Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy, hogy a...

Más is érzi úgy, hogy a gyerek/ek születése óta nincs élete?

Figyelt kérdés

5 éves és 10 hónapos gyerekeink vannak.

Semmi segitsegunk nincs.

Eljutottunk arra a pontra, hogy úgy érezzük teljesen tönkre fogunk menni.

Nagyobbik fiunk elég “nehéz eset”, folyton cirkusz van.

5 éve sehol nem voltunk, semmi hobbink, csak a mokuskerek.

Érzett valaki így vagy csak mi vagyunk ilyenek..?


aug. 30. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Kamaszodik a lányom, fiamnak dackorszaka van.

Meséljek még? 🤣

Majd elmúlik ez a szakasz is, ki kell várni

Sok sikert.

aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Adjatok a másiknak felváltva egy kis időt, hogy nyugisan kikapcsolódjon pár órát. Ha nincs is a közelben rokon keressetek fizetős segítséget, hogy időnként legyen közös program. Másképp marad ez az érzés.
aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt annyira nem értem, pedig nekünk is két gyerekünk van.

Miért nem voltatok 5 éve sehol?

Adjatok egymásnak énidőt. Menjél el barátnőzni, haverozni, majd másnap reggel hazamész. Ugyanez a társad.

Hogy legyen közös idő is, szerezzetek fizetett segítséget, szervezzetek 3-4 hetente randi estét. Ja, tudom. Azért fizetni kell, de ha mérlegre teszed azt a pénzt azzal, hogy "tönkre mentek", akkor nap végén melyik éri meg jobban?

Gyerekkel is lehet jó kis programokat szervezni.

Szóval igen, szerintem az természetes, hogy mindenkinek vannak nehezebb időszakai, hullámvölgyei, de azért a gyerekvállalás nem kéne hogy azt jelentse, hogy örökre feladjátok magatokat. Csak szervezés kérdése és új hobbiba sem késő sosem kezdeni.

aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Felmerül bennem a kérdés, hogy ha már az első gyerekkel így éreztetek, hogy "csak a mókuskerék", miért lett második?...
aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Mert nincs is, ezután legalább 15-20 évig nem is lesz...pláne ha bevállalsz még többet is. De te döntöttél így, ez sejthető volt.
aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Miért nem voltatok 5éve sehol?

Szintén két gyerekem van 5-3évessek rengeteget megyünk velük kirándulni kikapcsolódni számunkra ez is feltöltődés hiszem nem a hétköznapi dolgokat csináljuk.

aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Hogy nem voltatok 5 éve sehol?

Mi az akadálya? Mi megyünk mindenfelé a gyerekek mellett is. Nem kell nagy anyagi ráfordítás. Elég néhány egynapos kirándulás is belföldön, vagy közeli látnivalóknál.

Nem értem, 5 éve otthon ültök?

aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha az első is problémás, és úgy érzed tönkre mentek, miért vállaltatok még egyet?
aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 babyboom567 ***** válasza:
91%
Nem bántás, de én sem értem,ha a nagyobb gyerek "nehéz eset"(annyira hogy sehova sem tudtok menni vele(tökéletesen megértem, sni-s gyerekem van,kb 6 évig sehol sem voltunk),akkor miből gondoltátok,hogy 2 gyerekkel könnyebb lesz?Komolyan kérdezem.Az életünket nem "CSAK" a gyerek állapota határozza meg, hanem a döntéseink,illetve a helyzetekre adott reakcióink.Amikor pl ki tudom és merem mondani, hogy NEM AKAROK több gyereket,akkor sem ha ez a szívem vágya.
aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem, rendszeresen megyunk/mentunk a gyerekkel/gyerekekkel.

Én úgy értem, hogy kettesben sehol, rosszul fogalmaztam.

A második baba pedig meglepi baba. De fel sem merült bennünk, hogy nem tartjuk meg.

Imádjuk mindkettőjüket.

Valószínű picit mi vagyunk saját magunk ellenségei is egyébként.

Nekem ezért jó, hogy ezt más leírja pl.

aug. 30. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!