Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek anyósom normális?...

Szerintetek anyósom normális? Le akarja nyúlni a fiamat!

Figyelt kérdés

Ősszel menne a kicsi bölcsibe, feltéve ha felveszik, iszonyú sok a jelentkező. Akkor lesz 19 hónapos. Ha nem veszik fel 2 éves koráig még gyeden leszek, de már most azon gondolkozom, hogy mi lesz ha nem veszik fel, hova teszem szeptemberig. Muszáj dolgoznom,gyesre nem tudok menni, magánbölcsit nem tudok fizetni, vagyis ugyanott lennék, de inkább 10-15 ezer mínuszban, mint most.

Anyósom nyugdíjas pár hónapja, felvetettem neki, hogy ha nem jön össze, költözzön fel pár hónapra, legalább nyárig, a nyarat valahogy már megoldjuk, felváltva szabival. Erre közölte, hogy hogyis ne, majd levisszük a kicsit és ott el lesz vele, ne is gondoljuk, hogy ő felköltözik. Ja igen a lényeg, 250 km-re lakik. Mikor mondtam neki, hogy azt ugye nem gondolja komolyan, hogy oda adom a gyereket neki, úgy hogy én közben Pesten vagyok, mondta, hogy dehogy nem, miért, vigyáz ő rá, úgysem lesz más választásom.

Van még egy 4 éves lánykám, aki itt jár oviba.


2012. febr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
A 21.55 kommentem a 4. válaszolónak szólt!
2012. febr. 4. 22:06
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy most mindenki az anyósodat ajnározza és sajnálja, és szinte biztat, hogy, de add oda a két éves gyerekedet. Másik kérdéseknél meg "szaranyáznak", ha két napra a nagyi vigyáz a kicsire, mert a szülőknek más dolguk van, vagy ne adj' Isten pihennének.

Ki nem szarja le a régi szokásokat? Kíváncsi vagyok, aki ezzel példálózik, az odaadná-e a gyerekét hónapokra....

Felolvastam a kérdésed a férjemnek, szerinte szimplán hülye az anyósod, ő se engedné el a gyereket hónapokra, hogy más nevelje helyettünk. Nem egy pár napos nyaralásról beszélünk!

2012. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele,már csak azért sem, mert én magam nem bírnám a gyerekemtől ezt a távolságot semmilyen téren.Anyósban van segítő szándék is, de szerintem nem ez dominál!szóval NEM !
2012. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
30%

Kellett elköltözni! Ez ezzel jár. Mi odaadtuk, igaz már kicsit nagyobbak volta, ovisok, de egész nyárra oda kellett adnunk őket, és nem 200, hanme 400 km-re. Nem lehet megoldani nagymamák nélkül a gyereknevelést (és a munkát)Sajnos. Ez a hátránya, hogy ilyen messze vannak. Az előnye meg az, hogy itt egyáltalán tudunk dolgozni, van munka. A gyerekek kicsit elszoktak tőlönk, de nagyon sokat tanultak a nyagszüleiktől. Most már nagyok, és látom: nagyon jót tett, hogy ők is nevelték. Pontosan kiegyensúlyoztak, amit nem tanultak meg tőlünk, azt tőlük tanulták. Amit mi eltúloztunk, azt ők ellensúlyozták.Elrontani viszont nem volt idejük.

A gyerekeim is büszkén hozzák fel, amit tőlük tanultak, s jobban tudnak, mint a társaik. Nem, csak gyakorlati dolgokra gondolok, hanme amit az életszemléletükhöz adtak a nagyszülők.

Neked viszont udvariasabbnak és átgondoltabbnak kellene lenned! Te hol nőttél fel? Minden kívánságod parancs volt eddig? Mert jó, hogy kérsz valamit(nem keveset) - de ha nem urganak abban a percben betű szerint teljesíteni, akkor így felháborodsz? És így beszélsz a saját rokonaidról???

Hát könyörgöm! TE! kérsz segítséget! Nme tudja teljesíteni, amit kérsz. Felajánlitt egy alternatívát. Ha tetszeik elfogadod, ha nem tetszik, megköszönöd.

Ti költözetek el! Gondolom, felmértétek, hogy ez mivel fog járni. Tudtátok, hogy nem lesz segítség! Erről nem a férjed édesanyja tehet...de így beszélni róla!!..ráadásul amikor segítene..

Képzeld, nekem egyik mamma sem tudott segíteni, mikor még bölcsisek voltak. Mert még dolgoztak. Ha Pestre kellett mennem, elutaztam előző nap a gyerek(ek)kel 60 km-re, letettem, onnan el 200 km-re, majd, amikor tudtam érte, megszálltam, s megint 60 km (busszal vonattal, persze) a gyerekekel. És ÖRÜLTEM hogy valaki segít.

Egyébként, ha te ilyen stílusban kommunkálsz anyósodról, akkor meg miért csodálkozol, hogy nem kíván veled hónapokat eg yfedél alatt tölteni?? Most csak segítséget ajánlott, mégis lenormálatlanoztad. Mi lenne, ha odamenne? Bármit másképp tenne, mint te megszabod, már ő lenne a hűlemama. El is hiszem, hogy nem kér ebből. De arra nem gondolsz, hogy azért neki is van dolga?

Különben km ide vagy oda, azért Pestről bármi könnyen elérhető. Nem muszáj autóval menni.

Korábbi voltam.

2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
30%

"Anyósban van segítő szándék is, de szerintem nem ez dominál!"


hát mi dominál te!

TE kérdezted! Nem ő jött a semmiből, hogy adsza a gyereket. Te kezdted, hogy ő vigyázzon rá. Senki sem akarja elrabolni a csemetéidet. Csak próbál segíteni. Ne add oda, de ezen akadtam föl. Hogy te kérded, aztán őrá fogod, "Le akarja nyúlni a fiamat!" milyen szöveg ez????

TE KÉRTED MEG!! nem te mondtad, hoyg vigyázzon rá???

Ő meg mondta, hoyg szívesen, de nem tud ide költözni. Ez szerintem teljesen normális. ERre te elekzdesz óbégac, hogy elrabolják a gyereked!! Miről bezsélsz???

A kérdésre válaszolva:

szerintem ANYÓSOD az teljesen normális...de azért vannak gondok a családban...

2012. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a valódi kérdésed így hangzana:


"Hogy képzeli anyósom, hogy nem teszi meg azonnal, amit mondok neki?! Hiszen nekem dolgoznom kell, ő meg úgysem csinál semmit! Kötelessége lenne a rendelkezésemre állnia!"


Nincs igazam?

2012. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
67%
Várj őszig azzal a munkával!
2012. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Kedves 78%-os Te magadban beszélgetsz???
2012. febr. 4. 22:29
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, végigolvastam a válaszokat, és megjegyezném, hogy itt egyetlenegy válaszoló áll az anyós mellett, csak már vagy nyolcszor írt. (Nem azért írom, hogy "kik vannak többen", hanem azért, mert mások már többesszámban írjtak róla. De ez EGY válaszoló!)
2012. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
14%

Nem beszélgetek, hanem neked válaszolok.

ez nem beszélgetőoldal.

Le akarlak csitítani.

2012. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!