Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek anyósom normális?...

Szerintetek anyósom normális? Le akarja nyúlni a fiamat!

Figyelt kérdés

Ősszel menne a kicsi bölcsibe, feltéve ha felveszik, iszonyú sok a jelentkező. Akkor lesz 19 hónapos. Ha nem veszik fel 2 éves koráig még gyeden leszek, de már most azon gondolkozom, hogy mi lesz ha nem veszik fel, hova teszem szeptemberig. Muszáj dolgoznom,gyesre nem tudok menni, magánbölcsit nem tudok fizetni, vagyis ugyanott lennék, de inkább 10-15 ezer mínuszban, mint most.

Anyósom nyugdíjas pár hónapja, felvetettem neki, hogy ha nem jön össze, költözzön fel pár hónapra, legalább nyárig, a nyarat valahogy már megoldjuk, felváltva szabival. Erre közölte, hogy hogyis ne, majd levisszük a kicsit és ott el lesz vele, ne is gondoljuk, hogy ő felköltözik. Ja igen a lényeg, 250 km-re lakik. Mikor mondtam neki, hogy azt ugye nem gondolja komolyan, hogy oda adom a gyereket neki, úgy hogy én közben Pesten vagyok, mondta, hogy dehogy nem, miért, vigyáz ő rá, úgysem lesz más választásom.

Van még egy 4 éves lánykám, aki itt jár oviba.


2012. febr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Egyébként anyósommal az elmúlt 10 évben egy darab konfliktusom nem volt, soha nem volt egymásra egy rossz szavunk.

És igen, ha a gyerekeimről van szó, akkor elvárom, hogy mindenki úgy csináljon mindent, ahogy azt én kérem, főleg a távollétemben.

Ha tudnál szöveget értelmezni, a kérdésben szó nem volt róla, hogy megkértem, megparancsoltam, stb, hanem FELVETETTEM. És a válaszon kiakadtan, őt nem hordtam le a sárga földig, csak elmondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem vagyok hajlandó megválni a gyerekemtől.


Mikor elköltöztünk, még sok minden nem így volt, mint most. Sajnos az ember nem lát a jövőbe, ez nem indok arra, hogy neki adjam a gyereket.


Örülök, hogy A Te gyerekeid tökéletesek lettek a nagyszülők nevelésével együtt is. Gratulálok, hogy Te meg tudtál válni tőlük, engem sajnos nem ebből a fából faragtak, én erre képtelen vagyok.


És még valami. Bár nem írtam egy árva szót sem arról, hogy milyen anyósom, azért még annyit megkérdeznék, hogy mit szólnál ha a gyereked egy egyedülálló, magas vérnyomásban és cukorbetegségben szenvedő (ergo bármikor rosszul lehet), sorozatfüggő, (értsd szó szerint) emberre kéne bíznod mindennapi felügyelet nélkül, akinek tök mindegy hogy a hűtőben a joghurt lejárt már 2 hete, hiszen hűtőben volt, és minden szívfájdalom nélkül oda adja a gyereknek, vagy a zöldségről azt sem tudja eszik-e vagy isszák, leragadt 40 évvel ezelőtt és azóta abban a korban él. Nem nagyzolok, mielőtt még ezzel is megvádolnál, de én nem szoktam lejárt szavatosságú ételt enni, nemhogy a gyereknek adni, és szerintem gyümölcsöt mindenki ad a gyerekének.

2012. febr. 4. 22:43
 22/41 anonim ***** válasza:
8%

Te akarod rábízni, nem én!

Különben anyukáméknál sósav volt a kávéspohárban, légyirtó a dinnyehéjban, a fiam átvágta a cipőjét a fűnyíróval(középsős) és kigurult út közben az autó kereke, mert elfelejtették a csavar utánahúzni, amit a kislány!!!!(3) csavart be... de mégis megúsztuk az egész gyerekkort, volt padláson alvás, línár alatt csavargás, volt 10 órás munka a napon,és igenis nagyon örülök, és nagyon jót tett a gyerekeknek. Én is szerettem volna velük lenni, év közben vittem is amunkahelyemre pl. a szombati túlórán, ült velem az állványon 10m magasan.. de hát minden nap nem hiszem hogy engedte volna a főnök ugye - de hát én nem vagyok normális.

