Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a szomszédokkal...

Mit tegyek a szomszédokkal (panel)?

Figyelt kérdés
Annyira kellemetlen, a felettünk lakóknak most kb. 11 hónapos a kisfiuk, én itthon vagyok a terhességem eleje óta és már a hajam égnek áll, hogy folyton zajonganak. A kisfiú állandóan kopog, rohangál, széket tologat, vannak napok, amikor olyan, mintha egy percet sem aludna. Sokszor pihenni sem tudok és már előre aggódom, hogy lesz, ha nekünk is hamarosan megszületik a babánk. Elméletileg értelmiségi család és én azt gondolnám, hogy maguktól is fel kellene mérniük, hogy mi az ami zavaró lehet a szomszédoknak. Mit mondjak, hogy szóljak nekik?
2009. nov. 23. 19:57
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
80%
Hát én megértelek, a gyerekkel mondjuk tényleg nem lehet mit tenni. Ő zajong. Viszont nálunk olyan kedves szomszédok laknak, hogy nemcsak a gyerek zajong, hanem apuka és anyuka is. Virágot úgy locsolnak, hogy az erkélyem ázik tőle, szőnyeget úgy rázza, hogy a por behullik a szobába, ha nyitva van az ablak. Nekem most 11 hónapos a kislányom, és tényleg borzasztó zajt tud csapni, minden kiesik a kezéből, és bizony éjszaka is sír, amit tuti hogy hallanak a szomszédaim. De ez van. Az alattunk lakó tudja, hogy babánk van, és tudja ő is, hogy ezzel a fajta zajjal nagyon nem lehet mit tenni.
2009. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
61%

Költözz tanyára.

Más megoldás nincs.

A panel lakás az ilyen, úgyhogy szerintem ne szólj a szomszédnak, egyszerűen csak cuccolj el egy tanyára.

(bár ott meg mindenféle tücskök-bogarak ciripelnek, és madarak hangoskodnak, úgyhogy egy légpuskát szerezz be)


Hú, de fölhúztál!

Remélem a saját gyerkőcöddel elnézőbb leszel, mint szegény szomszéd babával!

2009. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
67%

hallod, ha komolyan gondolod amit írsz, sajnálom a gyerekedet előre!

mi is panelben lakunk a 4-en, és van egy 11 hónapos fiam, és bizony zajong, síkit, ütögeti a konvektort

és akkor mi van?

alattunk lakik egy 12 hónapos, és egy 2 éves gyerek

őket is hallom, hogy élnek virulnak

már többször megbeszéltük az anyukával, hogy hallottuk éjszakáztatok, a válasz rá, igen mi is hallottunk titeket, ennyi

bizony minden hallatszik, de tedd túl magad, mert a te gyereked sem lesz különb, nem fogja érdekelni, ha 100szor szóltál, hogy ne csinálja, mert örülni fogsz, ha leköti magát és elvan, minthogy a fájdalomtól ordítson, vagy lázasan feküdjön

nem te leszel a központban, ha esetleg sérti a füled!

remélem valaki rátok szól, ahogy mentek le sétálni a gyerekkel, hogy ez a gyerek sosem tud nyugodtan lenni?!

ÚRISTEN!!!

tiszta pipa vagyok...

2009. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
59%

vannak dolgok amiért igenis lehet szólni.pl a bútorokat ne tologassa már, ezt én se engedem meg a 16hós fiamnak.

az bútor nem játék.

a sírással nemtudsz mit kezdeni.

szerintem igenis menj fel, és bizonyos dolgokat meglehet beszélni.

