Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egészségtelen dolgot...

Milyen egészségtelen dolgot adtok 1-másfél éves babátoknak? Miért?

Figyelt kérdés
Nem reklámozni szeretném ezeket!!!!
2010. okt. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
64%

Mai 10:58-assal egyetértek.

Ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy a rudi, krémtúró, "babajoghurt" (pláne, ami a polcon hónapokig eláll), az igazán látott közelről tehenet?? Maximum, ha szállitás közben tehéncsorda mellett haladt el ...

Arról nem is beszélve, hogy mennyi cukrot, izesitőszert, adalékanyagot tartalmaznak!

Én egy percig nem állitom, hogy a gyerekeim soha nem esznek ilyeneket, sőt, bevallom, én is szeretek nassolni.

De akár divat, akár nem, semmiképp nem adnék 1 év alatti gyereknek egyikből se, mert egyszerűen nincs rá szüksége a szervezetének, nem igényli és nem sóvárog utána, mert nem ismeri ... Más kérdés, amikor a játszótéren, társaságban elkezdődik a csoportos nassolás, nem fogok hisztirohamot kapni, ha a gyerekemet is megkinálják, és eltiltani sem fogom tőle.

De én inkább pont azt látom, hogy a rudi, tejszelet, puding TUDATOS nassoltatása a divat, sokszor már a 6-7 hónapos babáknál is.

Ezt tartom felelőtlenségnek és hülyeségnek.

2010. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
77%

19 hónapos

Túrórudi, de nem minden nap és kukit, ami nem lenne egészségtelen, csak sajnos mindehol csak sósat kapni.

Néha tejszeletet.


Bolti gyümölcsjoghurtot, krémtúrót pudingot nem adok, inkább csinálok.


Soka azzal jönnek, hogy akkor majd a bölcsiben, oviban mi lesz, úgyis kap.

lehet, hogy ott kap, de ha itthon nem, annyival is kevsebb egészségtelen dolgot eszik

2010. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%
Én adok neki néha kukit, kölegolyót. Eszik gyümölcsjoghurtot, már kóstolta a túró rudi túróját, krémtúrót, de én nem gondolom, hogy ezzel egetverő bajt teszek. Igényli a változatosságot nem adhatok neki állandóan gyümölcsöt. Eszik rendesen a főétkezések alkalmával.
2010. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%

1-1,5 éves gyerekem? Csak gyümölcsöt fogadott el. Meg anyatejet, max. vizet. Még főzeléket sem. A nagymamák bezzeg hozták neki mikulásra, húsvétra a csokit. Mondtam, hogy nem kéne. Mi ettük meg. Na, mire mentem vele? Most 2 és fél éves. Alig eszik normális kaját. Virsli, müzli (csak a jó édesek), keksz, tészta. Szóval előbb-utóbb úgyis előjönnek ezek az egészségtelen kaják, nem tudsz sokat tenni. Hacsak nincs otthon semmi, mert te sem eszed. Szerencsére a lányom megeszi még mindig a gyümölcsöt, párolt répát. Minden nap kap min. 2 féle gyümölcsöt, szóval én ezzel nyugtatom a lelkiismeretem.

Az ivás is el lett rontva. Heti egyszer eljártam egy tanfolyamra, és hát a babysitter édes teával itatta. Azóta nem akar vizet inni. Így jártunk, én hiába is próbálkozom.

2010. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Mintha két külön dologról folyna itt a vita.


Én például azt próbáltam elmondani, hogy amiből lehet a természeteset, hazait, szezonálisat veszem.

Összehasonlíthatatlanul más az íze és értéke a natúr joghurtnak, ha banánnal keverem össze, mint a bolti banán ÍZŰ joghurtnak, próbáljátok ki együtt kóstolva.

Vagy éppen kisboltból (hentes) veszem a húst, nem a multiba.

Szezonális gyümölcsöket veszek, amikor csak lehet. A gázzal kényszerérlelt (többnyire multis) vagy éppen a génkezelt óriás-egészséges-de tök ízetlen gyümölcs helyett veszek a piacon, egy nénitől mondjuk. Valószínűleg ő is kezeli a fáit valamivel, de biztos nem zölden szedte le és gázban pirosította az almát.


