Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akkor most már végre be...

Akkor most már végre be fogják látni a csak és kizárólag a kalóriadeficitben és a kalória = kalória hívők, hogy nincs igazuk?

Figyelt kérdés
Talán egy belgyógyász, gasztroenterológus szava ér valamit. Videó: 58:30-tól https://www.youtube.com/watch?v=zB9QCFsy3B4

tegnap 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

A doktor úr a következőket tudta mondani:


A 16 éves páciense napi 4-6 órát sportolt, csak salátát evett és hízott.

Na most ez több szempontból is kész vicc.

1. Csak salátán NEM LEHET élni.

2. Aki versenysportóló és napi 4-6 órát edz az pedig pláne NEM KÉPES erre. Az első ilyen napon ájult volna el a kedves páciens ha ez valóban igaz.

3.Egy dolgot tudok elképzelni. A "csak" saláta azt jelentette, hogy teleb@szta mindenféle öntettel, olajjal és étkezésenként másfél avokádóval.

Akkor elhiszem, hogy hízott.

Viszont ez esetben pedig a túl kevés kalória már nem is állja meg a helyét.

A termodinamika alól nem lehet kibújni.

Vannak betegségek amik valóban megnehezítik a fogyást, valóban lelassul az anyagcsere és az illetőnek kevesebb kalóriára van szüksége.

De egyrészt ez közel sem olyan drasztikus mértékben és közel sem olyan gyakori eset.

Kifogásnak persze jó bárkinek. Én alig eszek mégsem fogyok....ugyanmár.


Őszintén kérdezem azoktól akik ezt nem tudják felfogni.

Ha valaki tegyük fel napi 600-800 kalóriát eszik egy (vagy nem tudom kinek mi számít "alig eszeknek") nap hosszabb ideig azzal szerintetek mi fog történni? Mit fog csinálni a teste kb feleannyi kalóriával mint amennyire normális esetben szüksége lenne ahhoz, hogy a szerveket ideálisan működtesse?


Ilyenkor szokott jönni a kedvenc válaszom: ÉHEZŐ ÜZEMMÓD.

Meg a nagy lóf@szt...

Maximum túlélő üzemmód amit szervezet úgy tud elérni, hogy elkezd megszabadítani a felesleges dolgoktól, elsősorban az izomtól, aztán persze zsírtól is.

A szervezet "megeszi" az izomzatot aminek fenntartása felesleges energiát vesz el a fontos szervek elől, eközben pedig ha már te nem adsz neki enni, táplálja ő saját magát vele.(egy ideig)

Ahogy az izomtömeg szépen fogy úgy leszel egyre és egyre gyengébb hiszen már nem tudja mivel etetni magát a tested.

Kimerült leszel, folyton fázni fogsz, kiszárad a bőröd, a hajad elkezd hullani, anyagcseréd lelassul, immunrendszered legyengül és elkapsz mindenféle fincsi betegséget.


Ez fog történni veled ha VALÓBAN alig eszel!

ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Figyelj, nekem megmagyarázhatod, hogy ha te nem eszel, akkor is hízol, csak ne csodálkozz, ha hülyének nézlek….

Egyszóval, de, csak annak függvénye a fogyás, hogy mennyit eszel. Egyszerű fizika. Ha nem viszel be energiát, akkor is kell a testnek égetnie valamit, ha koplalsz akkor a zsírt és izmokat. Bármit is mondasz, meg bármennyire is elhiszed, hogy a Magyar emberek 60%-a nem igénytelen zabagép, hanem csak “pajzsmirigyes szegény”.

ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mikor látják már be végre a gravitáció-hívők, hogy nincs igazuk. Vagy a akik abban hisznek, hogy a Föld gömb alakú, hogy nincs igazuk.

