Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a szomszédokkal...

Mit tegyek a szomszédokkal (panel)?

Figyelt kérdés
Annyira kellemetlen, a felettünk lakóknak most kb. 11 hónapos a kisfiuk, én itthon vagyok a terhességem eleje óta és már a hajam égnek áll, hogy folyton zajonganak. A kisfiú állandóan kopog, rohangál, széket tologat, vannak napok, amikor olyan, mintha egy percet sem aludna. Sokszor pihenni sem tudok és már előre aggódom, hogy lesz, ha nekünk is hamarosan megszületik a babánk. Elméletileg értelmiségi család és én azt gondolnám, hogy maguktól is fel kellene mérniük, hogy mi az ami zavaró lehet a szomszédoknak. Mit mondjak, hogy szóljak nekik?
2009. nov. 23. 19:57
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
81%

Ennyi idősen a tiéd is ugyan ezt fogja csinálni. Egy 11 hónaposra nem lehet ráparancsolni, hogy üljön nyugodtan. Ha egy nagyobb gyerek lenne, arra én is haragudnék, de egy ilyen picire... Tényleg nem sok mindent lehet csinálni egy ekkora gyerekkel, mert az mászik össze vissza és rámol, pakol, stb.

A babádat hidd el, nem fogja zavarni. Újszülött korban még a legnagyobb zaj közepette is el tudnak aludni. Az enyém egyszer séta közben akkor dobta be a szunyát, amikor a buszmegálló mellett dübörögtek a munkagépek. Meg egyszer mentünk egy ballagásra, ahol megtaláltuk a szupi árnyékos helyet, egy HARANG alatt, a fiam aludt és persze a harangot iszonyat hangerővel elkezdték kongatni, és a füle botját sem mozdította rá. Szóval egy újszülött akármekkora zajban is el tud aludni, ugyanis az alvásnak nem feltétele sem a csend, sem a sötét, csak mi felnőtt korunkra így szokjuk meg. De az újszülöttek simán elalszanak így is. Később pedig hozzászokik majd. Nálunk pl. van egy kutya a laksában, nagyon ugatós, de a fiam tök hozzászokott, fel se ébred rá. Pedig már két éves. Ha meg most te szeretnél pihenni, szerezz be egy füldugót, nem viccelek, nekem is van. A szomszédban két testvér lakik akik egész nap vagy kiabálnak játék közben, vagy veszekszenek, nem kisebb hangerővel. Néha szeretnék nappal aludni, amikor éjjel nem jött össze, olyankor én beteszem a füldugót és édesdeden alszom.

2009. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Szerinted inkább én aludjak majd a kisbabám mellett füldugóval, mintsem a szomszéd valamit is alkalmazkodjon a közösséghez?
2009. nov. 23. 20:10
 3/53 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Majd te is meglátod ha meglesz a babád hogy amikor akkora lesz neked is ugyanígy fog csinálni, ugyan ezeket. Egy ekkora gyereknek rengeteg mozgásra van szüksége, nem tudja senki lelőni. Neked milyen lesz ha valaki szól neked hogy a gyerek nagyon zajos? Te sem fogsz tudni vele mit csinálni, mert a napi teendőket el kell végezni, nem lehet ott lenni vele állandóan és ezt ne vagy azt ne csináld.
2009. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
80%
szia.11 hónap múlva az alattad lakó fogja ugyanezt írni.pont ennyi idős a babám.folyamatosan mozgásban van,élvezi,hogy trappolhat,lehúz,megnéz mindent.már érdeklik a hangok,így ledob mindent a földre majd felveszi és összeüti őket.nem rosszak,ilyenek ezek a babák.teljesen jól fejlődő,kis manók.anyukám alattam lakik,de nem panelbe,jókat nevetnek és pontosan tudják,mikor hol van és mit csinál.nem akarlak bántani,de azért egy kismamától több empátiát várna az ember.de igaza van az előttem szólónak,a babád észre se fogja venni.
2009. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
79%
Ha meglesz a kisbabád,akkor nem kell neked sem füldugó.Ő is zavarni fogja a szomszédaidat,mert nem csak nappal,de éjjel is sírni fog.Ha még el is rontod esetleg,akkor még többet fog sírni,mint egyébként.Mit szólnál,ha szólnának neked a szomszédaid,hogy csinálj valamit a gyerekeddel,hogy ne sírjon? A család nem kötözheti le a 11 hónapos gyereket,mert azok örökmozgók.Mellesleg szükségük is van a fejlődésükhöz a mozgásra.A tied sem lesz különb .
2009. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem szokj hozzá a tied is ezt fogja csinálni.
2009. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
67%

