Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egészségtelen dolgot...

Milyen egészségtelen dolgot adtok 1-másfél éves babátoknak? Miért?

Figyelt kérdés
Nem reklámozni szeretném ezeket!!!!
2010. okt. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
60%

Naponta kap túró rudit, tejszeletet, dörmit, vagy csokit, csokis kekszet.

Emellett megeszi a rendes kaját is, minden nap főzök!

Mostanság rosszul eszik, folyik az orra, válogat nagyon!

Reggelire túrófánk, gofri amit megeszik lekvárral, vagy kakaóscsiga. Ebédre azért megeszi a főzeléket,vagy lecsót, husit körettel, ragulevest ami van, de a brokkoli hal burgonya medve sajttal pürèként a kedvence.

Vacsorára melegszendvics vagy hasábburgonya sült kolbásszal virslivel

ketchuppal amit megeszik.

Ilyenkor azèrt kèszítem el, mert úgy vagyok mindegy mit, csak egyen!

Ja, imádja a mekis sajtburgert, ivott már sört bort kólát, a gumicukorkát csak pakolgatta nézegette, vattacukort is kóstolt. Kukit chipset annyira nem szereti, 1-2 szemet eszik ha kap.

Èn is megeszem ezeket, ha kér ne csak nézze ahogy eszem adok belőle.

Na meg szerintem a mai világban jó ha tudja egy gyerek mi micsoda, milyen ízű. Olyan furcsa volt mikor egyik ismerősünk eljött, és a gyerekek 5 évesen nem ettek mèg popcornt, nálunk kóstoltak először.

Máskoreg a 3 éves kisfiú kérdezte mi az, sárgadinnye volt. Megbontottam neki, imádta!

Ciki ha egy ember manapság nem tudja mi micsoda nem evett látott mèg ezt vagy azt, ha olyan körökben mozog, kinézik!

2010. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem azzal van a baj, hogy kóstolta-e már, meg hogy evett-e egészségtelen dolgokat a gyerek, hanem a kérdés az, hogy milyen rendszerességgel. A lányom 19 hónapos, és próbálom kerülni a bolti műkajákat, mint pl. gyümölcsjoghurt, túró rudi, danonino, chips, keksz, csoki, édes levek, stb., stb., stb. (ja, és persze jöhetne az összes felvágott és tejtermék és stb., de hát ennyire már ne menjünk bele, mert ugye mindenben van egészségtelen anyag sajnos), de ez nem azt jelenti, hogy néha-néha nem adok neki. Szereti, meg is eszi, de nem követeli, és szerencsére szereti a friss gyümölcsöt, a főzelékeket, a házi kosztot, amit én főzök. Szóval ha ritkán, de kap, az nem gond szerintem, a lényeg az, hogy ne azokkal lakjon jól, és hogy lehetőleg minél kevesebbszer egyen egészségtelen dolgokat.
2010. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek azzal a hozzászólással, hogy nem mindegy, hogy milyen mértékben egészségtelen egy étel.

Egy kérdés, miért egészségtelen a kuki (só vagy olaj miatt)?

Az én kislányom szokott, pufit enni, szereti is. (Nem olyat amiben színezék van). És szokott virslit, felvágottat is enni. Gyakran eszik joghurtot, de leginkább olyat amiben nincs hozzáadott adalékanyag. Nem csinálok belőle problémát, ha heti egyszer-kétszer eszik egy túrórúdit, vagy tejszeletet.

Nem gondolom, hogy az ilyen termékektől el kéne tiltani. Fél éven belül bölcsibe fog járni, ahol biztosan lesz mogyorókrémes kenyér, zsíros kenyér, párizsis kenyér uzsonnára.

Aki ennyire ellene van minden úgy nevezett egészségtelen ételnek, az mit eszik? Lehet, hogy van pénze megvenni a bió termékeket, nekünk nincs pénzünk megvenni ezeket, és megtermelni sem tudom, mert panelban lakunk. Szeretnénk egyszer majd kertes házat, de jelenleg arra sincs keret.

