Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elkészült egy tudományosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkészült egy tudományosan kidolgozott intézkedéscsomag az incelek problémáinak megoldására. Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de érdemes végigolvasni! Néhány incel készítette el a csomagot, de általános társadalmi problémákra is megoldást kínál (népességfogyás, elöregedő társadalom).


Egy másik kérdésnél már betettem hozzászólásba, de így sokkal több embert fogja látni. Érdekelnek minket a vélemények (főleg a pozitívak).


Első hozzászólásban lesz.



aug. 1. 23:04
 3071/3282 A kérdező kommentje:

#3070

Egyrészt semmi olyat nem írtam, ami ellentmondana ennek. Tény, hogy a középkori Európában vokt a legrosszabb a nők helyzete. Másrészt 1492-ben (Amerika felfedezésével) ért véget a középkor a tudományos körökben elfogadott nézet szerint, nem baj, azért próbáltál okosnak tűnni.


#3069

De a férfiak nem fogják elvárni, hogy a nő is fizessen, mert a jelenlegi társadalmi körülmények között ez azt jelenti, hogy 99% eséllyel véget ér a randi az adott nővel, és nem is lesz folytatás. Vagy el se mennek randizni. Ha ma egy férfi egyenlő jogokról beszél, akkor nőgyűlölőnek bélyegzi őt a femináci mainstream gondolkodás. Ezért kell ezt külső/felső pozícióból irányítani, pl. az államhatalom által.

szept. 29. 15:17
 3072/3282 anonim ***** válasza:
100%

3071, a végén még kiderül, hogy nem is vagy teljesen kretén. Akkor kérlek a bemásolt szavaidat magyarázd meg (magyarázd ki, hogy nem is azt jelentette, amit írtál).

Elgvégre ugye te se feltételezed, hogy a 15 és a 19. század között a nők tömegesen dolgoztak? Ha nem, akkor talán a patriarchátus és a nők otthontartása mégse csak a középkorba voltak jelen?


"Ha szerinted ez nem a középkori viszonyokról szól, akkor pont te vagy az, aki trollkodik.

Az lehet, hogy a középkorban nem fizettek a nők, de már alsó hangon 60-70 éve ugyanúgy dolgozhatnak"

szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3073/3282 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, te nem szeretnél egyenlőséget, te egy idealizált nők elnyomásáról írsz.

Most van egyenlőség.

szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3074/3282 anonim ***** válasza:
40%
3071, egyébként valóban elírtam, 15-16. század lett volna. Ugyanis vagy Amerika felfedezése, vagy a reformáció kezdete a középkor vége.
szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3075/3282 anonim ***** válasza:
83%

"De a férfiak nem fogják elvárni, hogy a nő is fizessen, mert a jelenlegi társadalmi körülmények között ez azt jelenti, hogy 99% eséllyel véget ér a randi az adott nővel"

Én nőként elvárom a valós munkamegosztást, mind a háztartásban, mind később a gyereknevelésben. Nem vagyok hajlandó ellátni egy egészséges felnőtt embert. Sokan azt mondják, hogy ezért egyedül fogok maradni. Lehet, de vállalom. Sokan vállalják a nők közül a hosszas egyedüllétet, a válást, az egyszülős nevelést, hogy ne kelljen szolgákká válniuk. Szerinted mit kaptak az első nők, akik elvárták ezt? Gondolhatod.

Valahol el kell kezdeni.

Ha a férfiak tömegesen annyira remegnek a kapcsolatért, hogy lemennek kutyába, az az ő dolguk. De nem a nők hibája.

szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3076/3282 A kérdező kommentje:

#3072

"Elgvégre ugye te se feltételezed, hogy a 15 és a 19. század között a nők tömegesen dolgoztak? Ha nem, akkor talán a patriarchátus és a nők otthontartása mégse csak a középkorba voltak jelen?"


Az első kérdés értelmetlen, hiszen pont leírtam korábban, hogy nagyjából 60-70 éve dolgoznak ugyanolyan formában, mint a férfiak.


A második kérdésed pedig, azt sem írtam sehol, hogy csak a középkorban volt jelen. Viszont ott volt a legnagyobb a nők elnyomása, így ezzel volt példálózva végig (nem csak általam).

szept. 29. 17:36
 3077/3282 anonim ***** válasza:
100%

"60-70 éve dolgoznak ugyanolyan formában, mint a férfiak"

Ebben a formában ez egy elég erős túlzás.

szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3078/3282 A kérdező kommentje:

#3075

Ezt nem jelenteném ki általánosan. Ha pl. kertes házban lakik az adott pár/család, akkor ott mindig van teendő. Fűnyírás, gazolás, sövényezés, teraszépítés, medence, aztán ugye az összes ház körüli munka, barkácsolás, villanyszerelés, vízvezetékszerelés, autószerelés stb... Egy férfinek szerintem mindenhez illik alap szinten értenie, pl. villanyszerelés terén bevezetni az áramot egy melléképületbe. Vagy autók terén megcsinálni egy olajcserét, betétcserét... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nem a rózsadombi kertes házas övezet vesszük alapul, hanem az átlagemberet, akkor ott egy átlagos férfi ért ezekhez. (Nyilván panelban is sok mindent lehet csinálni.) Szóval amíg a férfi intézi ezeket, addig teljesen jogos elvárás, hogy a nő meg intézze a főzést, takarítást, mosást.


Nyilván ha a férfi semmihez nem ért és semmit nem csinál, akkor neki is ki kellene venni a részét a házimunkából. Feltéve ha mindkét fél dolgozik.


Tehát összességében, alapvetően jogos az elvárás, de nem minden esetben.

szept. 29. 17:43
 3079/3282 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nőként azok a dolgok is alapvetően, amiket a férfiakhoz soroltál (bár nem túl aktuálisak). A szüleim ugyanúgy megtanítottak ezekre (legalábbis az alapvetőbb részekre), mint a konyhai dolgokra.

A különbség viszont az, hogy a sütés-főzés és takarítás valamilyen formában minden napos dolgok, mint kétlem, hogy neked ilyen gyakran kellene bármit is megszerelned.

szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3080/3282 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk ezt főleg a férfi társaidnak köszönheted, akik hosszas évszázadokon keresztül elnyomták a nőket, akiknek jó ideig saját vagyona sem volt; hogyan is fizethettek volna így bármit is? Erre (is) mondják azt, hogy a patriarchátus a férfiaknak is árt."

"Hogy jön ide a középkor? Arról van szó, hogy most mi van."

"A patriarchátus, vagyis az alap felállás, amit visszasírsz okozta azt a szokást, amit most sérelmezel. Mivel a nőnek nem volt vagyona, nem számított a pénzügyi helyzete, mivel nem volt vagyona, nem fizetett a találkozókon."

"Ha szerinted ez nem a középkori viszonyokról szól, akkor pont te vagy az, aki trollkodik."

"A második kérdésed pedig, azt sem írtam sehol, hogy csak a középkorban volt jelen."

Komolyan????? Neked a legnagyobb problémád, hogy vagy fogalmad nincs mit írsz, vagy képtelen vagy megfogalmazni a gondolataidat.

A patriatchátusra és arra, hogy a nőknek nem volt jövedelme közölted, hogy "Ha szerinted ez nem a középkori viszonyokról szól, akkor pont te vagy az, aki trollkodik." Most meg azt írod, sehol nem írtad, hogy ez a középkorban volt csak jelen. Nos, a csak valóban nem volt benne, de kétszer is kihangsúlyoztad, hogy a patriarchátus és a nők otthon maradása=középkor.

szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!