Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma a mamahotel a nőknél?

Figyelt kérdés

Kb. 10 ből 9 nő megkérdezi állandóan társkeresőn, hogy hol lakom, egyedül lakok-e, stb. Én otthon élek a szüleimmel és úgy tűnik ez gondot jelent a nőknél. 25 vagyok jelenleg.


Nem tudom ezek a nők úgy egyáltalán körül néztek-e már az albérlet piacon, hogy milyen árak vannak egyáltalán. Ráadásul én nem vagyok rosszba a szüleimmel, ennek ellenére nem tartanak el, nem főznek, nem mosnak és nem takarítanak rám. Számláimat kiadásaimat én fizetem. Egyszerűen anyagi okok miatt élek otthon.


De ezt hiába magyaráznám el mondjuk egy nőnek a társkeresőn, ők ebből csak annyit vesznek le, hogy mamahotel, akkor az X. Úgy ki X-elnek mint ha valami csöves lennék.


Miért ilyen neuralgikus pont a nőknél ez a hol él a férfi? Miért ez alapján akarják megmondani, hogy felnőtt-e már valaki? Szerintem úgy is lehet valaki gyerekes, és önállótlan hogy külön él a szüleitől, és fordítva is. Nem ez fogja eldönteni. Mennyi papucs férfi van aki párkapcsolatban van és a felesége csinál meg neki mindent. Az felnőttesebb? Az jobb? Még egy inget se tud kivasalni egyedül, nem hogy egy vacsorát megfőzni magának.


Ott az egyik ismerősöm aki 3 lakótárssal lakik együtt. Mivel jobb félidegenekkel együtt laki mint mondjuk a szüleiddel? De papíron elmondhatja, hogy nem a szüleivel lakik.


Nagyon kevesen vannak szerintem akik megengedhetik maguknak, hogy TÖK egyedül fizessenek egy albérletet(nem valami lepukkant koszfészekre gondolok), ez mellé legyen autó, stb. Ideje lenne felébrednie néhány nőnek, ez nem Amerika, ez Magyarország. De még amerikában sem engedhetik meg maguknak az emberek, csak szólok.


A mamahotel azt jelenti, hogy otthon mindent megcsinálnak neki, de már össze van mosva a fogalom az otthon élővel is, tehát tök mindegy, hogy te önálló vagy de otthon laksz vagy kinyalják a feneked otthon, a nőknek egyre megy.


Köszönöm, hogy meghallgattátok a TED előadásomat. Kérdéseket és észrevételeket írjátok le kommentbe nyugodtan.



2023. dec. 11. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:
100%
56, nő vagyok de nekem is ez a véleményem, bár van akinek tapasztalatok alapján vannak fenntartásai szerintem, azért ne ítélj el nagyon mindenkit.
2023. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
79%

60-as…

Ha egy nőnek van lakása és a férfinak nincs, az általában egy nőnek nem probléma, amíg a férfi ha odaköltözik, beszáll mindenbe. Nem pedig élősködni megy oda. Azonban a férfinál fog kezdődni a probléma, azzal, hogy kisebbrendűségi komplexusa lesz. Főleg akkor, ha nő még többet is keres. Ha esetleg magasabb az iskolai végzettsége, akkor a nőnek reszeltek. Ezt saját tapasztalatból írom. Olyankor kezdődik az, hogy megcsalja, vagy pedig becsmérlően nyilatkozik a nőről. Ezt saját tapasztalatból írom. Nekem is volt exem, akinek nem volt lakása, kevesebbet is keresett, alacsonyabb volt az iskolai végzettsége. Egy év múlva már én voltam a diplomás bunkó, meg a mocskos k…. Holott sosem csaltam meg, ő meg eljárkát. Mint kiderült. De nálam feküdni, arra nem volt rest. És beleadni sem akart semmibe pénzt. Öt év alatt egyetlen forintot nem adott bele a rezsibe. Se másba. Gyakorlatilag az ennivalót is én fizettem. Egy hulladék volt magyarul.

