Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akkor most már végre be...

Akkor most már végre be fogják látni a csak és kizárólag a kalóriadeficitben és a kalória = kalória hívők, hogy nincs igazuk?

Figyelt kérdés
Talán egy belgyógyász, gasztroenterológus szava ér valamit. Videó: 58:30-tól https://www.youtube.com/watch?v=zB9QCFsy3B4

tegnap 22:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Különösen felhívnám erre a mondatára a figyelmet: 1:02:37-től
tegnap 22:16
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt tudom, hogy egész életemben kínlódtam a súlyommal. Nincs olyan diéta, amit nem próbáltam volna, de csak a kalóriaszámolástól tudtam lefogyni és azzal is tartom a súlyomat. A fizikát nem lehet félremagyarázni, és nem fogok benne kételkedni, csak mert jött még egy ember a 8 milliárdból, aki majd megint jól megmondja hogy aznemúgyvan. Ilyenekből már sokat láttunk.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2, én elhiszem hogy neked sikerült, de másnak egyáltalán nem biztos, köztük nekem sem.

Én kizárólag az ellen vagyok, hogy ezen az oldalon a kalórideficit az etalon, mert az alapfeltételezés, hogyha x-nek és y-nak működik, akkor mindenkinek működnie kell. És ha nem működik, akkor alapvetés itt, hogy az illető zabál, és extra kalóriákat eszik.

Amint elhízik valaki a nagyobb zsírtöbblet miatt az inzulinszintje eleve magasabb és nagyon könnyen alakulhat ki inzulinrezisztencia, különösen nők hajlamosabbak erre. Az, hogy sima kalóriacsökkentéssel valakinek ez könnyen rendeződik, pusztán a szerencse és genetika kérdése.

Egyébként arra is nagyon kíváncsi lennék, hogy a kalóriacsökkentés által megvalósult-e például szénhidrátcsökkentés is, mert valószínűleg igen... Rendszeresen mozogtál is? Oké, szintén csökkent az inzulinszint. Szóval, amit a kalóriadeficitnek tudnak be sokan, az valójában az inzulinszint csökkentése, ami fogyás eredményezett.

Kalóriacsökkentés mindenképp kell, ezt nem vitatom, de ez korántsem azt jelenti, hogy onnantól kezdve bármit megehetsz, akár csokiból is beviheted az 1500 kalóriát, mindenképp fogyni fogsz. És az sem jelenti, hogy 500 kcal péksüti teljesen egyenlő 500 kcal csirkemellel. Mert ezen az oldalon 99% ezt állítja.

tegnap 22:41
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, a fogyásnak nagyon sok aspektusa van. A kalória az egyik. Én is hülyét kapok tőle amikor azt mondják 'bármit ehetsz csak maradj a keretén belül'. Mert ha csak erre figyelsz akkor nagyon meg lehet csúszni, nagyon egészségtelen irányba, mindenféle hiánybetegségeid lehetnek épp mintha koplalnál, és inkább izmot fogsz veszíteni mint zsírt. Illetve ha nem jól eszel, akkor kisebb az esélye hogy fogod tudni tartani a deficitet, hiszen a nem megfelelő tápanyagokhoz jutó tested kérni fogja azt ami jár neki, tehát éhes leszel, falásrohamaid lesznek. Szóval nem, önmagában valóban nem elég a kalóriákra figyelni. Viszont elkerülhetetlen, mert az tény, hogy ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. És e mellett egy csomó minden másra is kell figyelni, igen. Alvás, makrotápanyagok, testmozgás, meg még egy csomó olyan dolog amikhez én nyilván nem értek, mert nem vagyok sem orvos, sem dietetikus... De ha ezek közül valamit nem jól csinálsz, még lehet súlyt veszíteni, viszont kcal deficit nélkül nem.

Ha jobban belegondolsz, az összes diéta is erre megy ki, csak különböző módszerekkel. Pl az időablakos étkezésnél kevesebb alkalmad van enni, ezért leszel nagy eséllyel deficitben. A mindenféle szénhidrátszegény hülyeségek meg azért működhetnek, mert ezek többnyire elég magas kalóriatartalommal bíró kaják (pl kenyér, péksütemények, tészta), amiket ha kiveszel az étrendedből, megint csak deficitbe kerülsz.