Nem mindegy, miből jön a kalória, mert ha nem tartalmaz megfelelő tápanyagokat, rostokat az étel, akkor éhes maradsz, hiánybetegséged lesz, vagy épp rontasz az anyagcseréden. Sok tényező befolyásolja, hogy egy embernek mennyi az energia szükséglete.

Akkor fogyjál számolás nélkül, ha nem tetszik.

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%

A kalóriadeficit egy nagy szemfényvesztés különben. Sokat olvastam erről, de nagyon sokan akik ezt nyomják fingjuk nincs arról ezt hogyan kell használni. Rengetegen azt mondják hogy számolni kell a kalóriákat de azt már kicsit sem veszik figyelembe hogy miből viszik be a kalóriákat mert közel sem mindegy hogy a 100 kalória miből akad, nem mindegy hogy 1 tábla csoki vagy 1 szelet csirkemellből áll.

Sokan ezt nem fogják fel, csak a kalória, de zabálnak ész nélkül, figyelik hogy az a 2000 kalóriát amit elégetnek ne lépjék túl és akkor azt hiszik ők szarták a spanyolviaszt.

ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Kólauborkával ***** válasza:
0%

Magával a kalóriaszámlálással én sem értek egyet, mert hát nem tudom ti vágjátok-e, de nem laborokban mérik ki az ételt árulók, hanem szerintem bátran mondhatom, hogy a hasukra ütnek, kijön egy szám, azt jónapot.

Jó ez így nem teljesen igaz, de +\- 50% úgy tudom simán van a hiba határ, ami nem teljesen rossz, de azért jónak sem nevezném. Ezt a laborban mérthez képest viszonyítva azzal, amit ráírnak.

Viszont, aki tagadja, hogy ha odafigyelne az étkezésére akkor fogyna, az csak simán kifogásokat keres.

ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

4, nagyrészt egyetértünk, de az inzulin szerepe ugyanolyan fontos, sőt egyes esetekben fontosabb. Nincs zsírégetés, amíg magasan van az inzulinszint. A szénhidrátszegény diéták ezt próbálják csökkenteni. Nyilván, ha kiveszel/csökkentesz egy teljes makrotápanyag csoportot automatikusan csökkenhet a kalória is, de a fogyás itt elősorban az inzulincsökkentésnek tudható be elsősorban. Ha mondjuk a zsírt vennéd ki és nagyrészt szénhidrátot ennél folyamatosan magasan lenne az inzulinszint. A zsír pl szinte alig emeli az inzulint, a fehérjével már e tekintetben is óvatosan kell bánni.

Az inzulin a kövér ember számára kulcskérdés, mert az elhízott ember valószínűleg rezisztenssé is válik, automatikusan borul a hormonrendszer, magasabb az inzulin és leptinszintje.


6, igen, a kérdésben azt írtam, hogy kizárólag a kalóriadeficitben hisznek, vagyis minden más tényezőt ignorálnak. Fontos, de önmagában nem elég.


7, a mondandód első felével nagyon egyet értek, főleg ezzel: "Ezek az emberek gyakran több izmot és hasznos szövetet veszítenek és egészségtelen hatással lesz rájuk a fogyás". Én abszolút nem vagyok a másik véglet, hol olvastál ilyet. Pont azt írtam le bővebben a 3-as válaszomban, hogy a kalóriadeficitet nem kérdőjelezem meg. De az inzulinprobléma egyáltalán nem egy szélsőséges specifikus eset, mivel minden kövér embert érint. Csak a szerencsésebbeknél gyorsabb a regeneráció, hamarabb visszafordul a rezisztencia. Ami kifejezetten gusztustalan ezen az oldalon, hogy a fogyási nehézséget, képtelenséget MINDIG a kalóriatöbbletre fogják, azaz az illető biztosan csal, sunyiban zabál. Ne haragudj, ki mondta, hogy én nem fogyok a saját étrendemmel? A saját étrendemmel, amit kitapasztaltam igenis fogyok. Amíg nem vittem le a szénhidrátot, nem tudtam, hiába volt alacsony a kalória és bőven deficitben voltam.


