Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Gáz, ha diplomásként nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, ha diplomásként nem jönnék össze egy diploma nélkülivel?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 00:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 A kérdező kommentje:
Te miért magyarázkodsz még mindig? 😄
2022. dec. 23. 14:04
 42/81 anonim ***** válasza:
85%

A gyakori tele van diploma nélküli szupervállalkozókkal és olyan szakmunkásokkal, akik műveltebbek a professzoroknál.


Valóban vannak ilyen emberek, akik pl. ahelyett, h egyetemen töltöttek volna éveket már elkezdték a saját vállalkozásukat.


De a nagy ÁTLAGBAN azért a diploma nélküli emberek általában egyszerűbbeb látják a világot, sokszor kimondottan proli melókkal és ehhez passzoló életkilátásokkal.


Ezek miatt szerintem nem gáz kérdező, ha ezt is figyelembe veszed.

2022. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
21%

#42


Egy minden bizonnyal diplomás válaszoló, személy szerint a #8 hozzászólásából ragadnák ki egy mondatot. Teljes verziót megtalálod.

".Eszükbe se jut, hogy a felsőoktatásban tanulás nemcsak papír, hanem egy olyan életmóddal kapcsolatos tapasztalat is, ami eleve sok közös pontot jelent két ember között, ami azoknál nincs meg, akik ebben nem vettek részt."

Tehát ezek alapján már maga a kérdés gáz. Hol marad ilyenkor az "életmóddal kapcsolatos tapasztalat"?

Gondold át még egyszer!

2022. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
90%

A férfiaknak meg azokból a nőkből van elegük akik diplomásak, de amúgy valami bölcsész sz*rjuk van aminél kb. egy komolyabb technikusi nehezebb. Komolyan, én csak ilyenekkel találkozok és ezeknek van a legnagyobb elvárásuk a férfiakkal szemben mert betudtak magolni pár könyvet, de az eszük nulla bármihez is amit megkell érteni (nagyjából a középiskolás matek se megy a legtöbbnek). Ergo számomra ezek a nők buták, hiába van "diplomájuk".

Egyébként nem gáz, mindenki úgy válogat ahogy akar. Én pl. sokat sportolok szabadidőmben, így a kövér, dohányzó és tunya nők instant kiestek, mivel 99% hogy az életfelfogásunk nem egyezik. :D

2022. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 Gymnospermatophyta ***** válasza:
22%

Komolyan nem értem miért lettem lepontozva. :) Okés, gyakorin vagyunk, néha (gyakran?) nincs erre logikus magyarázat, de akkor is zavaró:D


Válaszoltam a 8-asra, hogy van akinek úgy is lehetnek egyetemi élettel való tapasztalatai, hogy nincs diplomája. Ebben mi a rossz és a nem igaz? Nem a beiratkozásra gondolok nyilván. Több évet jártam egyetemre, nem büfészakra, nem minimum ponthatárosra, szinte a szakdogám is meglett volna - csak le kellett volna írni amit megcsináltam. Ha visszamennék befejezni azt a pár tárgyat, levizsgáznék és megkapnám a diplomát... nem mondom, hogy nem érezném magam többnek tőle, de hogy mint ember ugyan olyan lennék, mint most, az biztos. Nálam is pozitív, hogyha a lány diplomás, ezért megértem a kérdezőt és azokat, akik hozzá hasonlóan gondolkodnak. Viszont. Az említett tulajdonságok úgy érzem, hogy bennem is megtalálhatóak (ezért is veszem magamra, bocsi érte) és ez az én esetemben független a diploma meglététől.


/ Nekem kell, hogy önszorgalomból tanuljon, magasabb társadalmi réteghez akarjon tartozni, ne csak beszűkült világlátása legyen(ezt elmondják első órán, mindig ezzel nyitnak egyébként a beiratkozásnál), többet tudjon/és akarjon tudni és a felvételével bizonyítsa, hogy jóképességű, na meg akkor is csinálja, ha nincs kedve. Nem érdekel, ha félgőzzel, de csinálja éveken át akkor is, ha egyre nehezebb lesz úgy, hogy távoliak a sikerei és egyelőre csak szívás jön az egyetemből. Ez nagyon pozitív képet mutat az emberről. /


Konkrétan: Van önszorgalmam, céltudatos vagyok, magasabb réteghez szeretnék tartozni és szeretek tanulni, többet tudni. A jelenlegi szakmámat magam tanultam, itthon, többnyire egyedül, neten fellelhető segítséggel. IT-ben ugye ilyen rengeteg van. Több évig tanultam, gyakoroltam, hogy elérjem azt a szintet, ahol most vagyok. Úgy, hogy nem tartottak a fejemhez pisztolyt, nem volt felettem egyetem, tanárok, zh, vizsga ami kényszerít kicsit, hogy megtanuld az adott anyagot. Nem, érdekelt, megszerettem volna tanulni, megtanultam és ma ebben dolgozok. Persze ez egy nagy valami, több szakmát foglal magába (3D grafika) és több minden is érdekel, szóval itt nem állok meg, tanulok és fejlődök tovább. (játékok, építészet, őslénytan) Azért, mert érdekel, mert én is több lábon szeretnék állni, mert szeretek tanulni és többet tudni, mert előrébb szeretnék jutni, mert vannak céljaim, amelyekhez úgy érzem, hogy szükséges a nagyobb tudás és tapasztalat és az ezekkel járó plusz.



