Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiaknak miért a legfeltűn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiaknak miért a legfeltűnőbb, legjobban öltözött és legápoltabb nő tetszik miközben a saját zsebükből 10 ezer forintot nem adnának havonta a baratnőjüknek szépségápolásra?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudom hogyan gondolják mindezt.
2019. máj. 4. 19:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
0%

#40: Ha valaki béemvéből kieső kidobóemberekre hajt, akkor valóban sok ilyen férfit találhat. Amúgy nem. Pont itt is arról megy naponta a sírás, hogy mindenkire rámennek a pasik.

Plusz, mint fentebb látható, egy értelmes nő simán megoldotta az egészet olcsóbban.

Ééés pont ugyanennyi nőt is látni, akik fordítottan elvárják a dolgokat. És egy férfias jó alak nem abból áll, hogy vékony a férfi, hanem abból, hogy izmos is.

2019. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:

“Hiszed vagy sem, de minimális különbség van egy Essence és egy Chanel között. Bármilyen Chanel terméket előállítani kb 500 forintba kerül. De árulja százezrekért, mert rá van írva, hogy Chanel. Ez a márka pozícionálás lényege. Marketinges vagyok, ezt tanultam 6 évig. Egy termék ára nincs összhangban a minőségével. Ha összehasonlítod az alapanyagokat és utánanézel ezek hatásainak illetve az előállítás költségeinek soha az életben nem veszel többet drága márkás cuccot.”


Pont a kedvenc márkámba nyúltál. Nem azonos minőségben és nem lehet azt mondani hogy egy termék ára nincs összhangban a minőségével. Egy 10 éves Audi minőségi és biztonsági felszereltsége szinte azonos egy új Suzukiéval. A Chanel rúzsok színei, pigmentáltsága merőben különbözik egy Catrice rúzsaitól. Double Wear alapozó egy egész nap kitart míg egy sokkal olcsóbb sötétebb lesz vagy eltűnik pár óra után. Egy Fendi táska úgy van megcsinálva hogy azt évekig tud hordani és kibírja a napi használatot míg egy Ccc táska pár hónap után megadja magát.

Ha neked nem futja vagy nem akarod megfizetni a minőséget ne próbálják meggyőzni arról az embereket hogy nem is jó és csak átverik őket. Az Audit se tudnák eladni ha olyan lenne mint egy Suzuki műszakilag.

Marketingesként tudnod kellene hogy minden terméknek be lövik a maximálisan kiszabható àrát a célközönség igényeihez mérve. A célközönség se hülye.

Ahogy itt le szóljak az IPhone-t, miközben az egyetlen telefon amit 3-4 éven à tudod használni anélkül hogy összeomlana mint egy Android és ha csak telefonálásra van szükséged egy 9 éves IPhone is működőképes. Nem bratyibol annyi amennyi.

2019. máj. 5. 00:35
 43/77 anonim ***** válasza:
35%

És azt áruljátok már el nekem, hogy este full sminkben fekszetek be a pali mellé?

Ha ronda vagy mint a bűn és semmi mást nem tudsz felmutatni azon kívül, hogy fullosra sminkeled magad akkor nem fogsz kelleni semmilyen pasinak. Nem, akkor sem ha 100 ezret költesz magadra. Reggel ugyan úgy smink nélkül, kócosan kelsz fel. Hidd el tudja a barátod, ha amúgy ronda vagy. Ha meg úgy is kellesz neki akkor nem fogja elvárni, hogy úgy menj ki az utcára mint egy topmodell.

Itt konrétan úgy beszéltek erről az egészről, mintha folyamatosan fent kéne tartani a látszatot a pasinak, hogy jól nézel ki miközben bányarém vagy, csak milliókat költesz a külsődre. De az élet nem így működik, se egy párkapcsolat.

2019. máj. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, hallottál már a konzumidiotizmusról?


"Nem azonos minőségben és nem lehet azt mondani hogy egy termék ára nincs összhangban a minőségével."

De, lehet. Pont erről szól a marketing... Ha egy terméket brandként befuttatsz, akkor a minőségénél magasabb áron eladhatod.


"Egy 10 éves Audi minőségi és biztonsági felszereltsége szinte azonos egy új Suzukiéval."

Ja és az audi szervízköltségei nagyobbak. Ha pedig biztonságról akarunk beszélni, akkor az audi kullog a volvo mögött.


