Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egészségtelen, miért lehet...

Ha egészségtelen, miért lehet kapni?

Figyelt kérdés

Vagy annyir mégsem azok.

Gondolok a kengurura és a bébikompra?

Mindenhol azt olvasni, hogy egészségetelenek,mégis árulják őket, akkor most mi az igaz?



Én kenguruztamm mind két gyereknél, de mindehol megkapom, hogy mennyire nem jó bla..bla


2010. júl. 19. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem semmiből nem jó a túlzás, egész nap kenguruban lógni és egész nap bébikompozni.......de tudod mit a spenót egészséges, de minden nap?....egye nem.....
2010. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez éppen olyan, mint a chipsek. Azok is egészségtelenek és mégis lehet kapni. Vagy például a kóla. Az is egészségtelen és mégis kapható.


A kengurunál és a bébikompnál is az a helyzet, hogy a kutatások szerint hátráltatja a gyerek fejlődését vagy későbbi problémák forrása lehet. Későbbi gerincferdülés, mozgásszervi problémák okozója lehet. Persze 30 évesen senki nem arra gondol, hogy azért lett bármilyen mozgásszervi gondja mert gyermekkorában kenguruban hordozták, de ettől még ez a helyzet. Nem véletlenül mondják, hogy az első életév nagyon meghatározó.


Viszont, nem jön ez ki minden gyereknél. Van, akinek semmilyen későbbi problémája nem lesz belőle, de ezt nem lehet előre tudni.


Amúgy meg, mindent eladnak, amire van kereslet. Ez a két dolog amúgy is olyan, ami tehermentesítheti az anyukát, tehát van mindkettőre kereslet. A chipset és a kólát is megveszi a legtöbb ember pedig tudja, hogy semmi egészséges nincs benne.

2010. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez aranyos:) Milyen jó lenne, ha nem lehetne kapni semmit, ami egészségtelen, vagy valamilyen formában káros:) Sajnos hiába nem jó, attól még kapható.

Arról nem is beszélve, hogy az évek során rengeteg vizsgálatot végeztek és így mutatták ki az esetleges hátrányokat. Vagyis rád van bízva, mit teszel és mit nem, a cigi is káros a babára, mégis sok kismama szívja, a komp és a kenguru sem optimális, mégis sokan használják. Lehet egyiktől se lesz baja a gyereknek, még a cigitől se, de azért nem fogok kockáztatni, mert mi van, ha pont az én fiamnál jön ki minden negatívum? Ez csak ennyiről szól.

2010. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Néha az érzem, hogy adivat miatt nem égészsée, aivel előtte semmi baj sem volt.

Most ugye a kendő, mei-tai az gészséges. Kíváncsi vagyok mi lesz 10 év múlva.

Voltak azok a baberszényes estek is, amiben megfulladtak babák.


Ott van gluténmizéria is, félévente változik a hozzáállás.

2010. júl. 19. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért lehet őket kapni, mert mindenből pénz csinálnak! Nagyon sok minden van ami nem egészséges és árulják, mert pl. ne mondja nekem senki, hogy a hordozó egészséges, ha a baba több órán keresztül van benne...főleg ha még pár hetes! Vagy a komp, mikor bele raknak még menni nem tudó babákat, akinek nem elég erős a gerince, vagy a bébiétel, hogy üvegszilánk van benne...pont a babákra nem figyelnek oda eléggé....sorolhatnám...a levegő is káros a benzingőztől, de a négy fal között nem lehet ülni!
2010. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kendő és a mei-tai nem új találmány,évszázadok óta használják,inkább "újrafelfedezték".

De nem tudom mi a baj azzal,ha folyamatosan vizsgálják a dolgokat,és ha rájönnek,h mégsem egészséges,azt köztudomásúvá teszik.Tegyék is.Ha ez nem lenne,még mindig azt gondolnánk,h nagyon klassz a gyereknek a pálinkás kenyér,meg az ha derékig a földbe ásva várja amíg a szülei ráérnek vele foglalkozni.

Vagy az a sok gyógyszer amiről kiderült,h több bajt okoznak,mint jót.

A tudomány nem az ördögtől való,az eredményeit használva sokkal jobb életminőséget biztosíthatunk a gyerekeinknek,és azt hiszem,ez a legfontosabb.

A kiírt kérdéssel kapcsolatban pedig más már leírta,h egy álomvilágban semmi egészségtelen dolgot nem lehetne kapni,de sajnos nem ott élünk.Tehát lehet kapni bébikompot,cigit,alkoholt,és még sorolhatnám.

2010. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én nem vettem mózeskoasras babakocsit, hanem dönthetőt, amihez volt hordozó is.

Nem vettem pihenőszéket, volt amikor itthon , ha főztem a

a hordozóban volt a lányom.

Szeritem, az hogy mi az egészséges, sajnos ugyanúgy függ a divattól is.


Az az igazság, hogy amikor fiam 10 éves született, nem volt még se számítógépünk, se netezési lehetőségem, mindent csináltam, ahogy jónak láttam.

És lehet, hogy jobb is volt:-)))

2010. júl. 19. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:

11:51-es vagyok!


Igen, jobb volt 10-20 éve amikor az emberek az "ösztöneikre" hagyatkoztak, vagy a szüleiktől és nem idegenektől kértek segítséget! De változik a világ, ami az egyik évben egészségtelen, a másikban nem az!

2010. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát... cigit és alkoholt is lehet kapni.

egyes népcsoportok több száz (ezer?) éve használnak kendőt, cipelik a gyereket éjjel-nappal mégse gerincbeteg a többségük. a kompba meg nem 4 hónaposan kell beletenni, és nem egész napra. hallgass az ösztöneidre és a babádra! mi is felnőttünk valahogy nem?

2010. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. az én fiamnak se a kengurú, se a bébikomp nem jött be, pedig vétel előtt annyit filozofáltam, h vajon jó e, aztán meg adtam is el újonan.....

a barátnőmék mindent túlkombinálnak, szinte minden lépés előtt, ami a gyerekkel kapcsolatos leülnek és megvitatják a férjével, h na most akkor beülhet e a gyerek a játszótéren a hintába v nem......mondanom se kell h a túlaggódásból csak az jön, h mindig van valami nyavajájuk, vírusfertőzésük, a gyerek gyakran jobban tudja h neki mi a jó.....persze az első gyereket mindig túl kell parázni....:)

2010. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!