Értem, hogy kívülről mondjuk egy jobb szűrő a diploma, mert ott nagyobb eséllyel vannak meg ezek a tulajdonságok amiket kerestek és egyszerűbb kisebb halmazban "válogatni", célratörőbb lenni. Ha ez van mögötte, értem a logikát és dicsérendő, hogyha nem általánosítotok. Mert a diploma nélkülieket és diplomásokat sem lehet általánosítani, ezer meg egyféle ember van. Diploma nélküli lehet egy programozó (vagy a korábban említett cégvezető, akinek 10 évébe telt azt felépíteni, benne is biztosan van kitartás, céltudatosság, szándék feljebb jutni stb.) és egy gyári melós is. A kettő pedig adott esetben ég és föld, ugye.



Összességében összetettebb kérdésnek érzem ezt, minthogy valakinek van vagy nincs diplomája. Viszont érthető, hogyha valaki pozitívumnak tekinti azt - én is így vagyok vele. Valószínű az is, hogyha az arányokat nézzük, miként én jellemeztem magam, nem az van többségben a diploma nélkülieknél.

Lehet, hogy feleslegesen válaszoltam, mert ennél fogva jellemzően nem is a magamfajtákra gondol a kérdező és a többi hozzászóló, amikor erről beszélnek.

Akárhogy is legyen, szerintem (!) vannak nagyon értelmes, nem legalja szakmában elhelyezkedő diploma nélküliek (még ha nem is ez a többség), akikben simán meglehetnek azok a tulajdonságok, amik az itt leírtak alapján vonzóbbá tehetnek egy diplomást.



Na, de nem ecsetelem tovább. Nem magyarázkodásnak szánom, csak "diploma nélküliként" nem tudtam elmenni mellette. Megyek is vissza portfoliót építeni, az az én "diplomám" :)



Ui.:

Boldog karácsonyt és Kellemes Ünnepeket mindenkinek! ✌️ 🎄

2022. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
13%
#44, Igen nekem is ez a véleményem. Volt barátnőm oda-vissza volt attól hogy neki diplomája van (valami kisgyermeknevelő vagy ilyesmi), kb felsőbbrendűnek érezte magát emiatt. Hát belenéztem az anyagukba és nem csodáltam hogy időben végzett. A mérnökihez képest kb. 0 az egész, csak el kell olvasni párszor és megtanulni. Ki is derült hogy nem a legélesebb kés a fiókban mikor egy 3e forintos felbontott, használt dolgot visszakart vinni a 80km-re található áruházba. Ecsetelni kellett egy ideig hogy oda-vissza 160km-nyi üzemanyag miatt ez olyan deficites lesz mint a magyar államkassza. Kész vicc volt és az ilyeneknek vannak magas elvárásaik. Valószínű azért mert egyedül képtelen magáról gondoskodni és kell valaki mellé aki eltartja meg gondolkodik helyette. :D
2022. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
62%
Nekem kb 25 éves koromig volt fontos, hogy a párom is diplomás legyen. Aztán rájöttem, hogy tanárnőként nagyjából éhen is halhatok, míg egy fodrász megkeresheti a 7-8 kilót is havonta. Itt jöttem rá arra, hogy semmi értelme sem volt az egyetemen eltöltött 5 évemnek :(
2022. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
100%
47, egyébként mielőtt elmentél pedagógia szakra, te melyik helyen éltél, hogy 25 éves korodban esett le, hogy Magyarországon szart sem keresnek a tanárok?
2022. dec. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 Gymnospermatophyta ***** válasza:
87%

Oké, ezt a kérdést elengedtem százalékok szempontjából:D


47: Mindennek van értelme. Tanárnak lenni főleg nem értelmetlen, még ha a fizetések nem is a legjobbak és más úgy tűnik jobban megérheti anyagi szempontból. A tanulás sosem elvesztegetett idő. A suli alatt szereztél tapasztalatot, barátokat stb. amik/akik nem lettek volna, ha nem vagy ott. Plusz sose tudhatod az élet mikor hoz olyan szituációt, amikor jól jön egy ott kialakult kapcsolat vagy elsajátított tudás.


Ha van rá lehetőséged és nem szeretnél ilyen körülmények közt tanítani, válthatsz szakmát, elsajátíthatsz mást, ami talán jobban megéri, ötletelhetsz hogyan tudod kihozni magadból a legtöbbet ilyen szempontból a jelen körülmények között stb. Viszont lásd a jó oldalát is az egyetemen töltött időnek. :) Még ha jelenleg úgy is tűnik, hogy anyagilag nem érte meg, nem volt értelmetlen.

2022. dec. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
68%

#47 - 46 vagyok, nem a tanárokat vagy az oktatásban lévőket akartam leszólni, csak az én esetemet írtam le. Azt hogy egy csaj mennyire a piedesztálra emelte magát mert hogy neki diplomája van, cserébe kb annyi esze volt mint egy marék lepkének.


Az oktatás nagyon is fontos, csak sajnos ennek a diktatúrának az a vágya hogy futball és akkumulátor gyár nagyhatalom legyünk, amihez annyira nincs szükség a képzett emberekre. Persze kell oda pár mérnök, de azt majd hoznak a kínai cégek. :D

2022. dec. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!