Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is nyüglődik a gyerek,...

Másnál is nyüglődik a gyerek, amikor a telefont a kezetekbe veszitek?

Figyelt kérdés
7 hónapos és mint hogyha direkt csinálná, hogy csak akkor kezd el hisztizni amikor a telefont a kezembe veszem és neki állnék TikTokozni. Egész álló nap megy a hiszti, tekeri magát össze-vissza, mintha fel akarná magára hívni a figyelmet. Konkrétan mindennap új játékokat veszek neki, hátha elfoglalja magát, de egy pár perc után félre dobja. Ha kivételesen le teszem a telefont mert fel rakom tölteni és ott ülök a gyerek mellett és őt nézem, akkor érdekes abba hagyja. De semmit nem csinálunk akkor sem, csak ülök mellette és nézzük egymást🤣nem értem miért b…ssza neki a csőrét, hogy telefonozok. Nem tudok egész nap ülni mellette és egymást bámulni mert úgy az életben nem telik el a nap. Általában le teszem magam mellé a kanapéra és akkor is ott vagyok mellette miközben tiktokozok de az úgy nem felel meg neki. Nalatok is van ilyen? Vagy csak az én draga gyermekem szivat egész nap?🙃🙃kicsit már toooooo much

szept. 12. 08:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%
Az év anyja. 22 évesen nem dolgoznod, vagy tanulnod kéne? Persze ez így kényelmes. Otthon maradhatsz, közben a fontos dolgokról sem maradsz le, mint tiktok és társai. Szegény baba.
szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
85%

Bakker en 23 évesen szültem akkor amikor már volt ugyan érintőképernyős telefon, de semmi okossag nem volt rajta.

Neveltem a lányomat normálisan, és érdekes soha nem unatkoztunk.

szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Remélem kamu, de pont nemrég dicsérte meg a fiam az óvónéni (most kezdő kiscsoportos), hogy milyen szépen beszél magyarul. Merthogy ez milyen ritka, a legtöbb gyereke angolul mond dolgokat és azt is borzasztó kiejtéssel (magyar állami oviról beszélünk) mivel a youtube neveli őket. Én meg pislogtam, hogy az én fiam még csak szépen se beszél (sok betűt kever össze), ez számít manapság extrának...? Úgyhogy remélem kamu kérdés, de az alapján, amiket látok mostanság, hát sajnos nem biztos...
szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
94%
Ó, hogy mekkora egy génhibás nyomorult vagy kérdező... remélem a védőnő észreveszi az alkalmatlanságod...
szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer kérdezem. 7 hónaposan nem kúszik, forog? Nekem még csak 4 hónapos, de itt vannak tippek, amiket csinálunk:

- éneklés(én se tudtam gyerekdalokat így retrót, Azariaht, Tankcsapdát és népdalokat énekeltem)

- mondókák (ezeket se magamtól tudtam, hanem rá lehet keresni)

- tornáztatás, csiklandozás

- séta

- tükörben bohóckodás

- játszószőnyegen felügyelni, hogy ne kússzon, forogjon le róla. Játékokat elé rakni, plüssökkel bohóckodni

- mesélni (disney meséket talán te is tudsz fejből)

- kommentálni mit csinálok éppen

- egyszerűen csak szeretgetem, puszilgatom, ölelem.


Nem akarom elhinni, hogy a tiktok fontosabb mint a babád kacaja. Erre mondják, hogy gyereknek gyerek.

szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
23 Igen sajnos már az is extra. Az én fiam is ufo volt mert nem tudta mi az a tompeti és nagyobb szókincse volt, jobban ismerte a számokat mint némelyik nagycsoportos. Mert hát ugye nagyon sokan már babának is csak a tévé elé teszik a gyereket meg a kezébe nyomják a telefont. Mint a kérdező is. Aztán meg büszkék rá mert "angolul beszél" a gyerek. Igaz magyarul egy mukkot se tud és az angol is helytelen, de milyen ügyes meg okos.
szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

25-os, miert ne kusszon le a jatszoszonyegrol? Csak erdekel :D

Mert ezt nem fogod tudni betartani sokaig, ha mar tenyleg kuszik.

szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
84%
Végre egy szórakoztató trollkérdés.
szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok egy elborult elméjű, két éves lassan a fiam és néha, ha nyugodtan szeretnék fürdeni nézhet 10 perc mesét (Babóca, vagy Nándimese), de ilyenkor is igyekszem, mert tudom, hogy baromira nem egészséges a képernyő ilyen pici korban.

Az, hogy TikTokot nyomkodjak mellette, meg soha eszembe sem jutott. Főleg, hogy egy ennyi idős gyerek napi 2-3 alkalommal alszik, amikor konkrétan azt csinálsz amit akarsz, beleértve a telefon nyomkodást is.


Amúgy értem, hogy uncsi, nekem is volt néha ilyen kínlódós napom, amikor csak azt vártam, hogy teljen el, de azért nem ez volt az általános.

7 hónaposan már mászogatott a gyerekem, ott már azért tudtunk mit csinálni, bohóckodni, "olvasni".

Most meg jön az igazi jó idő, hogy ne savanyodj meg minden nap menj el kötelezően egy kiflit venni (vagy bármi mást csinálni, engem az motivált, hogy a fiam imádta a friss kiflit csócsálni). Ha minden nap kimozdulsz (nyilván nem a 40 fokban ami eddig volt), sokkal jobban fogod magad érezni, a nap is jobban telik.

szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
90%

"En kifejezetten nagyon várom, hogy nagyobb legyen és lehessen vele normálisan játszani és nem csak csörgőt rázogatni"


Nyugi, addigra a gyerek megszokja ezt, hogy leszarod meg képernyőfüggő lesz, és akkor már neki nem lesz rád igénye.

szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!