Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egészségtelen dolgot...

Milyen egészségtelen dolgot adtok 1-másfél éves babátoknak? Miért?

Figyelt kérdés
Nem reklámozni szeretném ezeket!!!!
2010. okt. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is evett már minden félét beleértve a kuki,túró rudi, krémtúró ...stb.16 hós és makk egészséges! Tulajdonképpen honann tudja az ember mibe mi van amiről azt gondoljuk,hogy egészséges ? A Bio is biztos , hogy bio ?Azért mert pár éve nem permetezik még nem bio! Én úgy tanultam , hogy legalább 10 évnek kell eltelnie ahhoz hogy a termőföldből távozzon az elötte használt vegyszer!A másik, én és a párom is egy füszercsomagoló üzembe dolgozunk! Na tudnék mesélni arról, hogy néha miért piros a füszerpaprika vagy ,hogy mik kerülnek elő a feketeborsból, majorannából, fahéjból ...stb. Lehet talán nem is kellene semmit sem enni!
2010. okt. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

Igyekszem kikerülni azokat, amik károsak, bár nyilván ezt nem lehet tökéletesen megoldani.

Én a szokásait igyekszem alakítani, 16 hónapos. Vagyis ne szokjon rá arra, hogy nassol. Arra figyelek, hogy pl. édességet milyet kap, a boltit nem adom még neki, van házi süti, házi lekvár, befőtt, stb.

Az innivalóval nagy gond nincs, mivel vizet, tejet (csak házit) és egyetlen gyógynövény teát iszik meg, semmi mást. Esetleg a frissen kifacsart gyümölcslé jöhet, a boltit kiköpi.

Sajnos húst nem sikerült házit keríteni még, aki csirkét tartott volna nekünk néni megbetegedett, disznóval ugyanezt nem sikerült találni.

Mit adok enni?

Ebédre átlagos ételeket, mikor mit. Én főzök.

Reggelire és vacsorára szendvicset jó minőségű sonkával, parizert nem. Májkrém helyett legfeljebb borjúmájast veszek, de többnyire magam készítem májból vagy bármi másból a szendvicskrémet. A kenyérre vaj kerül, margarin nem. Kenyeret barnát, rozsost, korpást magvast veszünk, ha én sütöm, akkor fehéret, a kukoricásat most tesztelem.

Tízóraira, uzsonnára gyümölcs, zöldség, kefir, aludttej, zabpehely, buláta, tönkölybúza, ha édesebbre készítem akkor mézzel, vagy házi lekvárral. De van, hogy anyósom süt túrós kalácsot, olyankor az az uzsonna. Tejjel például.

Pukit nem veszek, mert sózott, olajozott. Bulátát és tönkölybúzát veszek, séta közben, ha megéhezik, vagy valahonnan nem érünk időben haza, ez van a táskában.

Amiért figyelek ezekre az az, hogy nagyon sok dolgot tudok már azokról, miket eszünk meg, és úgy gondolom, a gyerekem egészsége, amit most alapozok meg, megéri a fáradtságot. Egyébként úgy gondolom, mindenki maga dönti el, hogyan eteti és mivel a gyerekét, én legfeljebb azt mondom el, hogy én hogyan csinálom, segítő szándékkal és azt, hogy mire miért és hogyan érdemes odafigyelni.

Az egyetlen, amire ugrok, amikor a tesóm, vagy barátnőm annak ellenére kínálgatja a gyerekemet a vackokkal (bocs, ha ez valakit bánt), hogy tudja, elvi okokból sem ő nem kap ilyet, sem mi nem fogyasztunk már ilyeneket.

2010. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

Sajnos egészségtelen még a levegő is.és valahol minden de ennünk kell,az egészségtelen kajával való etetés itt kezdődik,na ez már baj,nem az hogy 1 héten egyszer kap tejszeletet.attól nem lesz baja.de amit itt ír az anyuka az a felelőtlen etetés,itatás csúcsa.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. okt. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm nem adott semmi egészségtelent annó a fiának . Addig nem is volt semmi baj amíg benem került a suliba. Adtak neki zsebpénzt és a drága, chipszet meg édeségeket vett magának a pénzből, meg persze bejárt a Mekibe is gyorskajázni. Most diétáznia kell mert jól elhízott! Ő az annyáékat okolja azért mert ezektől a dolgoktól mindig tiltották soha nem ehetett ilyeneket!
2010. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

9 hós, eddig evett kukit (2x4 darabot), kóstolta a túrórudit (a túróból és a csokiból egy fél kiskörömnyi darabot). + hete húzom a találkát anyósommal, mert mindenáron krmétúróval kaarja tömni (eddig még nem adott neki, de már megvette, a kérdezésem nélkül). Kapott a szülinapi tortából is 3 babafalatot. Üveges bébikaját eszik, és a mienket kóstolgatja (amit szabad). NAtúr joghurtot kap gyümivel, ezt szereti.