Tulajdonképpen sok nő a rossz tapasztalatok miatt utasítja el az olyan férfit, aki otthon lakik. Mert vagy az van, hogy élhetetlen a férfi, vagy a mama nagy befolyást gyakorol rá. Tisztelet a kivételnek. De akkor meg gyakran fordul elő az is, hogy neki jó így ez a szituáció, eljárkál a nőhöz, de aztán komolyat meg nem akar. A nő meg ha most 25 éves, öt évet rááldoz egy ilyen típusú férfira, akkor már 30 éves. 30 éves korában szétmennek, eltelik egy-kettő év, mire kiheveri, aztán pedig találni egy korabeli, 35-40 éves férfit szabadon, az már nem nagyon megy. Azok általában már foglaltak, vagy elvált és gyereke van. Ha meg szabadlábon van, akkor még mindig a mamával lakik, vagy pedig önállótlan. Vagy a kettő együtt. Nyilván ha most 25 éves és otthon lakik, gyűjtögeti a pénzét, mondjuk dolgozik pár éve és látszik hogy, haladni akar, akkor azzal szerintem még nincs gond, ha hajlandóságot mutat az önálló életre. De ahogy írtam, nagyon sokan még a nővel együtt sem akarnak külön költözni, 1-2 év kapcsolat után sem, itt kezdődik a probléma. A mostani vár öt évet, akkor költöznek össze, mondjuk albérletbe, akkor a nő már 30 éves. Elkezdenek gyűjteni pénzt, hogy vehessenek egy közös lakást, el pedig újabb öt év. A nő már 35 éves. Ekkor kezdenek esetleg a családalapításba. Ami lehet hogy öt évig nem sikerül, valami oknál fogva. Meg fura nő már 40 éves. Persze, ilyenkor is lehet babát vállalni, de lehet, h a nő ilyenkor már a menopauzaa korában van és nem tud gyereket vállalni, vagy mint például én, daganatos beteg lettem és nem lehetett már gyerekem. Én sem voltam elég céltudatos fiatalon, nem figyeltem oda ezekre, ezért nem lett családom. Tehát egy nő, ha családot szeretne, akkor igenis céltudatosnak kell lennie. Mert mire észbekap, máris 40 éves.

2023. dec. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
65%

"De ha neked van akkor miért kell hogy a férfinak is legyen? Egy házban akartok élni gondolom nem?2

Lakás.

Mondjuk egy 30 nmáes lakés az egy ey fős lakás.

Az enyém.

Mondjuk 50 milliós lakás.

Mondjuk dolgozott a nő családja és a nő rajta 2 generáción át, hogy legyen. Plusz 15 évig azon, hogy az felszerelt, felújított, berendezett legyen.

Szerinted az egy oké elképzelés akkor egy még csak párkapcsolatot kereső IDEGEN férfitól, hogy hűdejó, akkor majd én odamegyek és akkor én megúszhatom ezt az egész otthonteremtés projektet?...

Nem egy utolsó gazember, aki így gondolkodik?

De.

2023. dec. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
58%

Még valami.

"De ha neked van akkor miért kell hogy a férfinak is legyen?"

Mert ez a felnőttéválás része, önállóvá válni, megtanulni gondoskodni magadról.

Csak ezután jöhet az, hogy másról is megtanulj gondoskodni.

Addig neked ez a dolog nem való, amíg még magadról sem tudsz.

Amíg nem tudsz járni, ne akarj focista lenni!

2023. dec. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
81%

"De ha neked van akkor miért kell hogy a férfinak is legyen?"

