Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Pénzügyek intézése szakítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénzügyek intézése szakítás után ?

Figyelt kérdés
Az lenne a próblémám, hogy 4.5 év kapcsolat után szakítottunk a baártnőmmel, ebből a 4.5 évből 3.5 év Távkapcsolat volt,(150km) csak hétvégente találkoztunk. A maradék kb 1 évet itt lakta, de 11 hónap volt kb amit együtt töltöttünk anyáméknál. Ezzel nem is lenne baj, közben nekem lett egy házam amit csinálgatni kezdtem, Ő is adott bele 1-2x De minden az én nevemen van, neki papíron semmihez semmi köze, se áramhoz se vízhez stb. Most, hogy pár hete lelépett, abban maradtunk, hogy a telefonja törlesztőjét fizetem neki ezért ami havi 14k, ezt még úgy be be vállalom. De akar egy olyat h 6 hónapig 20 ezerft ot utaljak neki, amihez annyira nem fűlik a fogam. Mert ő elmondása szerint sok pénze van a házban, ami nyilván abszurd, mert szórta a pénzt mindenhova kajára magának suliban meg még kitudja hova, de a házon csak az én befektetett pénzem látszik leginkább. Az anyja támogatta havi 60k val, keresett 250 ezret diákmunkával, illetve kapta a gyerektartást is, és mivel ezt ő elszórta, most követelőzik rajtam, hogy tudja magának az albérletet finanszírozni. Az lenne a kérdésem, ha nem fizetek neki, csak a telefonját amiből még 18 hónap hátra van. Akkor az együtt élés illetve stb után ők tehetnek valami jogi lépéseket és nyerhetnek e ellenem ha bíróságra megy az ügy ? :D Én azt gondolom, ennyi erővel én is követelhetem tőle a 3.5 év üzemanyag költségét.

#pénz #szakítás #követelés #1 év együttlakás #testvéremszmegmondtahogyezlesz
jún. 11. 12:31
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez nagyon szomorú. Asszem mégiscsak jobb egyedül. Borzalmas, milyen emberek vannak....


F

jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
94%
Fizesd vissza neki amit beletett a te házadba, a saját dolgait, törlesztőrészleteket meg fizesse magának. Ez a legkorrektebb. Zárjátok le minden közös dolog, nem kell még évekig tartani a kapcsolatot meg feszkózni.
jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
19/20, Nem volt semmi szabályozva, akkor mentünk amikor ahova akartunk. Illetve itt mindenki azt csinál amit akar kb, ez nem értem honnan jött, Szüleim közel vannak a 60 hoz, nem nagyon foglalkoztatta őket, mit hogy csinálunk, végig az én javaim akarták, nem mellesleg a lányt is mindig pártolták, ha bármi volt, mikor még az anyját illetve nővérét szapulta, mindig mellette voltunk. Csak mikor ide költözött fordultak a dolgok, hirtelen jó lett az anyuka, illetve a nővér is. de ez már a történet hosszabb/bonyolultabb része, erről lehetne regényt írni, de a lényeg annyi, hogy otthon ahonnan jön 3x úgy volt szabályozva minden mint itt bármi, a villanyt nem kapcsolhatta fel elmondása alapján ha félt a sötétben egyedül otthon. Szóval a szigor nem itt volt.. :D
jún. 11. 13:19
 24/42 anonim ***** válasza:
72%
Na ezért nem kell vén majom létedre iskoláslányok után futni.
jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
A telefon az én nevemen van, mivel nekem volt több előfizetésem is, és így tudtam neki "kihozni" telefont.. nagy vágya volt egy iphone. De egyébként én azzal kiegyezek ha kifizetem neki azt a maradék törlesztőt. Csak szerintem a többi nem fair, így bele gondolva. De ha meg itt a többség azt mondja, hogy igenis jár neki még az a 6x20k is, akkor legyen. a telefonból 18 hónap van vissza még vissza, abból 4 hónapot már fizettem, és 3 hete nem vagyunk együtt. No de mennem kell dolgozni, köszi mindenkinek! Ha lesz időm majd megy a zöld pipacs.
jún. 11. 13:24
 26/42 anonim ***** válasza:
igen, azt hittem a lánynak van gyereke.
jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudom mi a francot problémázol. Visszafizeted neki azt, amennyit beleadott, a telcsit meg majd fizeti magànak. Naiv kislány volt, azért adott pénzt a házadba. Ne aggódj, felnőtt érett nőnek esze ágában sem lett volna egy olyan házba adni, amihez semmi köze vagy minimum nem vagytok bejelentett élettársak/házasok. Te meg elfogadtad és ki is használtad a kislányt, elfogadtad a pénzét, most meg arra keresel önigazolást, hogy ne kelljen visszaadni. A kislánynak jó lecke volt, hogy ilyet soha többé ne csináljon, te meg keress korban magadhoz illő partnert és ne kislányokkal élj együtt!
jún. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
37%
Azért azt ne felejtsétek el, hogy a lány ingyen lakott 1 évig, még a rezsibe se adott.
jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
80%

28, hát aki iskolással kezd annak számolnia kell vele, hogy azt bizony el kell tartani.

A kérdező nem véletlen hagyta ki, hogy hány évesek. 60-as szülőkkel a kérdező 30 körül lehet minimum. A lány meg 18 lehet, ha jár még neki a gyerektartás, valószínűleg most fejezte be a sulit, azért tudott most költözni. Tehát kb 14-15 éves kora óta hülyítette egy "felnőtt". És ez a felnőtt most nem érti, hogy egy kamasz lány miért viselkedik úgy, mint egy kamasz lány.

A gyomrom kifordul basszus.

jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
63%
#29 nem feltétlen, ha nappalin tanult, lehet akár 24 éves is...
jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!