Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a szomszédokkal...

Mit tegyek a szomszédokkal (panel)?

Figyelt kérdés
Annyira kellemetlen, a felettünk lakóknak most kb. 11 hónapos a kisfiuk, én itthon vagyok a terhességem eleje óta és már a hajam égnek áll, hogy folyton zajonganak. A kisfiú állandóan kopog, rohangál, széket tologat, vannak napok, amikor olyan, mintha egy percet sem aludna. Sokszor pihenni sem tudok és már előre aggódom, hogy lesz, ha nekünk is hamarosan megszületik a babánk. Elméletileg értelmiségi család és én azt gondolnám, hogy maguktól is fel kellene mérniük, hogy mi az ami zavaró lehet a szomszédoknak. Mit mondjak, hogy szóljak nekik?
2009. nov. 23. 19:57
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
72%
Igazuk van az előttem szólóknak. Te sem örülnél ha egy év múlva jönne a szomszéd és szidna, hogy a gyereked miatt nem tud pihenni. És a 11 hóssal meg nem tudod megértetni, hogy figyelj baba ne szaladj mert a szomszéd néni pihenne. A gyerek az gyerek. Ezt nem értik a mi szomszédaink se. Megyünk is innen amint lehet kertesbe, mert már nagyon unom, hogy szegényeket állandóan csitítgassam, ha már egy kicsit elkezdenek szaladozni, vagy hangosabban játszani.Azért van a gyerekkoruk, hogy legalább akkor kicsit szabadabbak legyenek. Kell majd alkalmazkodniuk később eleget. (Persze a játék alatt nem őrjöngést értek, csak egyszerű játékot.)Az volt a buta aki a paneleket kitalálta, meg a társasházakat, ahova bezsúfolta a sok embert és ez egy csomó konfliktusnak a forrása, a túl sok ember kis helyen, különböző mentalitással, életstílussal, életritmussal és különböző családi helyzetben.(Persze tudom akkoriban szükség volt a sok lakásra...) :-((
2009. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
76%

Most haragudni fogsz,de kihoztad belölem:Teneked gyerek nem is valo akkor.Ha idegesit a zaj...MERT A tiéd sem lesz hulla csendben hiàba is karod.Örömében,bànatàban visitani fog a gyereked.Imàdni fogja cspkodni az üvegasztalt,ledobàlni amit elér.Magàval huzni a frissen mosott ruhàt.Huuu készülj fel kismama!

Micsoda közöny?Nem te vagy kissé magadnak valo?Hidd el nem te vagy az egyetlen kismama.Vannak körülötted ezren meg ezren,de senki sem csinàl ügyet abbol hogy a a szomszéd gyereke is megmozdul.Durva voltam,de te nem vagy megértö...

2009. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
75%

uhhh, ez ellen nem tud tenn semmit az anyuka sem, hidd el

tényleg nem kötözheti le, nem foghatja be a száját...

nem arról van szó, hogy nem alkalmazkodnak, hiszen nem buliznak meg részegeskednek...kicsit legyél beleérzőbb.

ugyanez lesz nálad is pár hónap múlva.

és igen, az újszülött éjjel is sír,de szerintem senki nem fog szólni érte.

2009. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Az első félévben napi több órán át csak a sírását hallgattuk éjjel-nappal, nem szóltunk. Nem egyszer volt, hogy arra ébredtem, hogy mintha a bőrt nyúznák a gyerekről olyan keservesen, torkaszakadtából üvöltött. Volt, hogy nem tudtam, hogy csak álmodtam, vagy tényleg nem aludtam, hajnalban a keserves sítástól. De ezt én már túlzásnak tartom, hogy a saját lakásomnak nincs olyan pontja, ahol csend lenne, hogy egész nap csak őket kell hallgatnom. Legalább vinnék le néha sétálni, de mindig a 4 fal közt van a gyerek. Na mindegy.
2009. nov. 23. 20:31
 15/53 anonim ***** válasza:
70%

Jaj szerintem te nagyon kezdö anya lehetsz,leszel.De majd meglàtod!

Hidd el a tiéd is fog sirni mint a sziréna a mentöautokon.És nem biztos hogy leviszi az anyja,mert ott a hàztartàs,fözés,mosàs ,takaritàs.....Meg az idö legutobb olyan rossz.

