkalmazgodni a másikhoz,az ne éljen panelba.ha meg más nem adatik meg,akkor legyél toleráns egy kicsit.11 hónaposan még nem súlyemelők,nem fogja húzogatni a szekrényt,stb.persze lehet,hogy vannak dolgok amik alapból hangosak,én manómnak ár a menetelése is kész ügetés,de majd meglátod a tied milyen lesz.én nagyon nem örülnék neki,ha egy kismama azzal állítana oda,hogy tegyem már ketrecbe a babám.és te mit szólsz ha az éjszakai visításkor álmosan és fáradtan rád csöngetnek,hogy halkítsd már le a babád?mit csinálsz akkor?mit csinálsz a babáddal,hogy ő se zavarjon másokat?egyébként a babák különböző fejlődési szakaszokon mennek keresztül,lehet mire oda jutsz,hogy meg lesz a baba,e fenti szomszédot már észre se fogod venni,mert éppen már megy,és épít,és teljesen mást csinál.légy türelmes,egy anyának ez a legfontosabb tulajdonsága.
2009. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
73%

mi újépítésű társasban lakunk, a tetőtérben. a falak gipszkartonból vannak. tehát minden hallatszik, kb mint a panelban, de lehet, h rosszabb. mikor kezdett mászni a fiam, tavaly télen, leszőnyegeztettem az egész lakást a párommal. még a konyhát és a wc-t is. a párom padlóburkoló vállalkozó, ő csinálta meg. a szőnyeg 75000 ft volt nagyker áron. ha ezt megcsináltatja 1 család, alsó hangon 180.000 ft munkadíjjal. senkitől nem kérheted, h ennyi pénzt kiadjon más nyugalmáért.

1szer feljött az alsó szomszéd, h hangos a fiam. behívtam, h nézze meg, mindenhol szőnyeg van, ennél többet nem tudok tenni, lekötözni nem fogom. hozzáteszem az ő fia 8 éves, vascsővel üti a vas korlátot suli után. tehát ennyit erről. alkalmazkodni kell!!!!

tavasszal a falat kell leszigeteltetnünk, mert a mellettünk lakó üti, ha vmi nem tetszik. az sem tetszik neki, ha zuhanyzom, akkor is üti. napirendi ponton. tehát azt is meg kell oldanunk, de nem fogják kifizetni a felét. emellett szeretnénk még 1 babád később, tehát el is kell költöznünk innen pár év múlva, tehát mind kidobott pénz, h ne kelljen mások csúnya nézését meg kopácsolását, meg primitív megjegyzéseit hallgatnom. ez van.

szóval szerintem légy megértőbb. 1 11 hónapos babát nem olyan könnyű lekötni egész nap, ráadásul hagyni kell egyedül is kicsit őket. majd meglátod, h milyen lesz ez. addig meg türelem.

2009. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
80%

"Hát szerintem engem zavarna, még ha a saját gyerekem is, ha a laminált padlón kopogna és a járólapon tologatná a széket, hogy a fél ház belezeng. "


Idézet tőled.

Tudod ha ez a fajta mocorgás a gyereked résézről zavar akkor nem tudom mi lesz veled ha 10-en párhónaposan rátok szakaqd a rosszidő és bent "tombol" a kicsi. Nem úgy vettem észre,hogy toleráns kismama lennél. Remélem a te picikéd áldott jó gyxerek lesz soha nem lesz egy hangja sem. Nem fog sírni játazani.


Természetesen vannak dolgok amiket egy 11 hónapos esetében is lehet csökkentetni. De miért csak a szomszéd tegyen róla? Te is hangsizgetelheted pl a palfonodat. Ha pedig valam inagyon zavar menj fel és látogasd meg őket, nézd meg mit csinálnak egésznap. Nem hiszem,hogyy csak a 4 fal lenne nekik. Jah és te is elmehetsz sétálni.