Uhh ...Erre mit mondjak.ha rosszat irok,lehet megbàntalak,de:igen akkor te aludj füldugoval a füledben.

A te gyermeked fog éjszak is sirni,ami majd a szomszédodat zavarni fogja,de ö sem fog tudni mit tenni.Egy 11 honapos gyerek egyértelmü zajos,nem tudsz,nem is szabad ràszolni.Felfedezi a vilàgot,a tiéd is ezt tezsi majd.Hidd el mert ök hangosak,aza gyerekedben nem tesz kàrosodàt!

Nekem nyàron a balkon nyitva vôlt a mellettem lévö szomszéd gyerekek visitottak,hangoskodtak,a gyerekem nem sirt emiatt.Néha àlmàba megrezzent egy egy hangra,de volt hogy csengettek is,akkor most kiabàljak,hogy ne csengessenek?

Ha ilyen nagyon félsz akkor irj ki egy papirt a föbejàrathoz,hogy hamarosan babàd születik,szeretnéd neki a csendet megteremteni.

Tudom,hogy neked most a legfontosabb a kicsi babàd és a sajàt nyugalmad lesz,de hidd el idöd se lesz vele foglalkozni hogy ki mikor zajong.Gondolom nem este tizkor zajonganak,vagyis utàna,szoval mégcsak csendhàboritsért sem lehet feljelenteni.Gondolj bele,én ahol lakom csak öregek élnek,az én babàm siros,de sohasem szoltak ràm emiat,pedig màr megtehették volna.

Szoval hidd el a te babàd is fog zajongani,és nem lesz szived ràszolni egy 11 honaposra hogy csendbe maradjon,mert az alattad lévönél baba született..

2009. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Hát szerintem engem zavarna, még ha a saját gyerekem is, ha a laminált padlón kopogna és a járólapon tologatná a széket, hogy a fél ház belezeng. Ezek szerint akkor titeket nem érdekelnek a szomszédok. Jellemző a mai társadalomra ez a közöny.
2009. nov. 23. 20:21
 9/53 anonim ***** válasza:
75%

Na ez jó! Mi vagyunk közönyösek, akiknek van ekkora gyerekük és tudjuk mivel jár. Tudod mit menj fel a szomszédhoz, szólj neki hogy csitítsa le a 11 hósát, utána ne csodálkozz ha pofán vág a szomszéd és még plusszba majd csináld te máshogy. Mert ha ennyire okos vagy akkor ne kérdezz itt hanem csináld majd különbül... a te gyereked majd egész nap ül az ágyán és egy hang nélkül el lesz, így fog felnőni.

Nem hiszem el hogy ennyire sötétek is vannak.

2009. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarlak megbántani de egy kissé megértőbb is lehetnél. Mit csináljon a szülő egy 11 hónapos gyerekkel?Üvöltsön vele vagy kösse le,hogy ne hangoskodjon? Egyszerűen ez a korszak ezzel jár,a Te gyerekednek is majd eljön ez az időszak!Akkor mit fogsz vele csinálni lekötözöd?Gondolhatod milyen rossz lehet a gyereknek,hogy ilyen cudar időben nem tud a jó levegőn játszani,ezért otthon próbál,de hát az meg hangoskodással jár.Hajrá vegyél füldugót!Ha megszületik a babád lehet egész éjjel üvölteni fog?Akkor mi lesz? Befogod a száját?Tudod néha nem árt egy kis együttérzés.

De majd Te is megtudod!

Üdv

2009. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!