Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma a mamahotel a nőknél?

Figyelt kérdés

Kb. 10 ből 9 nő megkérdezi állandóan társkeresőn, hogy hol lakom, egyedül lakok-e, stb. Én otthon élek a szüleimmel és úgy tűnik ez gondot jelent a nőknél. 25 vagyok jelenleg.


Nem tudom ezek a nők úgy egyáltalán körül néztek-e már az albérlet piacon, hogy milyen árak vannak egyáltalán. Ráadásul én nem vagyok rosszba a szüleimmel, ennek ellenére nem tartanak el, nem főznek, nem mosnak és nem takarítanak rám. Számláimat kiadásaimat én fizetem. Egyszerűen anyagi okok miatt élek otthon.


De ezt hiába magyaráznám el mondjuk egy nőnek a társkeresőn, ők ebből csak annyit vesznek le, hogy mamahotel, akkor az X. Úgy ki X-elnek mint ha valami csöves lennék.


Miért ilyen neuralgikus pont a nőknél ez a hol él a férfi? Miért ez alapján akarják megmondani, hogy felnőtt-e már valaki? Szerintem úgy is lehet valaki gyerekes, és önállótlan hogy külön él a szüleitől, és fordítva is. Nem ez fogja eldönteni. Mennyi papucs férfi van aki párkapcsolatban van és a felesége csinál meg neki mindent. Az felnőttesebb? Az jobb? Még egy inget se tud kivasalni egyedül, nem hogy egy vacsorát megfőzni magának.


Ott az egyik ismerősöm aki 3 lakótárssal lakik együtt. Mivel jobb félidegenekkel együtt laki mint mondjuk a szüleiddel? De papíron elmondhatja, hogy nem a szüleivel lakik.


Nagyon kevesen vannak szerintem akik megengedhetik maguknak, hogy TÖK egyedül fizessenek egy albérletet(nem valami lepukkant koszfészekre gondolok), ez mellé legyen autó, stb. Ideje lenne felébrednie néhány nőnek, ez nem Amerika, ez Magyarország. De még amerikában sem engedhetik meg maguknak az emberek, csak szólok.


A mamahotel azt jelenti, hogy otthon mindent megcsinálnak neki, de már össze van mosva a fogalom az otthon élővel is, tehát tök mindegy, hogy te önálló vagy de otthon laksz vagy kinyalják a feneked otthon, a nőknek egyre megy.


Köszönöm, hogy meghallgattátok a TED előadásomat. Kérdéseket és észrevételeket írjátok le kommentbe nyugodtan.



2023. dec. 11. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
70%

70

Aut senki nem írta, hogy csak ez alapjan keres, azt viszont igen, hogy enélkül leves vagy!

2023. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
39%

70-es…

Azért ha van egy jól működő kapcsolat, gyerekkel, vagy anélkül, akkor azért egy nehéz élethelyzet nem fogja szétrobbantani őket. Az, hogy valaki mondjuk beteg lesz, vagy anyagilag éppen nem a csúcson vannak, az nem probléma, mert együtt küzdenek. Viszont abban az esetben is látszik, hogy ha az illetőnek nehéz is lett éppen a sorsa, akkor is előtte már felépített valamit, tehát valószínűleg újra fel bírja építeni magát. Erre való a társ, aki ebben segít. Ez egy kapcsolat lényege. Hogy segítsük egymást. Nyilván aki arrébbáll és nem segíti a másikat, az valóban aranyásó. Legyen akár férfi, akár nő. De aki 35-40 éves korára nem tud felmutatni semmit, úgy, hogy legalább 30 éves koráig otthon lakott, azzal komoly gondok vannak. Nyilván az sem mindegy, hogy valaki 18, vagy 25 éves korától dolgozik, mert mondjuk iskolába járt. De aki mondjuk 18 éves korától dolgozik, 30 évesn otthon lakik még és nincs semmije, akkor azzal családot, kapcsolatot alapítani nem érdemes. Mert ha mondjuk a mostani fizetéseket nézzük, akkor havonta 100 000-et félre tud tenni, azaz évente 1,2 milliót. Ez 10 év alatt 12 millió. Fiatalon ha otthon lakik, akkor még plusz munkát is tud vállalni, hogy gyarapítsa a pénzét. Tehát ezt a 12 milliót úgy írom, hogy mondjuk elkezdett öt éve gyűjteni és öt év múlva kb. ennyinek kéne lennie. Akkor is, ha ad bele a rezsibe, ennivalóba otthon. Ha most a nőnek is van ennyi, akkor abból simán tudnak venni tehermentesen egy kisebb lakást. Nyilván nem Budapesten, de vidéken. És itt jön az, hogyha mondjuk csak egy lepusztult Suzukija van mind a kettőnek, akkor mind a kettő élhetetlen.