"Chanel rúzsok színei, pigmentáltsága merőben különbözik egy Catrice rúzsaitól."

Aham. És, szerinted hány férfi képes megkülönböztetni ezeket a színeket? Amikor a piros és vörös is néha gondot jelent...


"Double Wear alapozó egy egész nap kitart míg egy sokkal olcsóbb sötétebb lesz vagy eltűnik pár óra után."

Egyszer kaptam egy Diesel parfümöt, ami 20.000 körül volt. Pár óráig bírta az illata. Aztán az akkori barátnőmtől kaptam egy kb. 5000 ft-os pumát. Napokig megtartotta ruha az illatát.


"Egy Fendi táska úgy van megcsinálva hogy azt évekig tud hordani és kibírja a napi használatot míg egy Ccc táska pár hónap után megadja magát."

Bevallom, a női táskákról fogalmam sincs. Ragadd ki ezt a részletet, ha a többivel nem tudsz mit kezdeni.


"Ha neked nem futja vagy nem akarod megfizetni a minőséget ne próbálják meggyőzni arról az embereket hogy nem is jó és csak átverik őket."

Itt szó sincs a fizetőképességről vagy az átverésről. Tényleg olvass egy kicsit a marketingről. Tudnék venni drága ájfónt, mégis a rekordnövekedésű xiaomi termékét választottam és bevált.


"Az Audit se tudnák eladni ha olyan lenne mint egy Suzuki műszakilag."

Mindkét márkát eltudják adni, más célközönségnek. A főnökömnek audija van. Szimplán azért, mert az üzleti életben ez kell neki. Ettől függetlenül havonta szidja.


"Marketingesként tudnod kellene hogy minden terméknek be lövik a maximálisan kiszabható àrát a célközönség igényeihez mérve. A célközönség se hülye."

Az a helyzet, hogy de. Tök jó példa erre a fidget spinner, amit vettek, mint a cukrot. Vagy az a bolt, amelyik kitalálta, hogy az újrahasznosíthatóság nevében jó pénzért üvegben adja csak a cuccait flakon helyett. Ezt az elődeink már megcsinálták, mindenféle plusz költség nélkül.


"Ahogy itt le szóljak az IPhone-t, miközben az egyetlen telefon amit 3-4 éven à tudod használni anélkül hogy összeomlana mint egy Android és ha csak telefonálásra van szükséged egy 9 éves IPhone is működőképes. Nem bratyibol annyi amennyi."

Ez pont jó példa arra, hogy a fogyasztók sokszor tényleg hülyék. Amióta Jobs meghalt, semmi extrát nem tudott felhozni az ájfón. 2 éve gyűrök problémamentesen egy xiaomit. Nem omlott össze, nagyjából 2-3 havonta újraindítom és ennyi. Egy jó ideje meg az ájfónok is ugyanúgy összeomlanak. Sőt, szándékos szoftveres lassítás is történt a cégnél, amit először tagadtak, aztán elismertek.

És ha régi, telefonálásra alkalmas cuccra vágysz: Akkor választhatsz egy 9 évesnél idősebb nokiát is.


Naszóval, hallottál már a konzumidiotizmusról? Vagy csak műveled?

2019. máj. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
64%

Na hát kérdező itt gyönyörű szépen kijött nálad a birka márkakövetés intelligens utánanézés helyett.

Bírja az 50 ezres márkás táska 5 évig? Persze. Csak tudod az a helyzet, hogy bármilyen mezei noname bőrtáska kihúzza ugyan eddig, és 10 ezer forintért már találsz ilyet.

Bírja az IPhone 5 évig? (Egyébként a mai típusok már nem de mindegy, tegyük fel). Viszont ugyan eddig hiba nélkül kibírja bármelyik Nokia okostelefon például. Illetve amit itt még nagyon nem értek, facebookozásra, instázásra meg snapchatre ugyan mi az anyámnak fél millás telefon? Az oké, hogy bírja, csak tudod mellette van teljesen felesleges 100 funkciója, amit soha életedben nem használsz ki, de az árát azt kifizeted. Ugyan erre teljesen jó ahogy előttem is írták egy Xiaomi telefon. Ha meg valaki kicsit komolyabb dolgokra akarja használni páromnak volt egy Windows operációs rendszerű telefonja anno, nem került szerintem 100 ezer forintba. Konkrétan műszaki tervezőprogramok elfutottak rajta. Csináld meg ezt egy Iphone-nal.

