Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek is túl válogatós vagyok ha nálam az ha valakinek hitele vagy tartozása van kizáró ok a társkeresésben?
Én úgy érzem mindannyian tudjuk hogy hova tart ez, mi lesz a vége. És úgy érzem hogy sokaknak csak egy mentőövnek kellenék.
De sokszor megkapom hogy nekem ahoz semmi közöm hogy a másiknak van-e tartozása valami pénzintézmény felé. Én meg úgy érzem hogyha azt tervezzük hogy idővel együtt élünk akkor igenis van közöm hozzá. Ti mit gondoltok erről?
22-es nagyon igaz. De ismerve magam biztos kisegíteném akit szeretek. Testvérem, anyám vagy apám kopogtatna az ajtón hogy nincs miből de nagyon kell az ő kedvükért eladnám a házat. Nem is lenne kérdés.
Valakinek akivel évek óta együtt élsz képes lennél azt mondani hogy "old meg te magad" ha jön az a pont hogy segítségre lenne szüksége? Mert én tudom hogy nem. Átvállalnám. Mit tudsz mást tenni? 4-5 éve együtt vagytok, szereted, életed szerelme lett idővel. Mit lehet mást mondani mint hogy "Semmi gond, közösen megoldjuk valahogy?". Vagy magára hagynád a problémáival évek után? Itt már csak szemét vagy idióta lehetsz.
23-as? Mit lehet még? Beindítani egy vállalkozást? Elhiszem. De tudod hogy az emberek túlnyomó többsége nem erre veszi fel.
#24
ha valakinek hitele vagy tartozása van kizáró ok a társkeresésben?
Nincs megjelölve kivétel.
Hitelt is lehet okosan felvenni, használni. Önmagában azért, mert valaki hitelt vesz fel, még nem lesz idióta, számító, lehúzós ember. Egyszerűen valaki úgy tudja elindítani az életét, úgy tud lakást venni, ha hitelt vesz fel. Ha meggondoltan teszi, nincs azzal gond.
Az más, mikor valaki plazma TV-re, luxustelefonra és hasonló baromságokra vesz fel hitelt. Az én szememben sokkal rosszabbnak tűnik, ha valakinek nincs pénze IPhone-re, de neki mindenképp az kell, és inkább 3 évig fizetgeti a törlesztőt, mintha valaki arra vesz fel hitelt, hogy különköltözhessen, elkezdhesse a saját életét.
Másfél millió forint adósságom van. Diákhitel. Elfogytak az állami féléveim és kellett egy jobb gép, ennyi röviden a sztori, ezt én befektetésnek értelmezem, amivel nem a szüleimet akartam lehúzni. Valószínűleg 3 havi fizuval vissza tudom majd fizetni, de ha valakinek emiatt nem kellek, azt is megértem. Olyannyira, hogy csak nevetek egy jót a beszűkült gondolkodásán.
Az ingyenélőket amúgy ki nem állhatom, adóssággal és anélkül is. Sok az ilyen alibivállalkozó, aki egy szalmaszálat nem tett keresztbe egész életében és otthon tesped. Na, velük nem vagyok kompatibilis.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!