2023. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
37%

72-es vagyok

Csak a saját példámat tudom említeni, egyetemre jártam elég sokáig, huszonhét éves koromban végeztem, mivel a másik szakon közben felvettem egy újabb szakot, hogy piacképes legyek. Így ráhúztam három évet az öt évre. Elkezdtem dolgozni, közalkalmazottként, fillérekért. Albérletben laktam, később szolgálati lakásban. Ahol fizetnem kellett a bérleti díjat, rezsit, biztosítást, mindent. 33 éves koromra 2 millió Ft-ot gyűjtöttem össze, ez 2008-ban volt. Nem mentem sem nyaralni, sem fesztiválra, sehova. 46 éves koromban jutottam el a Balatonhoz, akkor tehettem meg. Ritkán jártam fodrászhoz, nem vettem drága ruhákat, egyedül a telefonra áldoztam pénzt, mert az fontos volt számomra. Nem volt kábeltévém, nem volt előfizetéses telefonom, hanem töltőkártyás volt. Volt egy képcsöves TVm es egy szoba anntennám kb. 2013-ig. Akkor köttettem be a kábeltelevíziót és az internetet a lakásba. Addig azt a pénzt is félretettem, ugyanis a szüleim segítettek a lakásba, a felétől kicsit kevesebbet, én beleraktam a 2 milliómat, meg vettem föl két és fél milla hitelt. 48 éves vagyok, nincsen jogosítványom és autóm sem. Ugyanis azt a pénzt is a lakásba toltam. Minden pénzt, amit kaptam karácsonyra, születésnapra, vagy névnapra, az utolsó fillérig azt is a lakásba toltam. Semmilyen luxusra nem költöttem. 48 évesn most nem veszek bérletet, van hogy 10 km-t gyalogolok, néha ha időre megyek orvoshoz, akkor buszjegyet veszek. Szerencsére nekem a munkahely közel van, de a mai napig sajnálom azt a 8000 Ft-ot is bérletre. Inkább azt is félreteszem. Az évi 96 000 Ft, 10 év alatt 960 000 Ft. Leszámol ok m belőle a havi mondjuk maximum 3000 Ft buszjegyet, akkor az 10 év alatt - 360 000 Ft, de akkor is spóroltam 660 000 Ft-ot. Ebből 10 év alatt hatszor tudok egy hétre a Balatonhoz elmenni. Nem kell a kocsit sem fenntartanom, ha nagyon muszáj, akkor évente 10000 Ft-ot eltaxizok. A kocsi havonta minimum 20 ezerbe kerülne, mivel nem tudok új autót venni, ezért állandóan hordani kéne szerelőhöz is, + a benzin, plusz a biztosítások, tehát ezen is spórolok 240 000-et évente, 10 év alatt 2,4 milliót. Ebből lejön ha utazok, évente mondjuk 60 000 Ft vonat, buszköltség, Levonom 10 évre vonatkoztatva, akkor 1,8 milliót spóroltam 10 év alatt. Ebből még lejön esetleg 10 év alatt 100 ezer Ft, mert a nagybevásárlásokat autó nélkül nem tudom megcsinálni, ezért időnként rendelek áruházból. Nyilván van akinek a kocsi létfontosságú, az fizet érte. Illetve ha van gyerek, akkor más a leányzó fekvése, de jelen esetben egyedülálló emberekről beszélünk.

2023. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
81%

#72-73


Erre az emberre mondjak, hogy szarrago, fillereskedo.

2023. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
72%

74: Miért? Arra költ, ami NEKI értékes, nem arra amire más szeretne költeni.

SAJÁT pénze.

Te inkább aszerint költesz, hogy másoknak mi a váleménye róla?

Nem csoda akkor, ha pont arra nincs, amire a legjobban szeretnéd.

2023. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
82%

74-es

Ha lakást akartam, be kellett áldozni egy csomó mindent érte. Most sincs akkora fizetésem, meg kell gondolni, mire költök, ahhoz hogy el tudjak egy évben jutni két-három fesztiválra, nyaralni egy hétre a Balatonhoz, tudjak színházba járni, rendezvényekre, tudjak venni ruhát, cipőt, félretegyek és a többi. Nyilván fontossági sorrendet állítok fel, ez alapján döntök. Én úgy csináltam, mint ami a mai fiatalok, hogy elszórakoztam az összes pénzt meg az anyámék nyakán éltem, hanem inkább gyűjtöttem, most pedig hogy tehermentes lakásomban, megtehetem azt, hogy arra költöm a pénzt, amire akarom. Ezt sokan szarrágóságnak tekintik, főleg azok, akik nem tudatosak pénzügyileg, hanem mások nyakán ilyenek legtöbször. És irigyek. Én már 10 éves koromban is nagymamának adtam kölcsön, mert én már akkor is spóroltam. Nyilván ezt egy olyan ember, aki más nyakán él és önállótlan, az nem érti meg soha. Aki abból él, hogy a mások vérét szívja, mint egy kullancs. 😉

2023. dec. 19. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy csináltam, mint ami a mai fiatalok, = én nem úgy csináltam, mint a mai fiatalok
2023. dec. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
11%
75-ös, 72-73 vagyok. Hagyjad, összekeveri a filléreskedést a pénzügyi tudatosság ra. Ő ezért tart ott, ahol. És 20 év múlva is ugyanott fog tartani, a mama hotelben fog megrohadni, akkor kap majd, ha fizet érte rosszlanyok.hu-n. Már ha lesz pénze arra is. Egyébként marad neki a marok Marcsa Stikában a mamáéknál.
2023. dec. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!