Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek anyósom normális?...

Szerintetek anyósom normális? Le akarja nyúlni a fiamat!

Figyelt kérdés

Ősszel menne a kicsi bölcsibe, feltéve ha felveszik, iszonyú sok a jelentkező. Akkor lesz 19 hónapos. Ha nem veszik fel 2 éves koráig még gyeden leszek, de már most azon gondolkozom, hogy mi lesz ha nem veszik fel, hova teszem szeptemberig. Muszáj dolgoznom,gyesre nem tudok menni, magánbölcsit nem tudok fizetni, vagyis ugyanott lennék, de inkább 10-15 ezer mínuszban, mint most.

Anyósom nyugdíjas pár hónapja, felvetettem neki, hogy ha nem jön össze, költözzön fel pár hónapra, legalább nyárig, a nyarat valahogy már megoldjuk, felváltva szabival. Erre közölte, hogy hogyis ne, majd levisszük a kicsit és ott el lesz vele, ne is gondoljuk, hogy ő felköltözik. Ja igen a lényeg, 250 km-re lakik. Mikor mondtam neki, hogy azt ugye nem gondolja komolyan, hogy oda adom a gyereket neki, úgy hogy én közben Pesten vagyok, mondta, hogy dehogy nem, miért, vigyáz ő rá, úgysem lesz más választásom.

Van még egy 4 éves lánykám, aki itt jár oviba.


2012. febr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék, ha azt a kérdést írta,m volna ki, hogy a gyerekemet × hónapra anyósnál kell hagyjam, ki hogy reagált volna!

Na mindegy, nem kívánom kommentálni az újabb válaszokat.


Ha kicsit belegondoltok, nem írtam egy szóval sem, hogy non stop itt legyen január végétől szeptember elejéig, hanem NYÁR ELEJÉIG! Ami kb május végét jelent. Ki kell vennem a benn levő szabikat, az min 2 hónap, tehát

máris szűkül az idő amit itt kellene töltenie. Közben tudok még, sőt kötelezően kell is szabira mennem, apa is tud szabit kivenni, közben betegek lehetnek a gyerekek, amikor, ugye nyilván elmegyek velük betegre, mert szerencsére 90 % a betegállományom, nagy gondot nem jelent, ki sem rúgnak érte. De mindegy.


Lehet velem van a baj, hogy azt merészeltem gondolni, hogy kicsit összefoghatna a család, hogy ne kelljen éhen döglenem, ebben a rohadt országban, úgy, hogy nem kopogtatok segélyért minden hónapban, és mindkettőnknek a suli befejezése óta normális munkánk van, soha nem voltunk még betegállományban sem.


Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de a "le akarja nyúlni" ironikusnak szántam. De ebből is látszik, hogy ezen az oldalon csak azt lesik az emberek hogy kibe mikor tudnak belekötni.

Minden jót Nektek!

2012. febr. 5. 17:58
 32/41 anonim ***** válasza:

"Azért kíváncsi lennék, ha azt a kérdést írta,m volna ki, hogy a gyerekemet × hónapra anyósnál kell hagyjam, ki hogy reagált volna!"


Nyilván mást reagáltunk volna, de nem az volt a kérdés, hogy az anyósod kényszerít, hogy hónapokra add le nála a gyereket. Az azért tényleg más volna.


Oké, összefoghatna a család,nyilván, de akkor tedd fel magadnak a kérdést,ha mondjuk anyósod teszem azt egy műtét miatt ideiglenesen ápolásra szorulna, te odaköltöznél hozzá, hogy ellásd? mondjuk január végétől májusig?


Ha igen, akkor nem szóltam...

2012. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez az internet. Nem halljuk a hangsúlyokat. A "lenyúlni" Meg a "nooormáááliiiis" nem látszott túl ironikusan.

Nem azt kérdezted, mi legyen a fiaddal, hanem anyósod elmeállapotáról tettél fel kérdést, s efelől megnyugtattunk remélem..