2009. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
37%
Való igaz, egy kisgyerek felfedezi a körülötte lévő világot, próbálgatja a hangját, járkál-csúszkál, időnként eldob ezt-azt. A sírással nem nagyon tud mit kezdeni a szülő. Amire viszont igenis oda lehet figyelni, ha tudom, hogy dobálja a játékait, megpróbálja a székeket stb. odébbtaszajtani, akkor egy vastagabb szőnyeget pl. lehet tenni a szobába, vagy nem engedem, hogy a "meztelen" padlóra dobálja a játékait. Csodálkozom, az eddigi hozzászólásokon. Szerintem a kérdezőnek teljesen igaza van. Azért mert egy családban van 1-2-3 stb számú kisgyerek, nem azt jelenti, hogy nem kell tekintettel lenni a körülöttünk élőkre. A gyereknek jogában áll játszani, az alattunk, fölöttünk, mellettünk élőknek pedig jogukban áll pihenni. Igenis a szülő a felelős azért, hogy minden tőle telhetőt megtegyen, hogy a gyerek világfeledezése ne menjen a szomszédok agyára. És ebbe beletartozik az is, hogy a lakásban nem lehet labdázni, ugrálni, mert az a szabadba való. Ha meg szeret dobálni, mint írtam, egy vastag szőnyeg elég jó megoldás lehet. Hogy ez önzés? Igen, attól, aki nincs tekintettel a szomszédaira.
2009. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
51%
Én tudok egy megoldást!!!Költözz el...sőt a gyereked se vidd magaddal ha megszületik,mert bár mily meglepő ordítani fog mint a sakál.Sőt ha nagyobb lesz olyan 2 év körüli benne lesz a dac korszakbab,és akkor még jobban fog üvölteni minden előzmény nélkül,ha úgy tartja kedve!Sőt még földhöz is fogja magát vágni és úgy fog ordítani! :D Nem értem minek vállal egy ilyen ember gyereket.Majd pont a te úri kedved végett fogják lekötözni a gyereküket mi???Hahahaha ez vicc. Érdekes 20 ember egyet mond,Te meg csak mondogatod a hülyeségeidet és kikéred magadnak,hogy a fenti baba üvölt és hangosan játszik.XD
2009. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Egyet értek a 21.20.-as válaszolóval teljes mértékben!Azt nem veszik figyelembe,hogy igenis 11 hónap gyerek és 11 hónapos gyerek között is van különbség.Sajnos Te valószínűleg egy igazi hülyegyereket kaptál ki a szomszédodba... De úgy nézem hogy az eddigi válaszolóknak is hasonló kategóriába tartozik a gyereke.

2009. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
27%

nem a sírással van a baja a kérdezőnek, azért nem is szólt.

de a zajongásért igenis szóljon.a gyerek érdekben is.

hátha észbe kapnak a szülök, és megnevelik a rosszalkodó gyereküket!

2009. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
24%

Ne foglalkozz a sok állszent anyukákkal. Azt nem mesélik hogy amikor a gyerek már öket is zavarja mivel csititja el hogy piheni tudjanak.

Az tény hogy ilyenkor hangosabbak és minden érdekli meg mindenel zajognak,na de van határa mindenek és tényleg levihetné mondjuk napi 1-2 óra még ilyenidőben sem árt mert nincs kint minusz, tájfun, ....stb. Na meg v-kor napközben is aludhatna szintén minimum 1-2 órát a 11hónapos gyerek. Na meg nem mindig kell hogy hangosan játszonám.


1 aktív anyuka

2009. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
81%

"Az első félévben napi több órán át csak a sírását hallgattuk éjjel-nappal, nem szóltunk. Nem egyszer volt, hogy arra ébredtem, hogy mintha a bőrt nyúznák a gyerekről olyan keservesen, torkaszakadtából üvöltött. Volt, hogy nem tudtam, hogy csak álmodtam, vagy tényleg nem aludtam, hajnalban a keserves sítástól."



Ezt annak linkeltem be,aki azt írta,hogy nem a sírás zavarja a kérdezőt.Hát tényleg nem :)Na és nagy okosok,mit tegyünk a gyerekkel ha sír?Mert ugye csak a rosszul nevelt gyerek sír,az előttem szólók megírták.

BRAVÓ :S

2009. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!