Egy hónapos babával esküvőre, aztán lakodalomba menni korai? A férjem lesz a tanú.
Én megkérném anyukámat vigyázzon rá. A miénk most két hónapos és nagyon féltem a járványtól. Mert ha lázas akkor kórház. Rokonok jöhetnek látogatni, nincs tiltva, de egy esküvőn túl sokan vannak és a zajtól is félteném.
Ha egy szállodában lenne az esküvő akkor kivennék egy szobát ahol a baba lenne anyukámmal és mi meg a férjemmel ott lennénk az esküvőn. Több ismerősöm is így csinálta.
Nem vinnem. Nem hianyzik vele egy korhaz, ha elkap valamit.
Most voltunk mi is nagyon betegek ugy, hogy a gyerek nem jar kozossegbe es kb csak kirandulni, utcan setalni es boltban voltunk elotte, tehat nem is mentunk semmi extra helyre.
De meg igy is benyeltuk ezt a kohogos szar virust, amivel 2 hetig kuzdottunk.
Covid alatt szültem, és elég laza voltam, de egy hónapost még nem vittem tömegbe, ha nem volt muszáj.
Most, amikor egyszerre tombol az influenza, az rsv, a szamárköhögés, meg egy durva hányás-hasmenés, tuti nem vinném az egy hónapos gyerekem.
Pont így voltunk mi is, amikor a nagyobb gyerekünk született. Nálunk szokás volt felajánlani az esküvőknél a baráti társaságban, ahol nagyon pici gyerekek voltak, hogy hozzanak mamát is, nekünk is felajánlották, mi végül nem éltünk vele. A férjem volt a tanú, ő ment, átadta a jókívánságainkat, mi itthon maradtunk a babával. Mindenki boldog volt.
Most az ismerősi körben a csapból is az folyik, hogy mindenki le van rohadva ezzel azzal. Hányás-hasmenés, torokgyulladás, covid... Nem nem nem. Semmi szüksége egy babának ezekre.
Én 3 hónapossal voltam a hugom esküvőjén és lagziján.
De 19-kor felvittem a babát a szobába (ott aludtunk a lagzi helyszínén, volt hotel rész) megfürdettem és ment alzdni a normál napirendje szerint.
Óránként váltottuk egymást, mindig volt valaki vele, de csak 2x ébredt enni uh nem zavarta meg az új hely.
Nem visszük a babát, csak a férjem megy.
Utolsó, mi ez a stílus? Akkor nem kell gyerekest hívni, ha valakit zavarnak a gyerekek. Nyilván nem az 1 hósra gondolok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!