Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baj abból, ha a pici...

Lehet baj abból, ha a pici gyerek víz alá kerül néhány másodpercre?

Figyelt kérdés
Először vittük a másfél éves kisfiamat strandra és a neki kijelölt medencében, amiben kb. a melkasáig ért a víz, egyszer megbotlott és elmerült fejjel előre a vízben. Amint észre vettem kikaptam a vízből, nem lett semmi baja szerencsére. Lehetett volna ebből baj is, ha letüdőzi a vizet? Akár néhány másodperc is elég ahhoz, hogy nagyobb baj történjen?
szept. 6. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a Nagymama azt mondta a gyerek képes egy kanál vízben is megfulladni. Szerintem ez igaz is meg nem is. Nem szabad felügyelet nélkül hagyni egy pillanatra sem vízben. 2-3 másodperctől még nem lesz gond, de nyilván megijed és ilyenkor még szorongás is kialakulhat ha trauma éri.
szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Ott és akkor nem lesz baja tőle. Azonban olyan előfordulhat tudtommal, hogy víz kerül a tüdejébe de nem köhögi ki, és ez valamiért elhatalmasodik, egyre több víz lesz ott (ami már a vérkeringésből kerül oda). Persze ilyenkor segít az orvosi kezelés, csak arról nincs fogalmam se, hogy szülőként hogy veszed észre, hogy baj van.


Az én fiam is került víz alá másfél-kétévesen, és az volt 5-10 másodperc is, mire odaértem és kihúztam. Ő is kisvízben elszaladt tőlem, elesett és nem sikerült felállnia egyedül. Erőteljesen sírt utána, meg figyeltem pár órán keresztül, hogy normálisan vesz levegőt, ezért nem aggódtam, de nem vagyok azért 100% biztos benne, hogy észrevettem volna ha baj van.

szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Két éves fiam rendszeresen bebukik a víz alá a medencében amikor furdunk

Nem véletlen, direkt ugrik akkorat, hogy a víz alá merüljön.Pedig a kezét is fogom, mégis sikerül neki elmerülni.

Egész nyáron ezt csinálta, már kb két hete nem medencezunk, és semmi baja a sok bebukastol.

szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van különbség a direkt elmerülés meg a véletlen belefejelés között.


Nem hinném, hogy bármi baja lesz a gyerekednek. Mi is egész nyáron strandoltunk, a szintén másfél éves kisfiam egyszer kétszer elmerült a nagyobb vízben, amikor a csúszdához igyekezett, olyankor kiböfögte, kiköhögte. Mivel nem számított az elmerülésre, sok vizet benyelt ijedtében.


Aztán ráérzett a vízibolha életmódra, direkt ugrott a vízbe a medence széléről, meg azt csinálta, hogy a víz alatt úszott oda hozzám.

Ilyenkor sosem nyelt be vizet, mert készült a merülésre.

szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisebb most nyáron lett 1 éves, neki 2x sikerült elmerülnie úgy, hogy karnyújtásnyira sem voltam és nekem kb a vádlim közepéig se ért a víz. Tudott benne négykézláb mászni, de egyszer valahogy megcsúszott és belefejelt, másodszor állásból dőlt hátra. Gyorsan kikaptam, el se sírta magát, csak nézett rám nagy szemekkel, hogy most mi van. Azért figyeltem, hogy nem-e változik valahogy a légzése, de nem lett semmi baj, lassan 3 hónapja történt.

Tüdőgyulladás kialakulhat, ha letüdőzi a vizet, figyelni kell, hogy a légzése normális-e.

szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4, az én fiam nem készült fel, simán ugrott egyik pillanatról a masikra, utána pedig mondta hogy jaj belement víz az orromba, meg a szemembe.
szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is egész nyáron strandoltunk a 2 éves kislányommal. Ő is többször elesett a gyerek medencében és volt,hogy víz alá került. Nem lett semmi baja,csak meglepődött. Sőt velünk szerencsére csak egyszer az is előfordult,hogy a nagy csúszdán szeretett volna lecsúszni velem. Karúszó volt rajta. Sikerült nem jól le érkeznem,valahogy megcsúszott a lábam és pár másodpercre a víz alá kerültünk mind a ketten. Gyorsan kiemeltem,akkor se lett semmi baja és a csúszdától sem félt utána. Mondom szerencsére ez csak egyszer fordult elő,nem tudom,hogy sikerült ilyen szerencsétlenül le érkezni. Utána már úszógumit is raktam rá,hogy ő többet tuti ne kerüljön víz alá.
szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!