Vagy éppen chips és gumicukor.

A chips azóta feketelistás, amióta az egyiken ilyet láttam (nem tudom melyik, rég volt): nyomokban burgonyát tartalmaz. Könyörgöm ez burgonyachips lenne! Ráadásul az olaj elég gyorsan megavasodik, gondolom ebben mi lehet, ha hónapokig eláll.

Szerintetek ez mi?

Cukor + glükózszirup + zselatin (növényi zselatin és állati kötőszövetek) + mesterséges viaszok + savanyítószer, mesterséges színezékek

Ne találgass: gumicukor. Ehhez több kommentár nem kell.

A cukor ráadásul nagy mennyiségben nem csak túlsúlyt okoz, de pl. a gyerekeket is felpörgeti.

A kóla... aszfaltról vár tisztítására alkalmas, rozsdamaró, és csinálj egy tesztet: tegyél egy pohár kólába egy kocka husit és várd a hatást (pár óra). Ugyanezt rézpénzzel is kipróbálhatod, 1-2 nap a hatóidő.

És azt tudtátok, hogy 1 pohár kóla semlegesítéséhez a szervezetnek 33 pohár vízre van szüksége? A móri kórház gyerekorvosától tudom.


Szóval összességében azt tudom tenni, hogy amit lehet műanyag helyett normálisat adok. Nem eltiltom a gyereket, hanem példát mutatok és elmagyarázom neki, amennyire lehet a korának megfelelő szinten. Ő ebben nő fel és tudatosan fog vásárolni (nem csak kaját).

De akit tiltottak kimondta: tiltották a chipstől. Nem ám megmagyarázták neki, hogy mi a gond ezzel...

Elkerülni nem lehet minden károsat, badarság lenne ezt gondolni a civilizált társadalomban élve. De a rizikófaktorokat lehet csökkenteni.


Egyébként úgy látom, hogy a

"mit számít, hogy mit adok a gyerekemnek vagy magamnak"

gondolatok az alábbiakból adódnak:

A média iszonyatos torzító erejéből.

A reklámok és filmek "példamutatásából" (=rábeszélés, fogyassz!)

Nehéz változtatni a szokásainkon, nehéz árral szembe menni és merni gondolkodni, és fárasztó utánajárni mindennek. És nehéz merni szembeszállni az orvossal, akár a gyerek érdekében is.

Tulajdonképpen ezzel nem is lenne gond.

A gond ott kezdődik, amikor valaki veszi a fáradtságot, megosztja másokkal és kapja a hidegzuhanyt cserébe. Mert 1 embernek nehéz ám a médiával harcolni. De szerencsére ez a helyzet azért változik, ha lassan is.

2010. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 A kérdező kommentje:
A gumicukor egyetlen összetevőjében tér el a műanyag kerti székektől..
2010. okt. 22. 15:08
 67/72 anonim ***** válasza:
És a margarin is,mégis mennyien eszik.
2010. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, ez a kedvencem, hogy egy összetevőben tér el, úristen:)))

Azélrt azt tudjátok, hogy a víz és a hidrogén peroxid között mi a különbség ugye? És nem is egy összetevőben, csak egy molekulában tér el egymástól a kettő -H2O, és H2O2:DD

De azért több száz kémiai anyag van, amire ez jellemző, és egy összetevő, vagy akár egy molekula is teljesen más anyagit hoz létre, mind tulajdonságaiban, mind a megjelenési formában:D

2010. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de még ezt is ide kell írnom, eszembe jutott egy jobb példa:D

NaCl és HCl. Csak egy összetevőben térnek el, de mégis van némi különbség a konyhasó, és a sósav között:DD

2010. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
A gumicukor nem műanyag.Én inkább azt mondanám hogy édesített húsleves vagy kocsonya...Ugyanis az állati csontvelőből nyerik ki azt a zselés anyagot amiből lesz a kocsonya vagy ami kifő a húslevesben.Ezt a zselét édesítik,ebből lesz a gumicukor.
2010. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!