Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves elaltatási praktikák?

1,5 éves elaltatási praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogyan altassam el a kisfiam. Jelenleg sajnos úgy alszik el, hogy a telefonomról nézünk mesét. Tudom, hogy ez kàros, tudok a digitális autizmusról is, ezért is szeretnék ezen változtatni. Egyébkènt ez napi 3x10-15 perc képernyőidőt jelent. Persze próbàlkoztunk màr, hogy mesét olvasunk, de semennyire nem köti le. Pedig ezen a vonalon szeretnék maradni (olvasás,mondóka,stb). Ki hogyan altat, kinek mi vált be,bàrmilyen tippet, ajánlást elfogadok, hogy hogyan tudnám 0-ra csökkenti a képernyőidejét.



aug. 23. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mellébújok, besötétítünk, mese+ ének aztán alvás. Forgolódhat, de nem kelhet ki az ágyból és szép türelmesen meg kell várni, hogy elaludjon.
aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Ezt elrontottad.Èn hiàna írom le,hogy mellè fekszem ,cicizik ès úgy alszik el.Nappal is ès este is.Lehet neked nem szopik màr.A nagyobb lànyom pihenőszèkben aludt nappal,este mellettünk.Amugy nem is èrtem hogy hogy jutott eszedbe telefont mutatni neki.Mindegy csak csendben legyen...🤦
aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak úgy, hogy mától 0, és kész. Egy darabig sz@r lesz, de majd túllesz(tek) rajta. Neked kell kitartóbbnak lenned, nem tehetsz mást. Én egyébként majdnem 2 éves koráig a hintafotelben ringatva altattam a gyerekemet, csak már nem kellett megvárnom, hogy el is aludjon. Mostanában kezdtük csak el, hogy lefekvés előtt egy gyors mese, jóéjt puszi, viszlát. A lányom mondjuk szereti a könyveket is, de mindig izgalmasabb neki, ha filmet nézünk. Értsd, diafilmet.
aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Én könyvet nem olvasok, diát sem nézünk mert akkor sosem akszik el, ha azt nézi, mert mégegyszer.

Vagy az ölemben vagy már az ágyban fekve mesélek fejből , és én mellette ülök (még megvan a szoptatós fotel).

A mese végén elköszönünk és hagyom, hogy elaludjon.

Ebéd után ez 20perc, este azért több.

aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
76%

Az én kislányom 13 hónapos, és nem kap semmit a kezébe ami telefon vagy tablett például.

Semmi képernyő.

Mellé bújok és simogatom, el alszik.

Vagy ha nyűgösebb napjaink vannak akkor kint sétálunk a friss levegőn és el alszik.

Énekelni is szoktam neki.

Telefont eszembe se jutna neki adni.

Nem vagyok szigorú szülő, csak szeretném, hogy legyen gyerek kora nem úgy mint a mai gyerekeknek.

A barátnőm lánya 2 éves és sajnos nem tud meg lenni telefon nélkül. Tablettja is van, azon néz mesét meg minden hasonlót.

Ami nem egészséges.

aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem is gondoltam volna, hogy ennyire káros a képernyő. 3 évesem tegnapelőtt kipróbálhatta a PSt. Nem tudott utána elaludni. Másfél órát forgolódott.

Nálunk altatódal ölben, utána ágy, és megvárom a szobájában amíg elalszik.

aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teljesen egyetértek veletek, hogy nem egészséges sem a telefon, sem a tv egy ilyen idős gyereknek, sőt idősebbeknek sem. Ezt elrontottam, nem is szeretnék ez alól kibújni, viszont szeretnék vàltoztatni rajta. 😊 Most sikerült úgy elaltatni, hogy hozzábújtam és nem engedtem elszökni az ágyból. Kétszer,háromszor megpróbàlt elmenni, de mindig visszatettem mellém és beletörődött majd elaludt.
aug. 23. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nappal csak ulunk az agya mellett es megvarjuk, hogy elaludjon, ha igenyli, simogatjuk. Este vacsora, furdes, esti mese, puszi es alvas.
aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szopik és alszik.
aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Találj ki valamit, ami neked is kényelmes és hosszú távon is megy.

Mese olvasás, altató dal, ülj le mellé, lényegében mindegy, csak mindig ugyanúgy csináld, mert azt szokja meg.

Ne add fel, ha 3 napig nehezen megy, ne változtass, mert egyhez szokjon hozzá.

aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!