Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Gáz, ha diplomásként nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, ha diplomásként nem jönnék össze egy diploma nélkülivel?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 00:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ.. Diplomás nő vagyok, a párom pedig a saját cégét vezeti, amit 10 év alatt épített fel és sikeres benne. Nincs diplomája, és? Nagyon értelmes és életrevaló férfi. Egy szobatudós, életképtelen filozófussal pl megőrülnék akkor is, ha 3 diplomája lenne :D
2022. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
81%
21. A kérdező nyilván úgy érti a kérdést, hogyha választani kell egy diplomás gazdag vállalkozó és egy nem diplomás gazdag vállalkozó között, akkor ő a diplomásat választaná :D Tehát ha két férfi amúgy minden másban egyforma, akkor a diplomásat.
2022. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
89%

17es szerintem sem járt. A legtöbb, beilleszkedni képes ember szórakozik és szexszel huszonéves, a "problémások" nem szoktak. Ezt negatívnak beállítani nevetséges, ez is tapasztalat az életről, az ember határairól. Aki sokáig végez egy szakot, mert mondjuk félgőzzel csinálja, az szerintem kitartó, csak a szorgalom hiányzik belőle, ritka az, hogy valaki a tudás/képesség hiánya miatt bukik meg, általában élethelyzetükből fakadó a csúszás munka, családi kapcsolatok miatt, ilyen olyan tragédiák fordulnak elő, de van, akit csak éppen dobtak és nem tud koncentrálni másra.. amíg nem volt élettapasztalatom, én sem tudtam elképzelni, hogy mi miatt tart évekig valakinek, jelenleg sérült gyereket nevelek, azóta már jobban rálátok a dolgokra például, huszonévesről senkinek nem jutna eszébe ilyesmi, annyira a társadalom szélén vagyunk, és 30asként csúszunk vissza az életbe, mikor már valamennyire rendeződtek a dolgaink. De tudok sok olyanról, aki tesót nevel, idős szülőket ápol, ingatlanügyei vannak, rokoni viszály, bántalmazó kapcsolatok, vagy egyszerűen csak szegénység.


Az pedig, hogy valaki egyetemen tanul, nem zárja ki, hogy ne dolgozott volna valaha, sőt, a legtöbben dolgoznak. Na nem a friss 19 évesek közül, ami tök normális is, hanem a huszonévesek közül. Ja és mellette lehet szakmája is az embernek más területen, nekem is van, de több lábon állni mindig jó, illetve nem csak egy terület érdekel, na meg magasabb szinten is szeretnék tanulni. 19 évesen meg szórakozóhelyen minden tele van és tele volt okjs képzéseken tanulókkal, "nyelvi előkészítősökkel", akik 20 évesen érettségiztek, meg szakközepesekkel.. Nekem kell, hogy önszorgalomból tanuljon, magasabb társadalmi réteghez akarjon tartozni, ne csak beszűkült világlátása legyen(ezt elmondják első órán, mindig ezzel nyitnak egyébként a beiratkozásnál), többet tudjon/és akarjon tudni és a felvételével bizonyítsa, hogy jóképességű, na meg akkor is csinálja, ha nincs kedve. Nem érdekel, ha félgőzzel, de csinálja éveken át akkor is, ha egyre nehezebb lesz úgy, hogy távoliak a sikerei és egyelőre csak szívás jön az egyetemből. Ez nagyon pozitív képet mutat az emberről.


Most egyébként eltörölték sok szakon az alsó ponthatárokat, lehet jelentkezni bátran rosszabb eredményekkel is, még egy ilyen lehetőség nem lesz, hogy rosszabb eredményekkel is bejusson az ember.

2022. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
79%
Nem gáz, én is elvárom. Ha csak egy alapszakom lenne, nem csinálnék belőle nagy ügyet, de már lassan 10 év az az idő amit a felsőoktatásban töltöttem, nem hiszem, hogy meg tudna érteni egy olyan ember, aki sosem járt egyetemre. Azoknak az én munkám a "minek" kategória, olyannal meg nem lennék együtt.
2022. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 A kérdező kommentje:
23-as, minden szavaddal egyetértek, nagyon jól megfogalmaztad…:)
2022. dec. 23. 10:15
 26/81 Hans Pötterman ***** válasza:
100%

#17

Ez ennél sokkal összetettebb.

Nekem nincs diplomám,de vannak egyetemista/diplomás barátaim. Egyik lánnyal,aki szinte korombeli, ő 22, én 25, vagyunk olyan viszonyban, hogy ezt a témát feszegettük egyszer,hogyan is nézne ki ha mi úgy ismerkednénk egymással. Igenis rátaláltunk az életmódbeli különbségekre, hogy jelenleg pont ellentétes területeken mozgunk, vagyunk erősebbek. Neki a lexikális tudása nyilván fényévekkel előbb van mint az enyém, viszont saját bevallása szerint sokmindenben funkcionális analfabétának érzi magát hozzám képest. Ahogy én nem tudnám magam elképzelni,hogy helyt tudnék állni az ő helyében,ha hirtelen belecsöppennék,úgy ő is elképzelhetetlennek tartja magát így belegondolva az én helyzetembe,ahogy 16 éves korom óta küszködök a munka világában,és vállalkozást építek évek óta.

Egyszerűen gyökeresen más a 2 élethelyzet. És nem lehet ilyet kijelenteni, hogy az egyik rossz,a másik jó, egyszerűen más. Úgy 10-15 év múlva biztos más lenne a helyzet, akkor több lenne már a közös pont.


Úgyhogy én nem diplomásként nem ítélem el azt, aki figyelembe veszi ezt a szempontot,mert sajnos vagy nem sajnos de valós, pláne ebben a korban. Noha nekem kimaradt a felsőoktatás az életemből, magam is fontosnak tartom a tanulást, estin végeztem el a gimit, +okjn is szereztem már szakmát, és valószínűleg fogok is még a közeljövőben. Szükséges a boldoguláshoz.

2022. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy a legtöbb nem diplomásnak minden a pénz körül forog. Mindig azzal jönnek, hogy mivel mennyit (és mennyivel többet) lehet keresni. Nekem ez a mentalitás nem hiányzik.
2022. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
78%
Szíved joga ez alapján válogatni. Addig nem is elítélendő amíg a diploma javára nem írsz olyat hogy különb, okosabb emberek mint a többi. Szóval ha ugyan olyan embernek gondolod a nem diplomásakat is! Ezer oka lehet amiért valaki nem tanult tovább. Most ne a kisebbséget vedd alapul mert ott tényleg szerényebbek a képességek. De millió számra van magas intelligenciával szakmunkás vagy érettségivel fehér ember. Őket nem kéne segg hülyének nézni.
2022. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
94%

Ha találkoznál valakivel, akivel érzed, hogy minden tökéletes, de nincs diplomája és ezért nem jössz vele össze, az gáz, de kizárólag neked. Tehát attól ne félj, hogy más mit szól hozzá.

Önmagában a diploma meg nem garancia semmire, ha csak azért jössz össze valakivel, mert van diplomája, az szintén gáz, de az is csak neked.

2022. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
82%
Önmagában az sem garancia semmire, hogy valaki nem fogatlan, de azért mégis inkább ő kellene, mint akinek hiányzik elől q fél fogsora. Szívesen!
2022. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!