Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van sok ember abban a...

Miért van sok ember abban a tévhitben, hogy a fogyás a kalóriadeficiten múlik?

Figyelt kérdés

jún. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a kalóriadeficit szimpla matek kérdező. Ha ahhoz, hogy ne borulj fel naponta kell 2000 kcal, és te beviszel 1800-at, akkor a maradékot valahonnan a szervezeted elő kell állítsa. Bármilyen hihetetlen, ennyi a kalóriadeficit lényege.

ÉS értem, hogy könnyebb takarózni azzal, hogy de pajzsmirigy, meg hormon, meg egyebek. Az esetek nagy részében igenis segít a kevesebb bevitel. Sőt!


Én a súlyom több mint a felét lefogytam kalóriadeficittel, pedig mikor belekezdtem, már igazolt IR-em, meg PCOS-m volt. Most majdnem 50 évesen odafigyeléssel az inzulinom is jó, sőt, a PCOS is elmúlt. Maradt helyette a normálisan működő ciklus, ami remélem még pár évig meg is marad.

jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
60%
Akkor valószínűleg mégse vagy rendben hormonálisan, 18-as, túl gyors az anyagcseréd, vagy a sok nasi nálad napi 1 aszalt szilva. Mikor vizsgáltak, mire, és mennyi és mi az a sok édesség? Csak a soványság nem okoz problémát.
jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
62%

"mégse vagy rendben hormonálisan, 18-as"

Miért ne lehetne rendben hormonálisan? Még egyszer: a hormonháztartás csekély mértékben befolyásolja a kalóriaszükségletet, a válaszoló pedig azért nem hízik, mert hiába minimális a fizikai aktivitás, hiába az édesség, ha nem vagy tartós kalóriatöbbletben, nem fogsz hízni. Nincs itt semmi csoda.

jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
33%
Ha tényleg semmit nem mozog és a szokásos kaján felül édességet zabál, akkor kalóriatöbbletben kell lennie. 1500 kcalóriába nem fér bele az állítólag általa megevett rengeteg édesség.
jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim válasza:
0%
Megtévesztő infók.
jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező, a fizika törvényei szerint, ha deficitben vagy, akkor fogysz, bármi is van a hormonjaiddal.

A hormonok az alapanyagcsere szintjét befolyásolják. Ha túl alacsony, akkor szellemi renyheség, fáradékonyság, gyengeség jelentkezik. Ha túl magas, akkor amellett, hogy pörög az anyagcsere, az illető egyén is be van pörögve, ingerlékeny lesz.

Az anyósodnak ne hidd el, hogy az csak pár keksz volt, ha jobban utánanézel, akkor az bizony lehetett több is. Na, ezért nem fogyott évekig.

jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
50%

6. A koncentraciós táborokban azért nem voltak kövér emberek mert éheztek. Szerinted ez életszerű? Normális? Egészséges? Épelméjű ember bírja élethosszig a koplalást? Egyik sem.

Ez egy végtelenül ostoba és primitív " példa". Az életösztön mindenkiben ott van, és ha adott a lehetőség akkor eszik. Persze ha el van rabolva, be van zárva, akkor nyilván le fog fogyni ha éheztetik.


Kérdező: bizonyos nehezítő körülményektől függetlenül a fogyás az energiahiány állapotban jelenik meg, csak épp az emberek anyagcseréje nagyon különbözik.

2 ugyanolyan nemű, magasságú, súlyú, korú, zsír/izom arányú embernek is más az alapanyagcseréje, és hiába mozognak ugyanannyit, hiába eszek mondjuk 2000 kcalt minden nap ami egy átlagos bevitelnek felel meg kb, az egyik mondjuk tartja az egészseges súlyát ezzel, a másik meg simán hízhat is mert az ő alapanyagcseréje lassabb.

Van akié meg gyorsabb és többet ehet hízás nélkül. Az én tesómnak a nassolás csak megvan 2000kcal, és még ebben a reggeli ebéd vacsi nincs is benne amit megeszik, mégse volt túlsulyos soha.

Én meg vért izzadtam hogy lefogyjak és tartsam a sulyom, pedig kövérként sem ettem meg annyi kalóriát mint ő. Én pl 2000-2300 kcal közt eszem, nagyon oda kell figyelnem, heti 10 óra sporttal, ( ülőmunka mellett) tartok 64kilót,

ő csak 4 centivel magasabb, otthon dolgozik, ülőmunkát, semmit nem sportol és 4-5000 kcalt is megeszik naponta, mégse volt soha 58kg felett.

Ennyit jelent az egyéni anyagcsere.

Könnyen dumál aki többet ehet mégse hízik, mint akinek minden falatot számolgatnia kell, meg sokat mozogni ami fárasztó, és ezt....egész életeben.

jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
47%
Nem sikerül fogyni kérdező?
jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Carragher_x ***** válasza:
71%

"otthon dolgozik, ülőmunkát, semmit nem sportol és 4-5000 kcalt is megeszik naponta, mégse volt soha 58kg felett."

Az ilyen példákról szokott kiderülni, hogy a 4000-5000 az valójában 2500-3000, a nem sportolásról meg, hogy minden nap gyalog megy a 3 km-re levő kisboltba és ő végzi az összes házimunkát kinn és benn. :)

jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
49%
29. Megnyugodhatsz, nem így van. Nem ő végzi a házimunkát (nem egyedül él), boltba sem jár, egész nap a gép előtt ül, illetve könyveket olvas esténként, az a 4-5000kcal pedig valóban annyi. Több hónapig folyamatosan napról napra volt vezetve kcal bázison az étkezése, mindent mért és számolt, kíváncsiságból mert ő sem értette miért nem hízik. Kivizsgáláson is volt de semmi extra nem derült ki.
jún. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!