Szerintem ez nem 25 évesen, mondjuk pályakezdőként mérvadó, hanem már 30 felett, amikorra már joggal várható , hogy valamit fel tudjon mutatni az ember. Aki eddig nem tud semmit, attól a továbbiakban mi várható? Én is jártam úgy nőként, ahogy egy válaszadó az előbb leírta. 30 plusszos pasas, otthon lakik, mert építkezik, hitelt fizet, jobban kijön így, stb. Aztán , ahogy jobban megismertem, észrevétlenül becuccolt hozzám, és elém tárult az igazság: nem tud a pénzzel bánni, azért lakik otthon, mert sokszor még a hitelt is az anyja fizette be, mert az volt olyan jószándékú h-ülye, hogy a családi házra engedett jelzálogot, hogy a semmirekellő fia boldoguljon, aztán félt, hogy elviszik a feje felül. Hogy a fizetése mire ment el? Mindenre, minden fontosabb volt, mint a "kötelezők" fizetése... Persze nálam sem fizetett semmibe, se rezsi, se bevásárlás, mert neki mindig volt mire költeni, sőt még lopkodott is, amikor neki nem volt, lazán kisegítette magát a pénztárcámból, meg volt pofája mindent felzabálni, elfogyasztani úgy, hogy pótolni sose pótolta, én meg rendre téptem a hajam, mikor nyúlok a szekrénybe, hűtőbe, és az üres dobozokat találom...persze, otthon is elege volt már az anyjáéknak belőle, mert ott is ezt csinálta, gondolod, hogy nekem mennyire! Nagy nehezen kitettem...Tudod, ki reszkírozzon megint ilyennel...Aki maga lakik, önmagát tartja fenn, az legalább nem úgy él, mint egy 5 éves hülyegyerek a zsebpénzéből...Nem ez volt a fő szempont, amikor a férjemet megismertem, de sokkal jobb így, hogy mindkettőnknek volt lakása, és azok most ki vannak adva. Mindenkinek joga van olyan társat választani, amilyet szeretne, azt meg el kell fogadni, hogy van, akinek nem leszel elég, de biztos van, akinek meg igen. Biztos van olyan korodbeli is, aki hasonlóan él és gondolkodik, mint te.

2023. dec. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó kommentek tűpontosan leírják a mai sikeres, dolgos nők helyzetét. Amugy az 5 év az elég durva... Miért türted addig? 😳😳
2023. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
79%
Azért tűrik a nők évekig, hogy kihasználják őket, mert beléjük van nevelne, hogy ha elvárnak egy bizonyos pénzügyi szintet egy férfitól, akkor aranyásó k..rva. Egy francokat. Fiatal lányok, tessék válogatni és magasra tenni a mércét, mert jól írja az egyik előttem szóló, a nőknek sajnos nincs olyan sok idejük jól választani.
2023. dec. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
62%

67:

"ha elvárnak egy bizonyos pénzügyi szintet egy férfitól, akkor ..."


Nem is ez van bennük, hanem inkább ez, hogy ő majd nonprofit munkát ingyen kell végezzen szeretetből. Nem is belenevelve, hanem inkább a kollektív tudattalanból letöltve, mert én csináltam meg férfinek automatikusan olyan dolgokat is, amiket az életben nem hallottam a családban fél mondat erejéig se. Azzal van bizony mentális munka, rajtakapni magad, hogy ugyan már, Julcsika, mit csinálsz és miért!

https://www.youtube.com/watch?v=axnORYnyhM4

2023. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 A kérdező kommentje:

63, Tehát a férfinak is örökölnie kell a szüleitől lakást, hogy összegyere vele. Vagy legyen milliomos vállalkozó és akkor vegyen magának. Értem.


Ha ennyire nem akarod megosztani amid van a férfivel akkor mi értelme van a párkapcsolatnak? Keress akkor szexkapcsolatot, ott nem kell megosztanod. Még ha házasság lenne akkor megérteném, de arra is lehet szerződést írni, ha nagyon bizalmatlan vagy (Nem illúzió romboló kicsit sem). Bár ott is úgy van elvileg, hogy csak a házasság után szerzett cuccokon osztoztok, tehát ha a tiéd volt a lakás előtte akkor utána is a tiéd marad.


De ha ennyire bizalmatlan vagy akkor ne áruld el, hogy van lakásod, aztán ha meg összeköltözés lenne akkor költözzetek albérletbe, a lakásod meg add ki albérletbe.

2023. dec. 14. 16:21
 70/78 A kérdező kommentje:
67, Csak tudod az a baj, hogy az a bizonyos pénzügyi szint bármikor változhat. Munkahely váltás, csődbe ment vállalkozás, stb. Csak a pénzügyi szintre alapozni párkapcsolatot igen is aranyásás. Mert bármikor változhat. Aztán majd ha épp rossz pénzügyi helyzetben van a pasi majd keres másikat. Mi ez ha nem aranyásás? Már bocs.
2023. dec. 14. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!