Kapott hippes vagy nestlés nem tudom melyik, amit a dmben is lehet kapni babajoghurt 6 hótól, 4eséve van összecsomagolva.

És hippes/milupás teát iszik vagy vizet.

2010. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értelek titeket, mi ez a hisztérika, a rudival mi a baj? A tejszelettel mi a baj? Csupa tejtermék!!!!!!!!!!!!!

Ja és a krémtúró?

Én 1 éves koráig kizárólagosan CSAK üveges kaját adtam mindent beleértve a gyümit és a pudingot, grízt is beleértve! Utána fokozatosan szokta a mi kosztunkat! Most 2,5 éves miért nem ehetne meg egy rudit uzsira? Ne csináljátok már! Azelőtt minden nap evett krémtúrót is!

Virslit egy héten 3-4 kap tuti, és mindenből a legjobbat(minőségűt)! Akkor ezzel mi a baj? Chipset is kap ha valami olyan kirándulásra megyünk ahol csapatosan nasiznak! Basszus én anyám szerint kólán éltem mert szinte üvöltöttem érte, de nem lett rossz szokásom!

Ez nem 1-23 éves korban fog kialakulni, hogy hambi függő és csoki függő lesz hanem a suliban a középsuliban és a fősulin ahol majd szarrá isszák az agyukat, meg szívnak! Feltéve ha te nem állsz a sarkadra majd feléri épp ésszel kb 10 éves kor körül! Na az én véleményem ennyi!

Röhely az egész! Divatoltok! Na ná hogy a jó minőségűt veszem mert van rá zsééééééééé, ha én éhen pusztulok is!!!

2010. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Bocs : 1-2-3 éves korban
2010. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem...

Ezek szerint ha veszek a boltba tehéntúrót, natúr v. gyümölcs joghurtot és pl. almát, összekeverem és megetetem a gyerekkel,akkor én egészségtelenül etetem?

Sajnos nincs tehenünk, hogy fejjek friss tejcit és abból köpüljek túrót,készítsek házi joghurtot, és sajna a panellakásunkban sem nő almafa, hogy igazi biot adjak neki...., bár..... az erkélyünk előtt van egy vadalma fa...., lehet, hogy onnan kéne almát szednem :))))

Minden nap kap BOLTI gyümölcsjoghurtot, néha krémtúrót, imádja a virslit, persze én is jó fajtát veszek neki és tegnap este bundáskenyeret vacsizott bolti félbarna kenyérből és olajban kisütve, sőt, hogy fokozzam a tojásba tettem egy kis delikátot is ....

Most aztán lehet megkövezni.........!

2010. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
33%

"Most nem értelek titeket, mi ez a hisztérika, a rudival mi a baj? A tejszelettel mi a baj? Csupa tejtermék!!!!!!

Ja és a krémtúró?"

Azért ezt te sem gondoltad komolyan?Nézd már meg az összetevőit...Biztos van benne tej IS,de főként olyan összetevőkből áll,amiről földi halandó azt sem tudja,hogy micsoda.Reklámozzák mindenhol,hogy ez dierkt babáknak meg yerekenek van és de jót teszünk vele ha ezt adjuk.És sajnos van,aki el is hiszi.15 hónapos a lányom,eszik túró rudit csoki nélkül,házi krémtúrót,evett már tejszeletet (szerintem iszonyú mű íze van).Sajnos nem nagy evő,ezért kapott már iylet is,de minden nap azon töröm a fejem,hogyan adhatnék neki rendes kaját amit meg is eszik.Ezért itthon kotyvasztok mindenféle gyümölcsből meg joghurtból,hátha valami sikerül.Mert gyümölcsöt egyáltalán nem eszik,pedig régen megette.Egy 2-3 évesre azt mondom oké,egyen ilyeneket,de egy babának szerintem ezek nem valók.Miértt kell siettetni mindent?Nem ettől nő gyorsabban és lesz nagyfiú/nagylány.

2010. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
100%

Rudi, chips, krémtúró, ALMA

Termelőként tudjuk 10-15 vegyszerezést kap egy éven a gyümölcs, ha szép terméket akarsz piacra dobni.

Ti sem a csúnya almát veszitek.

Vajon mi a jó?

2010. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!