A nyers máj paleonak számít? Sózva, zöldségekkel?
Nekem amúgy van.
Például ezzel az evolúcióval kapcsolatban, amire ugye nincsen tudományos bizonyíték.. valójában egy vallás. Kérdés, hogyan tudják valakik kérdezés nélkül, 'tényként' elfogadni?
Mármint, vallásokat nem is kell alátámasztani tudományosan, de pont az evolúció ilyen módon is téves, hiszen úgy szeretik beállítani mintha tényleg valami bizonyítható elmélet lenne. Holott pont annyira bizonyítható mint mondjuk a teremtéstörténet: lehet róla elmélkedni (scifi) :)
Nem akartam belekeveredni, de hát mégiscsak összejött. Márpedig azért, mert már sok embert láttam az evolúciót bizonyiták hilyán bizonyitatlannak beállitani. Az evolúció egy elmélet, nem tény. Senki nem tudja reprodukálni és az emberek rövid élettartama miatt a megfigyelése is lehetetlen.
Érdekes módon, a gravitáció létezését mindenki tényként kezeli, holott az is csak egy elmélet. Azt miért nem kérdőjelezi meg senki? Mert nagyon könnyen megfigyelhető a hatása? És akkor mi van Istennel? Az ő hatása messze nem figyelhető meg, mégis annyian hisznek benne. Akkor hogy is van ez?
Amúgy meg evolúció mint vallás: nagyon nem ugyanaz a kettő. Az evolúció egy magyarázatot próbál szolgáltatni arra, amit tapasztalunk: régi fajok halnak ki, új fajok fedeztetnek fel, ősemberek, ősállatok, dinoszauruszok, stb. maradványait találják meg az emberek. Vannak támpontok és az elmélet megpróbálja pótolni a nem ismert hézagokat. Emellett a vallás egy légből kapott ötlet, hogy "túl komplex a létezésünk, tehát valaminek teremtenie kellett minket." Nekem a felvetés első részéből nagyon nem következik a vége.
Ha pedig azzal érvelnél, hogy annak az esélye nagyon kicsi, hogy komplex élet keletkezzen beavatkozás nélkül, akkor csak egy kérdésem és egy tanácsom van.
Kérdés: Isten hogyan keletkezett? Ő még komplexebb mint mi vagyunk, akkor valakinek/valaminek őt is meg kellett teremteni.
Tanács: ne becsüld alá a nagy számok törvényét. Többmillió csillag van a galaxisunkban, ha átlangban mindegyiknek csak egyetlen bolygója van, az máris többmillió lehetőség az élet kialakulásához. És ez még csak a Tejút, ezen kivül több millió galaxis kering az űrben, szintán milliónyi csillaggal. Nem azt kell kérdezni hogy mennyi az esélye hogy pont a földön kialakult az élet. Azt kell kérdezni, hogy mennyi az esélye annak hogy a milliárdnyi és milliárdnyi bolygók közül legalább egyen kialakuljon az élet. Hogy mi pont itt vagyunk a Földön, az már mellékes. Remélem, elgondolkozol ezen. Köszönet a végigolvasásáért. ^^
A gravitációs erő nem csak megfigyelhető, de tudományos igényességgel mérhető is. Azért fogadjuk el ténynek, mert jelenlegi tudományos szemléletünk szabályai szerint ténylegesen igazolható (az evolúció nem. amit pedig generációkon át sem tudunk megfigyelni, azt puszta üres elméletnek nevezzük. lehetne igaz, csak nem indulunk ebből ki, nem neveljük erre a gyerekeket stb. :)
Istent mindenki vallási alapon közelíti meg, nem kötelező tananyag a létezése.. Én most nem állítom, hogy bármely vallás teremtéstörténete (mondjuk szerintem csak a kereszténységnek van ilyenje) logikusabb mint mondjuk egy evolúció elmélet. Mind fikció, de a teremtés legalább nem destruktív, nem materializmusra nevel. Az evolúció viszont akár tetszik akár nem, de rossz értékrendre nevelhet.
Bár a vallást is fel tudták használni konkrétan háborúkhoz, nem is érvelnék amellett, hogy a vallások összességében jók lennének.
"Az evolúció egy magyarázatot próbál szolgáltatni arra"
... mint minden vallás.
" régi fajok halnak ki, új fajok fedeztetnek fel"
Csak akkor, ha az ember nem marad a seggén. Nem igazán pusztulnának ki fajok NÉLKÜLÜNK, és nem fedeznének fel új fajokat sem, ha nyugton maradnának a kutatók. Ezek még nem támasztanak alá semmit, csak azt hogy az ember nem fér a bőrébe, általánosságban.
"ősemberek, ősállatok, dinoszauruszok, stb"
Ősemberek, akik olyanok mint a mai emberek csak nem tettek ízfokozót a kajájukba és maximum hidegfegyverrel ölték meg egymást, nem atombombával.
Ősállatok, amik régen éltek, bár nem ősiek.
Dinoszauruszok, amik sima hüllők.
maradványait találják meg az emberek. Nyilván, mert az elpusztult élőlényeknek valamilyen nyomuk marad, aki sokat ás az pedig megtalálhatja ezeket. Nos, az emberek sokat ásnak.
"Vannak támpontok és az elmélet megpróbálja pótolni a nem ismert hézagokat."
Nem hézagokat pótol az evolúció elmélet, hanem egy teljesen fantazy magyarázatot akar ráhúzni a valóságra :)
"Emellett a vallás egy légből kapott ötlet, hogy "túl komplex a létezésünk, tehát valaminek teremtenie kellett minket.""
Az evolúció ugyan ilyen légből kapott ötlet. Jól hangzik, ennyi. De sok más scifi és fantasy van még amik jól hangzanak, ettől még nem lesznek valódiak.
"Ha pedig azzal érvelnél, hogy annak az esélye nagyon kicsi, hogy komplex élet keletkezzen beavatkozás nélkül, akkor csak egy kérdésem és egy tanácsom van."
Nem tudom mekkora esélye van, de egyelőre lövésünk sincsen arról, hogy bármiféle élet bárhogyan is keletkezhetne. Ezt viszont tudom.
Én is köszönöm az írásodat, lényeg hogy gondolkodjunk, aztán a valóság minden szubjektív szemlélő számára úgyis más lesz, nem kell egyetérteni, 7 milliárd ember ennyiféleképpen láthatja a dolgokat..
A tapasztalat szerint meg nem.
Még a tudatosan táplálkozó kínaiak is esznek húst, mondjuk heti egyszer. Halálos kockázatot vállalnak :D
Amúgy a china study-n kívül egy csomó vizsgálat pedig nemhogy kockázatosnak, de teljesen megfelelőnek találja a hús- belsőségfogyasztást. 'Gyógyíthatatlan' betegségek gyógyulnak meg húsevés mellett, mert ennyire alapvető és jól emészthető táplálékok számunkra az állati szövetek. Úgy mellékesen :)
Én sem értek egyet a túlzásba vitt húsevéssel, ezt jelenti a 'túlzás' szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!