Én nem tudom mit irjunk még,hogy megértsd:Atiéd ugyanilyen lesz!!!!!!!!

Ha nem birod elviselni,vidéken vegyetek kertes hàzikot,ott nem bànt titeket senki!

Szörnyen sajnàlom hogy ilyen a hozzààllàsod.Végül is mik az elképzeléseid?Ha a babàd megszületik akkor a màsik anyuka ragassz be a gyerek szàjàt,kösse a székhez,vagy reggeltöl estig menjenek sétàlni,aztàn ha tiéd lesz 11 honapos ö nem szolhat?

2009. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
77%

hát akkor szólj nekik...

de készülj fel, hogy egy életre elrontod a jó viszonyt, és semmi nem fog változni!

2009. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
79%
A panel köztudottan nem az a hely ahol pihenni lehet, mert még a fingás is áthallatszik. Már bocs a kifejezésért. Nálunk rengeteg baba van a házban és soha senki nem szól a másiknak h tekerje lejjebb a hangerőt a gyereken, mert tudja h nem lehet :) Az én kisfiam 13 hónapos és pakol, dobál, tologat, járólapon kocsijait dobálja, szóval zajos. Mégse szól érte a nyugdíjas néni a szomszédban, mert felfogja ésszel h nem tudok vele mit csinálni. Inkább legyen eleven, minthogy a sarokban gubbasszon és folyassa a nyálát. De ha majd neked is meglesz a babád meg fogod érteni h mi nem bunkók vagyunk, csak tudjuk h egy ekkora gyerek nagyon hangos :)
2009. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
79%
Nem kívánom,de általában a legkevésbé toleráns embereknek lesz síró-rívó babája.Te mit fogsz csinálni,ha pl.hasfájós lesz,és az első 3 hónapban bármit csinálsz is vele torka szakadtából ORDÍTANI FOG,és a szomszédok ott állnak vörös fejjel az ajtóban?Hidd el semmit.És nem fogod érteni,h mi a bajuk,hiszen ez egy kisbaba,és hát ez ezzel jár.Aztán később,amikor felfedezi a világot,szintén nem lehet majd mindig "beszabályozni".Vagy ez a szándékod?Akkor viszont egy olyan kisember lesz belőle,aki mindenhol tombolni fog.Hidd el,ilyenkor még könnyű pálcát törni mások felett.2 gyerekes anyuka
2009. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
43%

. De ezt én már túlzásnak tartom, hogy a saját lakásomnak nincs olyan pontja, ahol csend lenne, hogy egész nap csak őket kell hallgatnom.


tudod mit ha ennyire zavar ez az egséz egy ne szülj! Kettő le lehet ám hangszigetleni al kaásotokat. Vannak jó anyagok. Igaz így léassan télviz idejéán ki kell kötlözzetek addig de hát a csnedér mindnet nem?

Tudod az ilyen nőnek azt kívánom ,ohgy legyen a gyerkeed hasfájós üvölssön a fájdalomtól a nap 24 órájából 25-öt mintha nyúznák. Ha már jár és másiszik kalapáljon és ugráljon az idekeigden.


Neked tényleg nem való gyerek.

Itt mindenki azért megértő és szerinted közönyös mert gyereket nevelünk és tudjuk, ohgy ilyenek. S szeretjük őket nem bunkózunk és rohangálunk. Hogy ugyan már kötözze le csend legyen. Majd ha nem alszol meg tudod milyen valójában...!

2009. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
72%

Már ne is haragudj, de épp te nem veszed embertársaidat figyelembe.

11hónapos gyereket csak agyonnyugtatózva lehet kikapcsolni. Már az egész pici kisember is idegtépően tud sipákolni, nyaffogni, zajongani. Akkor majd jöjjön a szomszéd, hogy ugyan kérem kapcsolja ki azt a kölköt?! te meg kikapcsolod, vagy mi szösz?

Olyasmiért akarsz "hisztizni" mint pl a déli napsütés!!!!!!

Vagy ha ennyire nevelési szaki vagy, akkor ugyan áruld el nekünk szegény szerencsétlen, gyermekneveléshez hülye anyáknak, mit tegyünk, hogy fiaink/lányaink 11hósan pedánsan, csendben legyenek, akár érettségi vizsgán a nebulók. Nyiladozó értelmüket, hogyan nyitogassák csendben.

2009. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!