Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek mellett mennyire...

Gyerek mellett mennyire lehetetlen egyetemet csinálni?

Figyelt kérdés
Csak elgondolkoztam azon, hogy vajon ha most teherbe esnék az egyetemet be lehetne-e fejezni, és ha igen, mennyire lenne nehéz? Persze támogató nagyszülők segítségével.

szept. 2. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Elég sok csoporttársam végzett most idén gyerek mellett, egy viszonylag nehéz szakon. Nyilvàn kell a segítő apuka/nagyszülő/babysitter. De nem lehetetlen.
szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez sok mindentől függ.

Hanyadéves vagy az egyetemen? Ha màr utolsó éves, akkor viszonylag egyszerű a helyzet. Terhesen bőven van időd tanulni, szakdolgozatot írni, stb. Ha még most kezdted az egyetemet, akkor szívás, ugyanis baba első két életéve a legmegterhelőbb anyai szempontból. (Éjszakai etetések,ébrenlét, hasfájás, fogzás...) Akármilyen lelkesek a nagyszülők, ezeket a feladatokat nem tudják tőled átvenni és nem is lenne egészséges, ha a picit a nagyszülők nevelnék 0-24-ben, ilyen pici korban,hiszen a kötődés kialakulása szempontjából fontos,hogy minél több időt tölts a babáddal!

Síró baba mellett, kialvatlanul meg úgysem tudnál tanulni. Szóval ha még sok van hátra az

egyetemből, akkor még ne vállalj gyereket! A passziválás lehet megoldás esetleg. Ha jól emlékszem, kb 1-1,5 évet lehet passzívon lenni.

Aztán még gondold át azt is, hogy milyen szakra jársz. Milyen a gyakorlat. Pl.: óvodapedagógus szakon elég gáz a gyakorlat, mert azon kívül, hogy rohadt sokat kell készülni a foglalkozásokra, bármilyen betegséget is hazavihetsz a babádnak. Illetve terhesen sem szerencsés oviban lenni, mert bizonyos betegségek pl a lepkehimlő végzetesek a magzatra.

Aztán a harmadik pont, amit érdemes vizsgálni, az anyagi oldal. Az apuka el tud tartani? Esetleg a nagyszülők vállalják a baba és mama összes költségét?

Milliós tételről beszélünk, még akkor is, ha használtan veszel mindent.

Szóval,szerintem meggondolatlanság egyetem mellett babát vállalni.

szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, hogy mennyire vagy elszant es van-e segitseged. Nem lehetetlen, de nagyon nem egyszeru.


De ha nem vagy terhes, fejezd be elobb,ne szivasd magad. 10x olyan nehez, mint gyerek nelkul.

szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Levelező tagozaton meg lehet csinálni simán az egyetemet, a diploma teljes értékű lesz. A nappalin nehezebb, de nem lehetetlen.
szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy csoporttársam, nyelvtanári mesteren. Minden szóbeli vizsgája úgy lett meg, hogy bent addig rinyált, hogy milyen nehéz baba mellett tanulni, míg nem adtak neki egy kettest. Az írásbelikre tanult, ott nem tudott kifogásokkal szépíteni. Egyszer vizsgáztam vele egyszerre, de ő is büszke volt erre a taktikára. Azóta még szült kettőt, azóta se dolgozott egy percet se.
szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én azért filózok ezen, hogy mesterképzés alatt levelezőben lehet pont jó lenne. Amúgy pénzügyes vagyok, most végzős. Legnagyobb vágyam egy 2 gyerekes család, aztán karrierépítés. Mivel ugyebár egy kezdő karriert nagyon elb@sz egy szülési szabadság.
szept. 2. 17:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Es gyerekvallalas utan szerinted konnyebb munkat talalni? Az se egyszeru.

Nem tudom miert ennyire surgos a dolog, levelezo kepzes mellett inkabb dolgozz, legyen munkahelyed es onnan menj szulni.

szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nekem másfél éves kisfiam van, őszintén, én elképzelni sem tudom, hogy egyetemre járjak a gyerkőc mellett, egy sima napot is kihívás végig vinni, de nekem pl segítségem nem sok van, de ha lenne is, nem azért szültem, hogy más nevelje.

Egy ismerősömnek ugyanolyan idős kisfia van, mint az enyém és most kezdte el a mestert az egyetemen. Facebookon csodálattal néztem, hogy na ez igen, valamit jobban csinál biztos, mint én, ha még egyetemre is van ideje. Amikor találkoztam vele, elmesélte, hogy a gyerek heti 3 napot egyhuzamban a nagyszülőknél van, még ő tanul. Ekkor voltak kb 10-11 hónaposak a gyerekek. Na így tényleg beleférhet a suli, de én nem akarnám így csinálni.

szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyi nekem a szüleimnek van idejük, és szeretnék is szerintem. Persze nem komplett rájuk sóznám, de látszik, hogy unatkoznak, és még el is ütnék az időt az unokával. (Nem dolgoznak már, nyugdíjasok, más elfoglaltságot nem kapnak maguknak). A párom meg szerintem ő is támogatná.
szept. 2. 18:24
 10/12 babyboom567 ***** válasza:
69%
És ha valami történik a szüleiddel?Lerobbannak/ápolásra szorulnak?Akkor mit csinálsz?Akkor kampó az egyetemnek is és a karriernek is.
szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!