De ha már problémás bőrnél tartunk... Világ életemben küzdöttem pattanásokkal, aztán utána néztem a drága kencék helyett. Sima teafaolaj 2-3 csepp és viszlát pattanások. 800 forint a Rossmannban. Vagy ha kence kell akkor Akneroxid gél, 2000 forint gyógyszertárban. Van csomó ismerősöm akiknek érzékeny a bőre, senki nem költ 10-20 ezres kencékre. Mindenkinek megvannak a jól bevált, olcsó alternatíváik. De persze ehhez kell annyi intelligencia, hogy ne a márkák után menjen valaki mint a birkák. Nem arról van szó, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Hanem arról, hogy nem vagyok hajlanó olyan dologért százezreket kifizetni, aminek van 10szer olcsóbb ugyan olyan hatású helyettesítő terméke. Aki inkább megveszi az agyon hypeolt márkákat az ne hisztizzen, hogy drága a szépségápolás.

2019. máj. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
81%

43-as Te pl. milyen hajat vágatnál magadnak szívesebben, előnyöset vagy előnytelent? Milyen inget húznál fel szívesen, ami jól áll vagy, ami kifejezetten gázul mutat rajtad? Szívesen kimennél-e úgy az utcára, emberek közé, hogy tudod, hogy van rajtad valami, amivel elégedetlen vagy, ami miatt rosszul érzed magad? Mennél-e emberek közé úgy, hogy tudod, hogy van rajtad valami, amit mások megszólhatnak például? Valamint van-e bármi olyasmi, amit azért teszel, mert te saját magad jobban érzed magad úgy, neked segít valamiben, neked fontos stb. vagy mindent csak azért csinálsz, hogy másnak megfelelj? Most hirtelen ennyi jutott eszembe.... Úgyis azt fogod mondani, hogy ez teljesen más, holott szerintem igenis van kapcsolat.


Egyrészt a smink nem egy varázslat. Tudom, hogy ilyenkor mindenki nagy szakértő és beautyvideó függő lesz és tudjátok mondani, hogy bezzeg a youtube-on vannak ilyen átalakítós videók stb.... holott azért azt illene felismerni, hogy az utcán átlagban nem hírességeknek, film- vagy rajzfilm hősöknek maszkírozott nők járkálnak, hanem normál mennyiségű sminket viselnek, amivel azért nem egyszerű egy teljesen más arcot varázsolni magadnak. NEM lehet annyit "csalni", hogy teljes mértékben eltakarja a valóságot, nem tudsz magadnak teljesen új arcvonásokat varázsolni egy ecsettel és normál mennyiségű sminkkel. Szóval nem igazán fordulhat elő "meglátom smink nélkül és elájulok" szituáció, max. ha valaki azt gondolja, hogy egy természetes szőke nőnek feketék a szempillái vagy, hogy egy nőnek nem lehetnek pórusai vagy mit tudjam én. A másik dolog pedig az, hogy nem mindenkinek van tökéletes bőre, tökéletes szemöldöke stb., de ettől még nem lesz ronda. Ettől függetlenül lehetséges, hogy őt zavarják azok a hibák és valami miatt (legyen az egy abszolút személyes dolog vagy pl. rossz emlék, bántották vagy akármi)számára az egy érzékeny pont és emiatt nem szeretné felvállalni mindenki előtt. Így komfortosabban, biztonságosabban és jobban érzi magát, ha ezeket a hibákat ki/fel tudja javítani. Én is tudnék sorolni csomó dolgot, amit pl. nem szégyellek a barátaim, a családom vagy a párom előtt, de eszembe nem jutna felvállalni vagy megmutatni a nyilvánosság vagyis idegenek előtt...a kettő egyáltalán nem ugyanaz.