Én két hancúrozó kisfiút nevelek. Esténként belőlük is kitör a mehetnék a bent szorultunk ilyenkor van bébitaxizás, szaladgálás., birkózás kiabálás. S van egy idő korlát amikor rájuk szólok,hogy halkabban. Ez pedig az este 8 után. Olyankor tudom más is pihenne. Nappal nem mert nappal van aki fúr farag ordítozik, bömbölteti a tévét. S képzeld el engem is zavarnak a szomszédok, Miután nálunk elcsendesedtek és alszanak a gyerekek még 2 órán keresztül hallgatom az alsó szomszéd tévéjét. S még nem szóltam. Jah és a falszomszédunk sem szólt még soha mert a fiúk kalapálják a falat, vagy éppen kiabálnak. Annyit mondott csak jó hallani őket élet van a házban. Pedig van,hogy hajnali 4kor megy dolgozni képzeld. még nem jött át senki,hogy miért sírt éjjel a gyerek őt nem hagyta aludni. Van itt is székhúzogatás meg ilyenek és nekünk is laminált padlónk van. Természetesen meg van mondva, ohgy nem dobálunk, nem húzzuk. De ennek ellenére előfordul .Ilyen a panel. még senki nem szólt senkinek, ohgy baj lenne,hogy itt él egy 5 éves és egy 21 hónapos gyerek. Mindenki tudja ahol gyerek van a házban nyüzsi van.

Tudod ha most nem tudod elviselni mi lesz veled ha a sajátod sír egész nap ,mert fáj a hasa, vagy mert valami más baja van. aztán amikor mászik mit fogsz csinálni ha ledob, leejt valamit? Magára rántja az asztal terítőt és te ijedtedben sikítasz? Vagy ha ő húzogatja tologatja járástanuláskor a széket? Sajnálom a gyereked ha mindig csak azt fogja hallani ezt nem nem szabad,tilos.


Gondolkodj el és legyél toleránsabb te is. Nem kell mindent elviselni, de a nappalok ilyenek. Eddig talán azért nem tűnt fel,mert dolgoztál és nem voltál otthon. Ha éjjel is rohangál a kicsi menj fel.

A másik érdemes össze ismerkedni a szomszéddal és baráti kapcsolatot kialakítani, mert ha nem lesz kéznél nagyi és te az éjszakázásba belefáradtál lehet szívesen elvállalja 1 órára ohgy aludhass. És fordítva te is megkérdezheted segíts-e? Sőt tudod mit elmegyek odáig,hogy mi lenne ha egyszer te vinnéd le az ő gyerekét sétálni, vagy menj el velük!


Attól,ohgy egy gyerek mozog eleven még nem degenerált üzenem annak aki hüylegyer3eknek nevezte itt sokak örökmozgó gyerekét. Neki biztos áldott jó gyereki vannak vagy már nme emlékszik erre a korszakra.

2009. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező pedig csak hallgat,és hallgat....fáj az igazság?
2009. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
73%

én vagyok az akinek a kicsije üti a konvektort

oké, persze igazatok van, nem kellene hagynom, de higgyétek el rászólok nem egyszer, elhozom onnan, adok a kezébe valami mást... addig oké, de utána megint oda téved, és kezdi előröl, ez van

egy szomszéd sem szólt még nekünk

persze mi sem, pedig 2 huncut lakik alattunk, meg mellettünk is vannak gyerekek

nem neveletlen, hülye a gyerekem, mint ahogy valaki írta itt, de nem hiszem hogy más 1 éves babája annyira szófogadó, és érti mit szabad és mit nem

...csak szerettem volna megvédeni magunkat...

a véleményem még mindig az, a kérdezővel szemben, hogy amíg nincs meg a babája, és nem tudja, hogy nálunk majd hogy mennek a dolgok, addig ne menjen át szólni, nem tudhatja előre milyen természetű lesz a kicsije

lehet olyan dolgokat fog éppen csinálni napirenden, amiért most éppen szólna a szomszédban!

2009. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
31%
Na mi van ehhez már szavad sincs?
2009. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
26%

szerintem a kedves kérdező nem áll vitatkozni, hülyeségeken.

kiforgatjátok a szavait.

a sírás is persze,hallotta, nem tudott aludni, de ez van, nem is szólt érte.

de a hangoskodás az más.

vagy ti tényleg engeditek, hogy tologassa a gyereketek a bútorokat?üsse a radiátort, csapkodja a földhöz a játékait?(és nem a véletlen leejett játékról van szó)

16hónapos a fiam,

nem tologatja a bútorokat, nem üti a radiátort,nem csapkodja a játékokat a földhöz , mert igenis rászólok, elviszem onnan...

hát csodálkozom a sok "11hónapost nem lehet nevelni" válaszolón.

nagy gondok lesznek később.....

2009. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
22%
Csak meg kell nézni, milyen válaszok vannak többségben, kik vannak felpontozva és máris érthetővé válik, miért van olyan sok bunkó az utcán... Valószínűleg őket is így "nevelték"
2009. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!