2010. okt. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
95%
és a kérdező milyen egészségetelen dolgokat ad? Ird meg Te is!!!
2010. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
56%
látom 53 százalékban volt hasznos a válaszom, miszerint nem adok ilyesmit a fiamnak.Az aki lepontozott, ha tudná,hogy milyen rossz evő a fiam, biztos nem pontozna le.Örülök, ha legalább a gyümölcsöt,főzeléket,joghurtot megeszi,nemhogy még parizerrel meg tejszelettel tömjem.Tényleg szégyelje magát az összes lepontozó.
2010. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
29%
Nálam kiverte a biztositékot az a válaszoló, aki bort és sört is adott a gyerekének. Az ilyen embert be kéne zárni
2010. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
25%
Hát igen,ez volt a leggyengébb érv,amit valaha hallottam,hogy társaságban tudni kell h mi micsoda..
2010. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves a fiam.

Rudi,puki,perec,babapiskóta.Na persze nem kaja helyett, és nem töménytelen mennyiségen, és reggeltől estig.Törekszem az egészségere, fél éves koráig csak szopott, még most is.Én készítettem többnyire az ételeit mióta hozzátáplálom.De azt gondolom hogy ha néha kap ilyet, nem dől össze a világ,nem hal bele.Meg kell találni az egyensúlyt az ételek között, és akkor nem gond ha eszik "egészségtelen" dolgokat.A mai világban nem lehet elkerülni sajna ezeket, és nem is kell.Annó mi is ettünk, és lám itt vagyunk.

A másik meg hogy ma mi az egészges.Megveszed a hú de egészségesnek hitt zöldséget, gyümölcsöt, ami meg tele van növényvédő vegyszerrel, permettel, stb....és a vitamintartalma egyenlő a nullával szinte.Sajnos!

Amúgy nem szeretem azokat az anyukákat akik minden ilyentől eltiltják a gyereküket, és ilyen egészségmániás "burokban" nevelik.

Nálunk is sok az unokatesó, és hát elég sok ilyet esznek, keksz, puki stb.., óhatatlan hogy ne egye a fiam is.De hangsúlyozom hogy mindent megteszek hogy rendes, egészséges ételeket egyen, néha azért jöhet a nasi.

2010. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.Foglalkozom vele,mert szeretném általam normálisnak tartott keretek között terelgetni a kisfiamat.Igen,velem is többször előfordul,hogy ilyet adok,s ez azért van,mert egyrészt anyagilag,másrészt isten háta mögötti kis falunkban alapban nehéz lenne azt biztosítani,ami tutira egészséges.És tényleg,mi mennyire egészséges,vagy épp egészségtelen??Ez is elgondolkodtat.Adhatom a sok-sok almát stb,ha azt agyonpermetezték,s a legjobbnak vélt joghurtról is kideríthetik holnap,hogy valami nagyonműt tartalmaz.

DE!

Mi segíthet eligazodni ebben a szövevényes útvesztőben?Sokszor maga a szándék.Lehet,hogy 3 anyuka az itt olvasottak után úgy dönt,hogy ezt vagy azt minimálisra csökkent.Lehet,hogy én magam is szigorúbban válogatok.

S még valami:egy tvcsatornán hihetetlenül rosszevő gyerekekről szóló műsorban engedélyeztek ilyen ételeket,s gondolom amikor már eléggé változatossá vált az étkezésük,átálltak az egészséges dolgokra-csak nem tudtam végignézni a műsort.ÉRDEKEL,s köszönöm annak,aki ezt elfogadta.

2010. okt. 20. 20:41
 30/72 anonim ***** válasza:
41%

kuki.chips.ketchup.cola.

persze csak egyik nap ezt másik nap azt.

azért mert szereti:)

2010. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!