A 41-es hozzászóló gondolatára, miszerint "mint fentebb látható, egy értelmes nő simán megoldotta az egészet olcsóbban.", már nem is tudom mit mondjak... Tök jó tudni, hogy aki ettől az egy "értelmes nőtől " (és most nem akarom azt a nőt bántani, mert csak leírta a saját szokásait, bár szerintem picikét túlzás én pl. évek óta nem tudtam hajat vágatni 4500-5000 forint alatt vidéki, átlagos fodrászatokban) különbözik, mert pl. más típusú a bőre, más az alkata, más a szervezete, más az egészségügyi helyzete stb. Ezen mindig meglepődöm, hogy még mindig újdonságnak számít a "mind különbözőek vagyunk" mondat. Valamint itt még mindig nem az elvárásokról van szó vagy arról, hogy mennyi mindent kell rááldozni erre-arra, hanem arról, hogy a nullának minden többszöröse nulla és így nem létezik olyan, hogy 0 időből, 0 odafigyeléssel, 0 pénzből, 0 energiával bármit is el lehetne érni.

2019. máj. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
32%

#46: Személy szerint olyan hajat csináltatok és olyan ruhát hordok, amiben jól érzem magam. Függetlenül attól, hogy áll, mit gondolnak mások és mennyibe kerül. Haj terén voltam már kopasz, volt már az átlag férfihajnál hosszabb hajam. Voltam már szőkítve, buliba zöldre-kékre-pirosra fújva. És tudod, hogy mi történt? Az emberek egy részének bejött, a másik részének nem. Jelenleg gondolkozom, hogy sötétlilás vagy szőke legyek és oldalt mennyire legyen felnyírva.

Úgy pedig senki sem tud kimenni az utcára, hogy valaki ne szólja meg. Csak egy felnőtt ember nem fog ezen problémázni.


Azt pedig, hogy intelligens egy válaszoló, nem azért írtam elsősorban, mert más lenne a bőre vagy ilyesmi, hanem azért, mert magához képest átgondolta, hogy mi éri meg és miért. És nem ezek alapján lőtte be a saját társkeresési értékét. Semmi gond a változatossággal, csak amíg a kérdező semmiféle logikus érvet nem tudott felhozni a gyerekes hisztije mellett, hogy mennyi pénz kell és a férfiak fizessék, addig az a válaszoló talpraesett volt.

2019. máj. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
86%
Úgy látom, az a kommentelő nyert, aki leírta, hogy pár ezer Ft-ból megoldja a jó kinézetet. Mert ugye a kérdésben arról volt szó, hogy szuper jól kell kinézni, nemcsak akárhogy, tűrhetően, éppenhogy csak csinosan. Ha ez nem jön neki össze, akkor ő se a kérdésre válaszolt.
2019. máj. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
39%

Tehát magadtól nem tudsz értékelhetően kinézni, ezért egy rakat pénzt kell havi szinten a kinézetedbe fektetni. De elvárod, hogy ezt valaki pénzelje. Az iskoláztatásodat is fizesse valaki, hogy később valamire tudd használni a buksidat?


Gondolom, akkor neked nincs egyéb elvárásod a férfival kapcsolatban. Vagy azért legyen jóképű, sportos, jól öltözött? Azt kinek kell fizetni? Neked vagy nekem?


Plusz, ha már kifizetem, hogy valahogy kinézz és a nap 90%-ban nem találkoznánk, akkor feltételezem este nem egy mackóba ülnél, ragyás képpel. Vagy igen?


A lényeg, hogy hosszútávon egy ilyen mentalitású nő csak mínuszos lehet. Őszintén, mit tudsz nyújtani az elvárásaidon kívül?

2019. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
0%

#40


Értjük a kérdés lényegét, de ha elolvasnád a kérdező reakcióit, akkor lehet, hogy rájönnél, hogy ő maga sem tudja mi a lényeg:D


Férfiként én valóban nem tudom -és nem is akarom -megkülönböztetni a rúzs, smink, miegymás színét,márkáját, árát, stb. Tetszik vagy sem ez a lényeg. Nem attól fog tetszeni, mert márkás,mert új,mert drágáért csinálták.

Ahogy felettem is írják, a nap nagy részében,(hacsak nem egy helyen dolgoznak) nem látja a férfi a nőjét.

Azt meg abszolút nem igényeljük, hogy más férfiaknak és nőknek csinosítsa ki magát. Pláne, hogy ezért még hisztizzen is, hogy szálljak be a költségekbe.

Persze azért ne legyen trampli, de ki lehet nézni ápoltnak és elegánsnak havi százezrek nélkül is, ezt te magad is tudod.

2019. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!