Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma a mamahotel a nőknél?

Figyelt kérdés

Kb. 10 ből 9 nő megkérdezi állandóan társkeresőn, hogy hol lakom, egyedül lakok-e, stb. Én otthon élek a szüleimmel és úgy tűnik ez gondot jelent a nőknél. 25 vagyok jelenleg.


Nem tudom ezek a nők úgy egyáltalán körül néztek-e már az albérlet piacon, hogy milyen árak vannak egyáltalán. Ráadásul én nem vagyok rosszba a szüleimmel, ennek ellenére nem tartanak el, nem főznek, nem mosnak és nem takarítanak rám. Számláimat kiadásaimat én fizetem. Egyszerűen anyagi okok miatt élek otthon.


De ezt hiába magyaráznám el mondjuk egy nőnek a társkeresőn, ők ebből csak annyit vesznek le, hogy mamahotel, akkor az X. Úgy ki X-elnek mint ha valami csöves lennék.


Miért ilyen neuralgikus pont a nőknél ez a hol él a férfi? Miért ez alapján akarják megmondani, hogy felnőtt-e már valaki? Szerintem úgy is lehet valaki gyerekes, és önállótlan hogy külön él a szüleitől, és fordítva is. Nem ez fogja eldönteni. Mennyi papucs férfi van aki párkapcsolatban van és a felesége csinál meg neki mindent. Az felnőttesebb? Az jobb? Még egy inget se tud kivasalni egyedül, nem hogy egy vacsorát megfőzni magának.


Ott az egyik ismerősöm aki 3 lakótárssal lakik együtt. Mivel jobb félidegenekkel együtt laki mint mondjuk a szüleiddel? De papíron elmondhatja, hogy nem a szüleivel lakik.


Nagyon kevesen vannak szerintem akik megengedhetik maguknak, hogy TÖK egyedül fizessenek egy albérletet(nem valami lepukkant koszfészekre gondolok), ez mellé legyen autó, stb. Ideje lenne felébrednie néhány nőnek, ez nem Amerika, ez Magyarország. De még amerikában sem engedhetik meg maguknak az emberek, csak szólok.


A mamahotel azt jelenti, hogy otthon mindent megcsinálnak neki, de már össze van mosva a fogalom az otthon élővel is, tehát tök mindegy, hogy te önálló vagy de otthon laksz vagy kinyalják a feneked otthon, a nőknek egyre megy.


Köszönöm, hogy meghallgattátok a TED előadásomat. Kérdéseket és észrevételeket írjátok le kommentbe nyugodtan.



2023. dec. 11. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem ők csinálnak helyetted mindent meg nem szólnak bele az életedbe, akkor nem gáz szerintem. Viszont ha komolyodik egy kapcsolat, akkor már érthető, ha a másik arra vágyik hogy különköltözzetek.
2023. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
36%
Ebbe az a rohejes hogy ezt csak ok gondoljak gaznak hogy te vagy ugy amblokk a pasik otthon laknak. Ha o lakik otthon az teljesen termeszetes szerintuk. D
2023. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha online ismerkedsz, akkor sajnos vag ynem sajnos, de rövid idő alatt viszonylag sok embert átpörgetsz.

És igen, létezik olyan ember aki a szüleivel lakik, de teljes mértékbne önálló. De az esetek többségében nem erről van szó. Az ismerkedés természetéből eredően meg az emberek gyorsan szűrőket hasnzálnak és annyi.


Persze ennek apáink generációja sem volt jó cégére akik jóformán egy vajaskenyeret sem tudtak önállóan összerakni, fogalmuk sem volt hogy kell beindítani egy mosást meg eszükbe sem jutott maguktól elmosogatni. Azaz kvára nem voltak önállóak. Sokaknak még a nyaraláskor is a feleségük pakolja össze a cuccait, pedig a gyerke már 10 évesen képes önállóan bepakolni:D

Szóval ha ezt látod, hogy ilyen a férfi... akkor logikus, hogy azt fogod mondani, hogy okkkkké, akkor keressünk valaki olyat, aki nem döglik éhen a tele hűtő mellett.


És gyorsan pörgesz, szűrsz, ennyi. Előítélet? Igen. De ez a hátránya az online ismerkedésnek: borzalmasan felszínes.

2023. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
76%
3. Nak igaza van. Katasztrofalis a netes ismerkedes. Es egyre tobben ismerkednek neten. Pedig az igazan hosszu kapcsolatok spontan alakulnak ki es szemelyesen. Visszairod hogy otthon laksz, mar megy a kovetkezore. Huspiac az egesz.
2023. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
79%

"Ott az egyik ismerősöm aki 3 lakótárssal lakik együtt. Mivel jobb félidegenekkel együtt laki mint mondjuk a szüleiddel? De papíron elmondhatja, hogy nem a szüleivel lakik."


Egyformán gáz. Bár nem vagy a korosztályom, de nekem is vannak olyan (női is!) ismerőseim, akik otthon élnek 30-40 évesen is, és nem.


Nekem már nincs kedvem ahhoz az érzelmi vergődéshez, ami ezzel jár.

2023. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de érzek némi picsogást a soraidban... Haversrác, a legtöbb lányt akkor csíptem fel netről, buliból, fesztiválról, vagy éppen a vonaton utazva amikor még javában otthon / koliban laktam / bátyámnál csöveztem.

Ha tudsz csajozni, megnyerő vagy a nők szemében akkor az hogy MOST otthon laksz nem lesz semminek akadálya. Gondolom nem összebútorzni akartok egyből első találkozásnál. Ha kioffol valaki akkor a saját lakás megléte csak egyetlen tényező. A többin kellene javítanod. Amíg ezt nem teszed meg akkor pont annyi csajod lesz saját lakással, mint amennyi addig "összejött".

2023. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
75%
Így hogy hívod át magadhoz a nőt? Vagy te mész mindig hozzá? Felnőtt nőként nekem nem fér bele hogy amikor áthív a randipartnerem kerülgessem a rokonait. Ha én el tudom hívni magamhoz ahol totál egyedül élek, akkor ez legyen már nála is alap.
2023. dec. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
30%
Semmivel se lennél előrébb egy lakótársakkal együtt… vagy egyedül albiban, sőt! Egy önkormányzati lakással se lennél előrébb! A nőknek minden szar akinek nincs hitel mentes saját ingatlana. 5 éve élek egyedül (35 éves vagyok) az összes nő elutasított miután megtudta hogy nem saját a lakás.
2023. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
35%
Bezzeg tőlem még soha senki nem kérdezte hogy egyedül lakom e, pedig rengeteg lánnyal ismerkedem online. És nemhogy egyedül lakom de még saját is a lakás 23 évesen. Jó nyilván mivel apám ingatlanbefektető, de 2 milliót azért én is beletettem. Senkit nem láttam hogy lenyűgözött volna az egyedül élés, bár nyilván ez az elkövetkezendő években fel fog értékelődni, mivel fiatalon még elég irrelevánsak az anyagiak.
2023. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
33%
Kibicnek semmi sem drága. Mindent a férfi teremtsen elő, ők csak be akarják tenni a seggüket.
2023. dec. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!