Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek anyósom normális?...

Szerintetek anyósom normális? Le akarja nyúlni a fiamat!

Figyelt kérdés

Ősszel menne a kicsi bölcsibe, feltéve ha felveszik, iszonyú sok a jelentkező. Akkor lesz 19 hónapos. Ha nem veszik fel 2 éves koráig még gyeden leszek, de már most azon gondolkozom, hogy mi lesz ha nem veszik fel, hova teszem szeptemberig. Muszáj dolgoznom,gyesre nem tudok menni, magánbölcsit nem tudok fizetni, vagyis ugyanott lennék, de inkább 10-15 ezer mínuszban, mint most.

Anyósom nyugdíjas pár hónapja, felvetettem neki, hogy ha nem jön össze, költözzön fel pár hónapra, legalább nyárig, a nyarat valahogy már megoldjuk, felváltva szabival. Erre közölte, hogy hogyis ne, majd levisszük a kicsit és ott el lesz vele, ne is gondoljuk, hogy ő felköltözik. Ja igen a lényeg, 250 km-re lakik. Mikor mondtam neki, hogy azt ugye nem gondolja komolyan, hogy oda adom a gyereket neki, úgy hogy én közben Pesten vagyok, mondta, hogy dehogy nem, miért, vigyáz ő rá, úgysem lesz más választásom.

Van még egy 4 éves lánykám, aki itt jár oviba.


2012. febr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Kedves az anyósod!!! Persze szakítsuk ki a gyereket a megszokott környezetéből, mert ő nem hajlandó "áldozni" a kis unokája érdekében!!! Párod erre mit mondott? Te szüleid nem tudnának rá vigyázni? Vagy ismerős barát, rokon? Az óvodában nem veszik előrébb úgy ha a másik gyerekre hivatkoztok? (Hogy 2 gyerek van, mennél vissza dolgozni, már várnak, nem megoldható a gyermek elhelyezése...) Ha közben mégis elutasítanak, írhattok fellebbezést ellene és ott is leírhatjátok ezeket).

2012. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%
Uhhh Csók anyósnak! Istenem de jó hogy ilyen anyósom van amilyen (imádom)
2012. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudjuk megoldani. Mi költöztünk fel Vidékről, az én szüleim is ott laknak, ők ráadásul még dolgoznak is, minden rokon azon a részen él. Itt ismerőseink mind csak hasonló cipőben járó családok, mindenki dolgozik, a gyerekeket meg megpróbáljuk mindenféle eszközzel bejuttani valamelyik intézménybe. Agyrém!

A bölcsibe természetesen mindet megteszek, hogy felvegyék. Idén törölték el a várólistát, ami alapján még bekerültünk volna, de most újra be kell iratkozni és kb 120 jelentkező van 60 helyre, és persze előnyben minden halmozottan hátrányos helyzetű, protekciós és még isten tudja ki.

2012. febr. 4. 21:38
 4/41 anonim ***** válasza:
9%

Régebben ez szokás volt, csak jót akart. Nem árt meg a gyereknek, ha szerető környezetben van.

Anyósod segíteni akart, köszönd meg! Az más kérdés, ha te másképp szeretnéd. Akkor nem fogadod el. DE azért nem szokás megsértődni, ha valaki felajánlja a segítségét.

Nem hiszem, hogy ennyi időre ő el tudná vállalni,más sem. Ez túl hosszú idő ahhoz, hogy nálatok lekjon. Megértem, hogy nem akarod ilyen sok időre odaadni, de a mamára nem haragudni kéne, csak megköszönni.

Amúgy odaadhatod a két gyereket egy kis nyaralásra, akkor nekik sem lesz olyan szokatlan, együtt lesztek. Hétvégén meg meglátogatod. Gondolom, ebben nem a pénz alényeg, hanem hoyg tartsák fenn a helyet neked a munkában.

Különben meg a mama mehetne gyesre, az pótolna valamit.

Senki nem örömében adja oda agyereket, de lehet jobb helye lenne a mamánál tényleg, mert abölcsiben meg úgyis beteg lesz eleinte folyton, úgy hogy fogsz dolgozni?


