Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Módosítani lehet-e a házasságk...

Módosítani lehet-e a házasságkötéskor megadott, születendő gyermekeink vezetéknevét (ami csak a férjem vezetékneve) kötőjelesre, a saját vezetéknevemmel kiegészített verzióra? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Meggondoltuk magunkat, jó lenne, ha gyermekeink mindkettőnk vezetéknevét megkaphatnák, kötőjelesen. Mi ennek a menete?

aug. 21. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Visszabattyogtok az anyakönyvvezetőhöz, és ad egy új anyakönyvi kivonatot a helyes névvel.
aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem akartok velük egy életre kiszúrni, eszetekbe ne jusson 2 vezetéknevet, pláne kötőjellel adni!

Én egy nagy globális multinál dolgozom, és mondhatni az összes új belépővel van dolgom (ez minimum heti 2-3 új ember), és akinek nem 1 vezetéknév + 1 keresztnév neve van, az eddig 80%-ban mind csak negatívan emlegette, hogy de kár volt a férje nevét is felvenni, vagy aki gyerekként kapta az meg a szüleit áldotta, hogy egy szívás hivatalos dolgokat aláírni a marha hosszú nevével…

Elenyésző a kivétel, aki nem negatívan értékeli a felesleges névbonyolításokat saját tapasztalata alapján.

Szóval ezt is gondoljátok át, hogy tényleg jó ötlet-e…

Mert pl egy Kis-Kovács még csak-csak oké, de pl egy Keresztessy-Horváth Klaudia Annamária rohadt nagy kitolás… Szerintem…

aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ennek mi értelme van? Ja, hogy a te nevedet is továbbvigye...Mi is a neved? Kis? Tóth? Nagy? Nekem nemesi nevem van, mégse jutna eszembe ilyen hülyeség.
aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehet. Egy ismerősömék meg is csinálták 3 gyerekkel. Anyakönyvvezetőnél kell kérvényezni. 10 ezer forint a névváltoztatás költsége, és a gyerekek okmányait le kell cserélni utána a kormányablakban, ha elkészültek az új születési anyakönyvi kivonatok.
aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Még jó, hogy 18 éves kor után már szabadon lehet nevet változtatni. 😄
aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

De most nem tokmindegy nektek, hogy mas hogyan dont?

Nekem 2 keresztnevem van es meg a ferjem nevet is felvettem kotojelesen 🤣

Miert? Mert csak. Hosszu? Igen, de imadom a nevem.

Szoval en pl onszantambol valtoztattam a nevemen, ezt majd a gyerek is megteheti, ha valami nem tetszik neki :D

Addig is a szulo dont.

aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmivel sem rosszabb ket vezeteknev, mint folyton megkerdezni Varga Jozsefnet, hogy ugyan arulja mar el, hogyan szolitsam, mi a keresztneve. Mert szerintem meg ez a furcsa, megsem szolok be erte.


Hazassagunk kotesekor a ferjemmel mi felvettuk egymas vezeteknevet, a lanyunk igy automatikusan megkapta, osszesen 3 szotag a ket vezeteknev. A keresztneve 2 szotag, masodikat nem adtunk neki. Nem gondolom, hogy nehezere fog esni bemutatkozni, kb 3 masodpercet vesz igenybe kimondani a nevet.

aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!