Sajnos a kcal deficitet nem lehet megúszni, de különböző módszerekkel el lehet érni, nem kell feltétlenül számolni. Bár szerintem ez a legegyszerűbb, de nem mindenkinek fekszik.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
4 vagyok. Bocsi, mikor elküldtem a választ még nem láttam amit írtál. De akkor ezek szerint kb ugyanarról beszélünk. :D
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

A kalóriadeficit nem egy módszer, hanem a testünk biofizikája. Kevesebbet viszel be, mint amennyit elégetsz, akkor fogyni fogsz. Ha többet, akkor hízni. Olyan, mint Newton törvénye. Az is tény, nem pedig egy módszer.

Nem kívánok senkit se lehurrogni, értem, miről van szó a kérdésben és persze a kalóriaszámolás mellett egyebekre is KELL figyelni. Igaz az, hogy önmagában nem elég.

tegnap 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

A 4-es válaszolóval értek egyet. A test működését rengeteg dolog befolyásolja. Így a fogyást is. A legtöbb ember nem ássa bele magát nagyon a témába, ha nem ért hozzá, akkor sem. Ők csak a kcal-okat látják. Valóban nem mindegy, hogy csirkemell vagy csoki az “500 kcal”. Mivel a csirke több szükséges tápanyagot, fehérjét stb. tartalmaz mint egy szelet csoki. És ez persze befolyásolja a szervezeted működését is. Ezek az emberek gyakran több izmot és hasznos szövetet veszítenek és egészségtelen hatással lesz rájuk a fogyás. Ez az egyik véglet. A lényeg, hogy oda kell figyelni mit eszel, ha ehhez nem ért valaki, akkor vannak dietetikusok, vagy egyéb hozzáértő személyek, akik rakhatnak neked össze étrendet. Szóval van az egyik véglet, aki ész nélkül csak kcalt számol és semmi más tényezőt nem figyel, nem tart fontosnak.( Ettől függetlenül, isten igazából, még nem tévedés a kcal számolás, hisz ha nem jut elég üzemanyag a szervezetbe akkor a szervezet elkezdi lebontani magát (izmot, szöveteket, egészséges étrend esetében nagyobbrészt zsírt) magyarán fogyni kezd az ember. )

Viszont kérdező te a másik véglet vagy. Te meg mindent másra fogsz. Amit a videóban említettek egy speciális eset. Vannak betegségek amik befolyásolják a fogyást (inzulin, pajzsmirigy betegségek, pcos stb.) , de azok sem teljesen. Azért ha egy etióp faluba születtél volna ugyan ezzel a genetikával, kétlem, hogy ott is gondod lenne a túlsolyal. Egyáltalán vizsgáltattad már magad, hogy neked is van e valami egészségügyi gondod vagy csak ráfogtad?

tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor most már végre be fogják látni a csak és kizárólag a spórolásban és a forint = forint hívők, hogy nincs igazuk?

A termékekre az a kalória van felírva, amit az emberi szervezet hasznosítani tud. A kartonpapírban hiába van kalória, ha csak a kályhában hasznosítható, és nem a szervezetben.

ma 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
A doki nem azt mondja, amit a kérdező állít.
ma 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan azt hiszed, hogy meg fogok nézni egy több, mint egy órás videót?


Miből lesz a zsír? Abból a többlet energiából, amit a szervezet nem tudott felhasználni, és vércukor formájában sincs rá épp szüksége.


Hogy fogod ezt a zsírt mobilizálni?


Amikor meg kevesebb táplálékot eszel, mint amire szükséged van.


Az elsőt úgy hívjuk, hogy hízás, a második a fogyás. Hogy ez utóbbi pl. az inzulinválasz erősödésén keresztül is hat, amikor rendezed a kajádat és mozogni kezdesz, az egy hasznos mellékhatás, ami gyorsítja is a folyamatot.


De nem az indította be a fogyást, hogy rendesen kezdesz enni (rendes kajából is lehet 5000 kcal-t enni egy nap, abból meg nem sok fogyás lesz), hanem az, hogy a korábbi szufficitet deficitre cseréled.

ma 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!