Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Pénzügyek intézése szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyek intézése szakítás után ?

Figyelt kérdés
Az lenne a próblémám, hogy 4.5 év kapcsolat után szakítottunk a baártnőmmel, ebből a 4.5 évből 3.5 év Távkapcsolat volt,(150km) csak hétvégente találkoztunk. A maradék kb 1 évet itt lakta, de 11 hónap volt kb amit együtt töltöttünk anyáméknál. Ezzel nem is lenne baj, közben nekem lett egy házam amit csinálgatni kezdtem, Ő is adott bele 1-2x De minden az én nevemen van, neki papíron semmihez semmi köze, se áramhoz se vízhez stb. Most, hogy pár hete lelépett, abban maradtunk, hogy a telefonja törlesztőjét fizetem neki ezért ami havi 14k, ezt még úgy be be vállalom. De akar egy olyat h 6 hónapig 20 ezerft ot utaljak neki, amihez annyira nem fűlik a fogam. Mert ő elmondása szerint sok pénze van a házban, ami nyilván abszurd, mert szórta a pénzt mindenhova kajára magának suliban meg még kitudja hova, de a házon csak az én befektetett pénzem látszik leginkább. Az anyja támogatta havi 60k val, keresett 250 ezret diákmunkával, illetve kapta a gyerektartást is, és mivel ezt ő elszórta, most követelőzik rajtam, hogy tudja magának az albérletet finanszírozni. Az lenne a kérdésem, ha nem fizetek neki, csak a telefonját amiből még 18 hónap hátra van. Akkor az együtt élés illetve stb után ők tehetnek valami jogi lépéseket és nyerhetnek e ellenem ha bíróságra megy az ügy ? :D Én azt gondolom, ennyi erővel én is követelhetem tőle a 3.5 év üzemanyag költségét.

#pénz #szakítás #követelés #1 év együttlakás #testvéremszmegmondtahogyezlesz
jún. 11. 12:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%

szomorú hogy manapság ezt művelik az emberek kapcsolat és családalapítás címe alatt.

Jó hírem számodra: A nő jogilag nem követelhet semmit.

jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
8%
Együllélésnél is közös vagyon van, ha jogi lépéseket tesz nem úszod meg havi 14-ből.
jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
De ha nem voltunk házasok, és nem volt közös néven semmi, akkor mire tud alapozni bármit is ?
jún. 11. 12:40
 4/42 anonim ***** válasza:
86%
A rezsit ki fizette? Csak mert az én exem is azzal dobálózott állandóan, hogy nincs a nevemen semmi és a felújítást ő végezte a házon, de azt elfelejtette, hogy a rezsit közben én fizettem. Igaz, ez egy 12 éves kapcsolat volt.
jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
13%
hiába vagytok együtt ha papíron nem éltek együtt jogilag sose volt közötök egymáshoz. ez ilyen. van hogy egy ember kihasználja a másikat anyagilag. létező jelenség.
jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Rezsibe fillért nem kellett adnia, azt vette meg amit megkívánt, anyumék rendesek voltak ebből a szempontból, én sem fizetek semmit itthon mióta megvan a ház, hogy haladhassak vele.
jún. 11. 12:50
 7/42 anonim ***** válasza:
68%

Na ezért nem kell a férfi házába beköltözni, mosni, főzni, takarítani, mert ha vége , egyszerűen kirak mint egy elhasznált tárgyat.

Perelhet, sőt fel hozhatja ezt is amit soroltam.

Lehet h keveset keresett, de amúgy egy házvezetőnőnek is van fizetése. Tehát a dupláját számold!

jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%

"Ő is adott bele 1-2x"


Azért nagyon nem mindegy, hogy mennyit és mire.

jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
De ha a nő lépett le, nem én raktam ki, akkor az egy saját döntése volt, tudta mit veszthet, és mint mondtam rezsibe semmibe nem kellett adnia. Akkor mégis minek kellene a dupláját számolnom ?
jún. 11. 12:56
 10/42 anonim ***** válasza:
77%

"Együllélésnél is közös vagyon van, h"


Nincs. Együttélésnél szerzés arányában megy a vagyonmegosztás.


Azt azért megkérdezném, hogy amikor pénzt adott bele a házba, akkor miért is nem tiltakoztál?


"hiába vagytok együtt ha papíron nem éltek együtt jogilag sose volt közötök egymáshoz. "


Ez nem igaz. Ha tudja bizonyítani, hogy életvitelszerűen együtt éltek, akkor élettársak voltak jogilag. Bárhogy bizonyíthatja, akár szomszédokkal, ismerősökkel is.

jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!