Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gáz, ha a szülő a 15 éves...

Gáz, ha a szülő a 15 éves "gyereknek" gyakran elveszi a telefonját, ha ez nem viselkedik jól?

Figyelt kérdés
aug. 14. 20:58
 1/9 anonim válasza:
34%
Igen, az. Én ezt a módszert mindkét gyerekemnél csak 13 éves korukig alkalmaztam. Miért lenne jó ha elvenném tőle? Hogy ne tudjon a barátjaival beszélni? Akkor már inkább zsebpénz megvonás, legalábbis csökkentés, ha valami komolyabb dolgot csinált.
aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Csak akkor nem gáz BÁRMELYIK KORBAN, ha a szülők egymástól is elveszik, ha szerintük nem viselkedik jól a másik. Vagy a nagyszülőktől, szomszédoktól, stb.
aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nagyon gáz. 3 kölyköm van, de sohasem folyamodtam ehhez.
aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Én sem értek vele egyet.

Nem is alkalmazom ezt.


Ellenben a #2 válaszoló gondolatmenetével sem igazán értek egyet, és nem a telefon, hanem a megközelítés miatt.


Mert ezen az alapon semmilyen következmenye nem lehet a viselkedésének, mindent rá kell hagyni, különben jön az, hogy "A férjednél/feleségednél is ezt alkalmazod?"

"A szomszédnál is?"

(Utóbbival miért is kéne foglalkoznunk?)

aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen, gáz ha a 15 éves gyerek nem viselkedik jól
aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem tartom jó módszernek de ha te vetted neki akkor végülis megteheted. Ha magának vette (még ha az általad adott pénzből gyűjtögetett is össze rá) akkor kvázi ellopod tőle.
aug. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem vennem el a 15 éves “gyerekem” telefonját. Nem érzem szükségét ilyen típusú büntetésnek. Max megtiltom hogy amíg nem javulnak a jegyei nem mehet el otthonról. De persze ezen is túl tud járni úgyhogy ilyen korban már nem lehet ,,nevelni” nagyon.
aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az.

10-12 évesnek még oké a telefon/géptiltás, de egy 15 éves középsulistól...ilyen korban inkább mosogatás lenne a "bünti".

aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éves gyereknél a büntit már kikéne nőni a szülőknek
aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!