Gondolom, a nagyanyjuknak is van azért dolga, nem hiszem, hogy több hónapra el tudna szakadni otthonról. Nme is tudom, nem kérdeztétek meg, mielőtt elkezdtetek vele tervezgetni? Mert nem olyan valószínű, hogy ilyet bárki is elvállaljon.

2012. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%

Első vagyok


Most komolyan azt hitte anyósod, hogy 7(!!!) hónapra minden zokszó nélkül odaadjátok?Szerintetek minden ismerős gyereke bejut bölcsibe? Esetleg egymás gyerekeire vigyázni ha mégse sikerülne?

Nekem áprilisban (2013) lesz 3 éves. Szerencsére addig itthon tudok vele maradni, viszont kb.Júniustól szeptemberig nekünk is kérdéses a dolog ha addig nem lesz kistesó. Szintén dolgoznak a nagyszülők, úgyhogy ha minden igaz akkor a nagyobb unokatesói fognak vigyázni rá (17 fölöttiek).

2012. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
11%
Szóval: nem mondott nemet arra , hogy vigyázzon rá, csak a helyszínt választaná ő. De elvállalta.Hónapokra.
2012. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is felajánlotta nagynéném, hogy neveli, mikor két éves volt - hogy tudjunk dolgozni. Nem kértük, ő találta ki.Nem adtuk oda, de neki ez természetes volt, az ő idejében "ki szokták adni" a gyereket, akár egy évre is, hoyg valamelyik rokon nevelje. Nekem is van ilyen kolléganőm, akit évekiga dédi nevelt Pesten. És az összes unokatestvérét, sorra. Tkp. több évtizedig.

Szóval szívességet kértél, és igent mondtak, nem szép , hoyg ezek után ilyen stílusban tetted fel ezt a kérdést! Ne add oda, de neked sem esne jól, ha a férjed ilyeneket írna ki anyukádról. Gondolom.Mikor az segíteni készül, hónapokig.

2012. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Megköszönni? Mégis mit? Azt hogy nem láthatom a gyerekemet? Király! Köszi Mami!

Utolsó Te hány éves vagy, Neked van gyereked???? Lehet hogy régen divat volt mamira bízni a gyereket (egyébként teszek rá mi volt a szokás régen én most élek nem a múltban), én is voltam a nagyimnál heteket, de anyuék 20!!!! km-re voltak, nem 1 fél ország választott el tőlük. Ne mond már, hogy akár 1 hónapra is oda adnád, úgy hogy hetente 1× láthatod. Egyébként meg írtam hogy 250 km-re lakik, nem tudnám hetente meglátogatni ilyen benzinárak mellett, így is havonta 1× járunk haza, 1 kanyar 30 ezer, ha minden héten látni szeretném a fiamat, az többe kerülne, mint a magánbölcsi.

Egyébként meg anyósom nagyon is ráér, mint írtam nyugdíjas, semmi dolga egész nap a tv-ben bámulja a sorozatokat, meg a nóta tv-t. És nem kellene non stop itt tartózkodni, én is tudok szabira menni, apa is, tehát haza mehetne.

De mindegy, így nem kell a nem létező segítsége. A saját anyámnak nem adnám így oda a gyereket!

2012. febr. 4. 21:55
 9/41 A kérdező kommentje:

Na basszus még én vagyok a hülye!

Inkább hagyjuk.

Nem kell a segítsége, Inkább koplalok és megspórolom az a 10-15 ezret. Egyébként a férjem is kiakadt!

Anyukámra épp így kiakadtam volna, neki is megmondtam volna a magamét, de érdekes ő egyből azt mondta, ha tud feljön és vigyáz a kicsire, nem azt, hogy vegyen oda.

2012. febr. 4. 21:59
 10/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet azokkal akik anyóst védik. Nem gondolhatja komolyan akármi is volt a szokás régen, hogy egy 2 éves hónapokig 250 km-re legyen az anyjától!!!!!

Pont úgy vállalta a segítséget, hogy nehogy elfogadd.

Vagy ha komolyan gondolta, akkor ritka önző lélek lehet, tekintet nélkül a gyerek érdekeire. Így aztán rá nem bíznám a gyereket, pár napra sem. Gondolom a mindennapok is róla szólnának, nem a gyerekről.

Gyomoridegem lett ha belegondolok hogy nem látnám a a gyerekem minden nap.

2012. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!