8, tezsék? :D


10, öööö szerintem direkt odaírtam a perceket, hogy ne kelljen

Tudod mit, írd le még egyszer egy kérdésnél, hogy kalóriadeficit, lehet az könnyebben fog menni :)


11, baromság


12, jól van kólauborkával remélem kif@stad egyszer a tüdődet is ezzel a kombinációval, azért vetted magadra ezt a nagyon kreatív nevet. Khm mindenki eszik valamit aki diétázik, vagy nem értem az okfejtésed, szerinted ezek szerint senki nem eszik, aki nem tud fogyni?


13, OK


14, pontosan, ezt mondom én is...állandóan!



Egyébként kíváncsi vagyok hogy ki jön a háromharmados h..lyegyerektől, akik állandóan odahányják minden egyes kérdésnél teljesen mindegy hogy mi a téma, hogy kalóriadeficit, aztán ugyanaz a 10 ember fixen felpontozza. Izomvesztés veszélye, inzulin problémakör... áh hagyjad már majd a youtuberól megmondja a h.lyegyerek, kit érdekel mit mond egy kutatóorvos :D

ma 17:51
 17/19 anonim ***** válasza:

6-os röviden és tömören leírta.


Kérdező "Szóval, amit a kalóriadeficitnek tudnak be sokan, az valójában az inzulinszint csökkentése, ami fogyás eredményezett." Ez leginkább fordítva van.


Ne keverd a tényeket a módszerrel.

Tény: a fogyáshoz kalóriadeficit szükséges (egyénileg választható a neked legjobban megfelelő módszer, ahogyan ezt eléred vagy megpróbálod elérni)

Módszer: kalóriaszámlálás

vagy:


szénhidrát-csökkentés vagy LFHC diéta

zsírcsökkentés vagy HCLF diéta

Atkins diéta

90 napos diéta

Paleo

időszakos böjtölés

tojásdiéta

káposztaleves-diéta

mediterrán diéta

vegetáriánius diéta

keto diéta

flexitárius diéta

candida diéta

alacsony glikémiás indexű diéta (igen, megjelent az inzulinos módszer is)

gluténmentes diéta

nyers ételek diétája

DASH diéta

húsevő diéta

makrobiotikus diéta

alacsony FODMAP diéta

South Beach diéta

zóna diéta


stb stb stb., ha akarod még sorolom, de a lényeg hogy az összes felsorolt (és az ezeken kívül létező összes) módszernek egyetlen célja van: a kalóriadeficit elérése - akkor is, ha nem mondják ki.

Ez vagy sikerül vagy nem az adott módszerrel.

Ha sikerül, akkor fogy az illető, ha nem sikerül, akkor nem fogy.

(persze a fentiek közül vannak külön a fogyást célzó, "hivatalosan" is arra kitalált diéták, illetve olyanok is, amiket életmódnak lehet felfogni és egyesek fogyókúrára használják - pl. a vegetáriánus diétának nem célja a kalóriadeficit, de lehet módszerként használni annak elérésére).

ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezzel nem értek egyet:


Nincs zsírégetés, amíg magasan van az inzulinszint.


A szervezet azért tervel annyi inzulint, mert a sejtek egyre kevésbé érzékenyek rá, így egyre kevesebb cukrot tudnak fogyasztani, és hozzányúlnak a zsírhoz. A cukorból pedig elkészül a zsír utánpótlása. A legrosszabb helyzetben az idegrendszer van, hiszen az nem igazán képes zsírt égetni.

ma 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha eléred hogy deficitben legyél tartósan, akkor muszáj hogy fogyjál.


Arról viszont már lehet vitatkozni, hogy hogyan lehet elérni. A kalóriaszámolás és egy adott keret tartása nem biztos hogy elég hozzá.

ma 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!