Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzi úgy, hogy a...

Más is érzi úgy, hogy a gyerek/ek születése óta nincs élete?

Figyelt kérdés

5 éves és 10 hónapos gyerekeink vannak.

Semmi segitsegunk nincs.

Eljutottunk arra a pontra, hogy úgy érezzük teljesen tönkre fogunk menni.

Nagyobbik fiunk elég “nehéz eset”, folyton cirkusz van.

5 éve sehol nem voltunk, semmi hobbink, csak a mokuskerek.

Érzett valaki így vagy csak mi vagyunk ilyenek..?


aug. 30. 11:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Most voltunk a 3 évessel hooligans koncerten. Igen magánélet nincs,max mikor alszanak. Ez van.
aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

2 éve uvyanez nálunk, de több nem lesz, mivel nehezen bírjuk így is.

Nem szeretek sehova menni vele, persze szoktunk, de rossz ha kimozdulunk, mert állandóan figyelni kell új környezetben hogy ne legyen baja, ne szaladjon el, ne tegyen tönre semmit. Teljesen kimerítő. Voltunk nyaralni is, már első nap haza akartunk jönni sírva. Ennyit a gyerekkel is lehet menni bárhovára. Lehet de nem minden gyerek és szülő egyforma. Minket nem kapcsol ki ez. Ha lenne olyan biztonságos környezet ahol mi is jól érezzük magunkat meg a gyerek is az szuper lenne. De nincs ilyen erre felé.

Mi teljesen stresszben vagyunk hogyha dob egy tantrumot valahol, fejelve, csapkodva.

Minket teljesen leszívott idegileg ez a 2 év. Úgy érzem semmit nem csináltam és eltelt vagy 100 év.

Imádom a gyerekem, de várom hogy közösségbe menjen, mert már az is kikapcsolódás lenne nekem ha mehetnék dolgozni, ha egyedül ehetnék az ebédszünetemben, ha egyedül mehetnék wc-re vagy csak simán körülnézhetnék a boltban.

aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

Ja, hogy neked a gyerekmentes élet csak az élet?

Akkor tényleg felesleges volt.

Minket feltölt az is, ha családként kimozdulunk. Pl: tegnap egész napos állatkert vonattal, busszal. Nagyon jó volt felnőttként is.

aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

12# Ti szülőkként viszont felnőtt emberek vagytok és feltudjátok ismerni az érzéseiteket, tudjátok azt kezelni. Az is egy ilyen érzés és felelősségteljes döntés, hogy nem akartok több gyereket a nehézségek miatt.

Ugyanakkor ha felismered, hogy tiszta stresszben vagy, ha ki kell menned a gyerekeddel az utcára, akkor annak is meg lehet keresni az okait és tenni azért, hogy ez ne így legyen. Pl. miért borulsz ki, ha a gyereked nyilvános helyen hisztizik? Milyen gombjaidat nyomogatja, mit tudsz tenni azért, hogy esetleg megelőzd a hisztit és azért, hogy neked ezek a gombnyomások kevésbé okozzanak stresszt!?

Szerintem ezek nem bonyolult dolgok, csak munkát igényelnek és nem értem, ha valaki egy helyzetben szarul érzi magát, akkor miért nem dolgozik azon, hogy ez ne így legyen? Miért könnyebb belesüppedni a langyos fosba és azt mondani, hogy jó, akkor nem megyünk sehova és tönkre megyünk inkább lélekben?

Ezt nem bántásnak szánom, inkább csak gondolatindításnak. Nekem is vannak rossz napjaim, nehézségeim, amikor pöccre indulok a gyerekeim apróságaitól is, de konstans azt érezni, hogy elb*sztam az életem azzal, hogy gyerekem lett és nem tenni ezellen semmit, az nekem nagyon furi és érthetetlen. A gyerekvállalás és nevelés nekünk felnőtteknek is egy jó kis tanulási és önismereti folyamat. Valakinek több melója van magával, valakinek kevesebb. Függ ez a hozott mintáinktól, a saját szintünktől, attól, hogy milyen gyereket kaptunk, stb. De alapvetően évek óta azt érezni, hogy "nem vagyunk jól" és nem tenni ellene, az nem oké.

aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Az én gyerekem folyton szalad,esik stb mégis viszem mindenhova. Nyaralni pl Gyulán voltunk ami kisgyerekesnek való stranddal rendelkezik. Nem tudom.elképzelni mit lehet ennyit félteni egy gyereken pedig az enyémtől tanulhatna az ördögűző🤣🤣. Most például megyünk az állatkertek éjszakájára.
aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Nekik csak a gyerekmentes program a program. Hagyjuk. Nem tudnak kikapcsolódni a gyerek mellett.
aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem csak a gyerekmentes program a program. Szeretek a gyerekekkel is menni.

Viszont mivel az elmúlt 5 évben sehol nem voltunk, így nagyon-nagyon jó lenne kettesben csinálni valamit.

Babysitteren gondolkodunk, csak nem tudom a picit mennyire tudnám itthagyni.

A nagyfiam barátkozós nagyon, a pici félénk.

Meg félek azért, hogy biztos megbízható e, akikre hagyom őket.

aug. 30. 16:46
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
Csináld azt amit mi,amint a legkisebb bölcsis lesz hétköznap kivesztek egyszerre szabadnapot a pároddal, amikor a gyerekek oviban/bölcsiben vannak. Addig bírd ki.
aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
17-es kérdező: akkor ezt magadban kell lerendezned, hogy miért nem tudsz egy 10 hónapost pár órára / egy napra otthagyni valakivel. Nyilván olyasvalakivel, akiben megbízol. Lehet, hogy "félénk", de ha tényleg akarnál felnőtt programot csinálni a férjeddel, akkor ez nem lehetne kifogás... Az más, ha nem igazán akarsz, de akkor vállald fel, hogy egyelőre nem akarod ezt.
aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Mivel a családban, barati körben nem tud vigyázni senki rá, ezért ehhez babysittert kell keresni.

Aki nyilván elsőre egy idegen ember lesz akárhogy is nézzük.

Másnak lehet, hogy könnyen megy és simán rábízza babysitterre, nekem meg nem.

Már nézelődöm egyébként a helyi csoport babysitter Fb csoportjában.

aug. 30. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!