Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Pénzügyek intézése szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyek intézése szakítás után ?

Figyelt kérdés
Az lenne a próblémám, hogy 4.5 év kapcsolat után szakítottunk a baártnőmmel, ebből a 4.5 évből 3.5 év Távkapcsolat volt,(150km) csak hétvégente találkoztunk. A maradék kb 1 évet itt lakta, de 11 hónap volt kb amit együtt töltöttünk anyáméknál. Ezzel nem is lenne baj, közben nekem lett egy házam amit csinálgatni kezdtem, Ő is adott bele 1-2x De minden az én nevemen van, neki papíron semmihez semmi köze, se áramhoz se vízhez stb. Most, hogy pár hete lelépett, abban maradtunk, hogy a telefonja törlesztőjét fizetem neki ezért ami havi 14k, ezt még úgy be be vállalom. De akar egy olyat h 6 hónapig 20 ezerft ot utaljak neki, amihez annyira nem fűlik a fogam. Mert ő elmondása szerint sok pénze van a házban, ami nyilván abszurd, mert szórta a pénzt mindenhova kajára magának suliban meg még kitudja hova, de a házon csak az én befektetett pénzem látszik leginkább. Az anyja támogatta havi 60k val, keresett 250 ezret diákmunkával, illetve kapta a gyerektartást is, és mivel ezt ő elszórta, most követelőzik rajtam, hogy tudja magának az albérletet finanszírozni. Az lenne a kérdésem, ha nem fizetek neki, csak a telefonját amiből még 18 hónap hátra van. Akkor az együtt élés illetve stb után ők tehetnek valami jogi lépéseket és nyerhetnek e ellenem ha bíróságra megy az ügy ? :D Én azt gondolom, ennyi erővel én is követelhetem tőle a 3.5 év üzemanyag költségét.

#pénz #szakítás #követelés #1 év együttlakás #testvéremszmegmondtahogyezlesz
jún. 11. 12:31
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:
Igazatok van testvéreim, így úgy teszek amit tanácsoltok. köszönöm, hogy meghallgatást nyerhettem itt a Szent, és Böcsületteljes GYK-n.
jún. 12. 00:01
 42/42 anonim ***** válasza:

Szerintem ha közösnek tekinthető kasszából közös célokért adtatok pénzt valamibe, az arányosan közös lesz, így ha ő nem élvezheti gyümölcseit annak, amire pénzt adott, akkor papír-toll, össze kell adni, mennyit pakolt bele, hogyha saccolás van, akkor hivatalosan jóváhagyatni vele a végösszeget, és ugyanez fordítva, az elköltözése óta befizetett havidíjakat levonod belőle, lesz egy összeg valamilyen előjellel, azt kifizeti a másiknak, és búcsú, már az utcán egy odaintés marad az egészből.

Az megegyezés tárgya lehet, hogy ki mit pénzelt még a másiknak, amikor együtt voltatok, meg ha nem egyeztetek meg közös kasszán, akkor tényleg úgy kell tekinteni, mintha társbérlők lennétek vagy ilyesmi. Valahol van igazad abban is, hogy ha felrúgta a befektetését, akkor ne követeljen, de olyankor nem veszhet el maga a befektetett összeg, nyilván akármilyen előjelű a hozama, vissza kell adni, ha nincs más szerződéses kikötés ezzel kapcsolatban.

jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!