2012. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Nyilván ha dolgozom oda nem tudnék költözni, ahogy a férjem sem, de ezt már pl nemrég sajnos át kellett vele beszélnünk, mert elég rosszul volt, azóta hála az égnek, kutya baja. Ha kórházba kellene mennie, Pestre kerülne. Sajnos másképp nem tudjuk megoldani.

Egyébként igen volt már régebben kórházban, mikor még én a szüleimnél laktam, egy szavára ugrottam. Mivel egyedül él, kire számítson ha nem ránk. 250 km-ről mindig ugrottunk neki bármi volt, pénzt nem sajnálva, ha csak épp azért kellett menni, mert neki meg kellett oldani egy nagybevásárlást, akkor is mentünk. Ehhez képest Ő még csak arra sem volt hajlandó, hogy megnézze, hol lakik a fiam. 6 év alatt nem sikerült eljutnia idáig. Szóval az hogy nem akar nekünk segíteni nem abból adódik, hogy annyi dolga lenne, és ne tudná pár hétre a nővérére hagyni a lakását.

Nem tudom én mindig azt láttam a saját családomban, hogy bajban mindig összetart a család. Ezek szerint engem neveltek rosszul a szüleim.

2012. febr. 5. 19:14
 35/41 anonim ***** válasza:
36%

NEHOGY MAR ELVARD AZ ANYOSODTOL, HOGY ODAKOLTOZZON HOZZATOK! MEGIS MINEK SZULTEL AKKOR GYEREKET, HA MAR ILYEN KICSIN LE AKAROD PASSZOLNI?

TENYLEG MEGERNE NEKED AZ A PLUSZ PAREZER FORINT??

2012. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

én teljesen értem mire gondolsz és mit hogy értettél.

mégis azt mondom, nem lehet elvárni senkitől, hogy az otthonától távol legyen hónapokig, még akkor sem ha csak a tv előtt ücsörög.

megint más ha azt kérdezed tőle, hogy havonta egy hetet, mondjuk hétfőtől-péntekig eljönne-e. akkor azt mondom, ennyit meg kell tennie a családért.


egyébként ezt így nem tudjátok megoldani? feljön anyós egy-egy hétre, a te szüleid is kivesznek egy-egy hét szabit és feljönnek, ti is kivesztek, így azért csak összejönne 2-3 hónap és anyósnak se kéne hónapokig nálatok lakni?

2012. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy idősebb asszony, legalábbis ő, nem ugrál annyiora könnyen, mint ti? Mert ha hat évig nem utazott el a fiához, akkor nem az a vándor tipus lehet..

Ti fiatalok vagytok, érthteő, hoyg könnyen ugráltok.

2012. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Érdemes ennyit szervezkedni párezer forintért? Majd ha indul a bölcsi, elmégy dolgozni, slusszpassz. Többe kerül, hoyg anyósod idejöjjön, itt legyen,. otthon is megy arezsi, itt csak emelkedik, nadjisten betörnek addig, meg a vonatjegy...összezördülés az együttlakéás miatt..elhanyagolja a kertjét, otthonát..a szabadságokat elpazaroljátok..többet vesztenétek ezen, mint nyertek
2012. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom kinek mit jelent 25 ezer és 125 ezer között a különbség. Nekem sokat.


Mindenkinek minden jót!

2012. febr. 6. 09:08
 40/41 anonim ***** válasza:

Ha mar ennyire le akarod passzolni a kolkod, keress egy bebysittert. Nagy kulonbseg 25 v. 125 ezer, de azert mar nehogy mindenaron! Nem varhatod el az anyosodtol, hogy hozzad koltozzon!!!!!

Ne haragudj, de ha mondjuk o betegedne meg, te hozzakoltoznel, hogy segits neki????

Ugye hogy nem!

Kicsit szallj magadba szerintem.

2012. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!