..ült mellettem az irodábaneste 7-ig, segített szombaton a műhelyben, ült a telefon mellett, hoyg jövök-e már, ültek a tv előtt egyedül...hát egy gonosz anya vagyok tényleg...bocs, hogy elmentem dolgozni.

2012. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
11%

"gyerekeid tökéletesek lettek a nagyszülők nevelésével együtt is"


nem ezt írtam, Nem "együtt is" hanem "éppen azzal együtt "lettek pont tökéletesek. Kellett az is. Minden szülő egyoldalú, szükség van a nagyszülők és rokonok kiegyensúlyozó hatására.

2012. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Megkérhetnélek, hogy több választ már ne írj a kérdésemhez???!!!

Örülünk már mindannyian, hogy Te tökéletes anya, ilyen ügyes voltál, én meg beletörődöm, hogy én nem vagyok tökéletes, vannak hibáim, többek közt az, hogy magamnak szültem a gyereket nem másnak.

Minden jót Neked!

2012. febr. 4. 23:08
 25/41 anonim ***** válasza:

háát, én valahol megértem anyósodat. cukorbetegen, magas vérnyomással, a kis otthonában egész nap a sorozatokat bámulva, nem lenne egyszerű neki ez az áldozat, gondolj bele, ő már nehezen alkalmazkodik és ha ennyire rutinszerűen ül le reggel a tv elé...

(mármint arra gondolok, hogy felköltözzön)


az nem kérdés, hogy odaadod-e, más alternatívát kell találnotok. (én egyébként is megkattannék ha együtt kéne laknunk pedig nagyon is kedvelem)

pl. olyan anyukák akik otthon vannak gyesen, nagyon örömmel vigyáznának a kicsidre, kevéske pénzért.

gondolom tisztában vagy vele mennyi a bölcsi nálatok, szerintem ha annyit felajánlasz, lesz aki elvállalja :)


nálunk 600.-/nap a bölcsi és a 10órait nekünk kell vinnünk. mármint ez az étkezés, ezen felül még van csoportpénz. szerintem az átlagnál drágább a mi bölcsink, de én ennyiért örömmel vigyáznék egy kisgyerekre, legalább a fiamnak is lenne társasága és a kis pénz is jól jönne ;)


csak nem tudom merre lehetne ilyet keresni, esetleg játszótéren szimpi anyukáktól megkérdezni és még arra is lenne időd bőven, hogy jól megismerd, hogy tényleg megbízható-e :)

2012. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, 78% nagyon unatkozhatsz basszus!

Én sem adnám anyósomnak a gyereket. bele is őrülnék. Most 10 hónapos, 11-én bálba megyünk. 5 percnyire lesz a lányom, anyukám fog vigyázni rá éjjel, de már ettől is kivagyok. Egy hetet nem bírnék, nemhogy hónapokat.

Vagy kispórolod a 10 ezret és inkább nem dolgozol, vagy valahogy megalkuszol a kedves mamával.

Nem lennék a helyedben!

