Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Pénzügyek intézése szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyek intézése szakítás után ?

Figyelt kérdés
Az lenne a próblémám, hogy 4.5 év kapcsolat után szakítottunk a baártnőmmel, ebből a 4.5 évből 3.5 év Távkapcsolat volt,(150km) csak hétvégente találkoztunk. A maradék kb 1 évet itt lakta, de 11 hónap volt kb amit együtt töltöttünk anyáméknál. Ezzel nem is lenne baj, közben nekem lett egy házam amit csinálgatni kezdtem, Ő is adott bele 1-2x De minden az én nevemen van, neki papíron semmihez semmi köze, se áramhoz se vízhez stb. Most, hogy pár hete lelépett, abban maradtunk, hogy a telefonja törlesztőjét fizetem neki ezért ami havi 14k, ezt még úgy be be vállalom. De akar egy olyat h 6 hónapig 20 ezerft ot utaljak neki, amihez annyira nem fűlik a fogam. Mert ő elmondása szerint sok pénze van a házban, ami nyilván abszurd, mert szórta a pénzt mindenhova kajára magának suliban meg még kitudja hova, de a házon csak az én befektetett pénzem látszik leginkább. Az anyja támogatta havi 60k val, keresett 250 ezret diákmunkával, illetve kapta a gyerektartást is, és mivel ezt ő elszórta, most követelőzik rajtam, hogy tudja magának az albérletet finanszírozni. Az lenne a kérdésem, ha nem fizetek neki, csak a telefonját amiből még 18 hónap hátra van. Akkor az együtt élés illetve stb után ők tehetnek valami jogi lépéseket és nyerhetnek e ellenem ha bíróságra megy az ügy ? :D Én azt gondolom, ennyi erővel én is követelhetem tőle a 3.5 év üzemanyag költségét.

#pénz #szakítás #követelés #1 év együttlakás #testvéremszmegmondtahogyezlesz
jún. 11. 12:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló esetet ír le ebben a cikkben egy jogász!


[link]



"Miskolci levélírónk öt évig élettársként élt együtt párjával, akitől gyermeke nem származott. Vagyont viszont szereztek az évek alatt, lakást és kocsit is vettek. Ezek a vagyontárgyak azonban volt élettársa nevén vannak, ő azonban nem akar olvasónknak semmilyen vagyont juttatni. Kérdezi levélírónk ezek után, hogy van-e esély arra, hogy a közösen szerzett javakból részesüljön"


Az életközösség megszűnése esetén bármelyik élettárs követelheti a másiktól az együttélés alatt keletkezett vagyonszaporulat megosztását.

Az élettársi vagyonközösség alatt közösen szerzett vagyonból, az élettársakat a szerzésben való közreműködés arányában illeti meg a részesedés.

Igen nehéz és bonyolult bizonyítási eljárást eredményezhet a fentiek szerinti elszámolás. Mindenképpen javasolt ezért élettársi vagyonjogi szerződést kötni az élettársi vagyonközösség kezdetekor. Ebben a szerződésben előre és egyértelműen rendezhetők a felek vagyoni viszonyai.

jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
91%

A telefon részletei kinek a nevén vannak?


Szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy a telefont fizesse magának, a pénzt pedig, amit beletett a házba, add vissza neki, hiszen írtad, hogy adott bele 1-2 alkalommal, amit nem tudom, mire adott, de gondolom, nem fogjátok felszedni a csempét vagy lekaparni a festéket a falról, mert az az övé.

jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
84%

"De ha a nő lépett le, nem én raktam ki, akkor az egy saját döntése volt, tudta mit veszthet"


Egészen eddig a mondatig azt hittem, te voltál a korrekt, de ez a mondat nagyon patkány, ne haragudj.

jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
39%
én már az elején láttam hogy nem az önzetlen jóember. főleg hogy gyerek van és a gyerektartás elszórásával vádolja. ez baromi nagy redflag!
jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
kedves 10/10, Azért nem tiltakoztam, mert ha 200x megkérdeztem, hogy biztos akarja e, illetve csak akkor csináljuk úgy ha komolyan gondolja, akkor adjon bele. Csak ugye nyilván arra nem gondoltam, hogy majd lelép mert más palik lesznek a képben. Bizonyítani tudja, hogy együtt laktunk anyáméknál, De attól a rezsibe stb be nem adott, és ezt itt bárki megmondja aki ismerte, tudják hogy szórta a pénzt, csak nyilván úgy adná elő ő is, hogy jól jöjjön ki a dologból. De akkor érdemes inkább 6 hónapig kifizetni azt a 20 ezret, vagy mondjak nemet, és ha úgy van akkor van esélyem ellene ?
jún. 11. 13:03
 16/42 anonim ***** válasza:
84%

" főleg hogy gyerek van és a gyerektartás elszórásával vádolja. ez baromi nagy redflag!"


He????

A csaj diák. A gyerektartást itt ő kapja az apjától.

jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%
#14 szerintem nem a barátnőnek van gyereke, hiszen írja, hogy diákmunkában dolgozik. Valószínű valamelyik szülőtől jár még neki a gyerektartás.
jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
0%
Nem tud semmit sem csinálni, sem élettársi szerződés nem volt, sem semmi. Mégis, hogy bizonyítja be, hogy ő fizette be a csekket, postán kamera által, vagy utalás által? Szerintem nem tud semmit csinálni, mert ez egy rohadt hosszú és költséges procedúra lenne számotokra.
jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%

#18 Tudna, de nem éri meg. Ha együtt éltek volna legalább 3 évig, akkor azt mondom, oké, mert ott már nagyjából milliókról beszélünk. De egy ilyen kis rövid életű együttélés után nem sokat kapna.


Az már más kérdés, hogy szerintem itt a háttérben megbújik az is, hogy a család a saját szabályai szerint akarta terelgetni a lányt és ezt unta meg. Anyóssal együtt élni? Soha! Ezt egy életre megtanultam, ott soha nem lehet igazad!

jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
13/15 Igazad van, patkányul fogalmaztam.. pontosítanék, tudta már rég, hogy mit érez sokkal korrektebb lehetett volna ő is, De mivel egyik nap még minden oké, másnap melóból írok neki, hogy mi a helyzet minden okés-e. Erre ír egy üzenetet, hogy otthon beszélünk, majd erre rá 1 percre felhív és azt mondja elmegy, majd kiderült ha nem kérdezek rá, akkor 1-2 hetet még maradni akart volna, és csak aztán lelépni. A korrekt az lett volna, ha az első ilyen érzésénél elmegy, ami már az utolsó 4 hónapban volt elmondása szerint. Szóval ha benne volt rég az érzés, jobb lett volna ha az elején lelép.
jún. 11. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!