2012. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,én értelek Téged is,de megértem az anyóst,és a 78%os válaszadót is,mindegyikőtöknek van igaza.Én sem adnám oda a kisfiam hónapokra senkinek,de ha nagyobb lesz 1-2 hetet biztos lesz a nagyszüleinél,mondjuk ez nem ide tartozik.Viszont nem értem a felháborodásodat sme kérdező,te felvetettél egy öltelet,ami nem megoldható,mondott rá egy másik ötletet,ami szintén nem megoldható de kettőtök közül te vagy az aki teljességgel fel van háborodva,és megvádolja az anyósát,hogy ellopja a gyerekét,mikor erről szó sincs.Ha ennyire nm bízol az anyósban miért kérdezted meg? Írod,hogy simán odaadja a lejárt joghurtot,ha nálatok lenne miből gondolod,nem adja oda neki? Szerintem higgadj le és keress már lehetőséget ha nem jönne össze a bölcsőde,felesleges ezen lovagolni,lehet hogy az unokája,de azért,mégis csak van neki is élete így érthető miért nem költözik fel.Nyugodj le,és ne generáld magadban a feszültséget feleslegesen,inkább gondolkodj el kit tudnál megkérni milyen megoldás jöhetne szóba,elhiszem,hogy nem könnyű a helyzet,de a családon belüli konfliktusok csak nehezítik a dolgot.
2012. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
24%

Régebben a néhány éves is nevelte a kisebbet....ez nem mérvadó. Nem tudják átérezni, hogy manapság a nők szívvel lélekkel nevelik a gyereküket nem pedig darabszámra mennek rá... Az anyóst csak ilyen szempontból értem meg. A 78as válaszolót egyáltalán nem. De remélem figyelik a kérdést és kipenderítik majd innen, de ha nem majd rásegítünk, hogy kirakják;)

A kérdező viszont jogosan fél attól, hogy valaki a távollétében az ő szerepébe bújon. Ha nem tudja elvállani azt amire ő kérte akkor mondja ezt. Ha más alternatívát ajánl fel akkor említse meg emberi stílusba és ne ő kérje ki magának. Attól, hogy tőle kért volna segítséget még nem jogosítja fel az anyóst arra, hogy verje a mellét.

Az a válaszoló aki felelőtlen körülmények közé merte a gyerekeit rábízni az igenis rossz anya. Az ő felelősége, hogy a gyereket mindig minden körülmények között biztonságban tudja agyereket. A stílusa pedig undorító, mert meg van róla győződve, hogy ez így a helyes. Nem csodálkoznék ha ő egy bizonyos kisebbségi lakossági körhöz tartozna. Mégozzá az igénytelenebb fajtából. bár az furcsa hogy dolgozni ment fel állítása szerint (nem a kérdező)...ez kicsit ellentmondásos a feltevéssel de a gyerekek ,,karbantartását" ugyan olyan nagyvonalúan leszarja... üzenet neked: te egy felelőtlen rossz anya vagy akinek gyerek nem való. szerencséd hogy életben vannak és nem ittak mérget véletlenül...kár hogy b*ni ingyen lehet. szerencsétlen gyerekek...

2012. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnám oda anyósnak a gyerekem, viszont azt sem várnám el tőle, hogy csapot-papot otthagyva elköltözzön a megszokott környezetéből. Azért te is belegondolhatnál, te elköltöznél az otthonodból hónapokra? betörhetnek, télen elfagyhatnak a fűtéscsövek, stb.
2012. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
53%

elnézést az offért, csak 07:42-nek szertnék üzenni, hoyg ennyire ne engedje el a fantáziáját:

két diplomám van, vállakozásom, igényes vagyok a gyereknevelésre is - és nagyanyámnak még megvolt a ládájában a kutyabőr, bár nem a nemzetiségtől függ semmi...csak annyiért írtam, hoyg ne találgass, ne képzelj történeteket a sorok mögé, mert nincsennek röntgen semeid. A savat azért írtam, mert nme foghatjuk szakadatlan a gyerekeink kezét, mégis felnőnek. És otthon is eshet baleset. Jó helyen voltak, ezek ellenére, pont ezért írtam, hoyg még a legfigyelmesebb családban is előfordul ilyen, de megúsztuk, és megérte.


Elnézést, hogy ide írtam...

..és természetes hoyg maga mellett akarja egy anya a gyerekét, de a felnőttek is emberek. Attól még nem kell a rokonairól ilyen hangnemben írnia senkinek sem, pláne, ha teljesen alaptalan.

2012. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!