Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen magasak az elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen magasak az elvárások (nőkkel szemben)?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mint nő, nézem az utcán a párokat és a női tag rendszerint "meg van csinálva" ahogy kell, a fiúk meg sokszor lezseren, amolyan semmilyen stílusban mennek mellettük. És ezt ők el is várják hogy a barátnő mindenhol ápolt, igényes legyen, úgy jelenjen meg. De a férfi lehet egy akkora bunkó, hogy az csak na.

És általában egy párnál sokszor a csaj néz ki jobban (nőben mint a párja.

Miért van ez? (persze vannak kivételek, ezt senki ne vegye magára!!)



2013. szept. 8. 22:21
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/223 anonim ***** válasza:
61%

Hiába hajtod a szánalmas gondolataidat, mint a pereces, nincs miért magamba néznem.

Logikából meg érvelésből meg már most látom, hogy bármikor alázlak. :)

2013. szept. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/223 anonim ***** válasza:
59%
2013. szept. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/223 anonim ***** válasza:
61%

Na, a hosszú kommentre reagálva:


1. Nem szándékozom megvédeni a nőket, és nem akarok a női nem ügyvédjeként funkcionálni ennek a vitának se nagyon nevezhető valamiben.

2. A legkevésbé sem nézem le a férfiakat. Nem teszek semmiféle megkülönböztetést a nemek között, ugyanúgy tisztelem, szeretem a normális, egészséges gondolkodású embereket, akár férfiak akár nők. Tehát ha személyeskedem, akkor abban kicsit sincs szerepe annak, hogy nő vagyok, te meg férfi.

Egyszerűen hozzám is szóltál, mivel egyike vagyok azoknak a nőknek, akik írtak már kommentet ehhez a kérdéshez (és számtalan hasonló kérdéshez is). Hiába írod le ugyanabban a stílusban ugyanazokat a "bölcsességeket", akkor sem fogok magamba nézni, mivel semmi nem igaz abból, amit írsz. Írd egyenesen azoknak a nőknek, akikkel ilyen problémád van, mert így kisebb az esélye, hogy az olvassa, akinek kell! Ugyanis véleményem szerint közel sem a nők 90%-ára vonatkozik az, amiket írkáltok ide.

Nekem is számtalan rossz tapasztalatom volt már a férfiakkal, sokszorosa annak, amit ti panaszkodtok a nőkre, mégsem írtam ki soha egyetlen kérdést sem, meg nem írtam fikázó kommenteket sehová, és soha nem ugattam volna azt, hogy a férfiak nagy része ilyen. Ugyanis az olyan tehetetlen, élet-impotens, rosszindulatú bunkókat inkább elfelejteni igyekeztem, és nyitott szemmel jártam, hogy észrevegyem a rendes, jólelkű férfiakat. És lám, sikerült! Milyen meglepő. :)

3. Te beszélsz logikáról meg érvelésről, mikor csattogtatod itt az olyan full szibjektív témákat, mint az öltözködés? Nem hiszem, hogy bármit is értenél hozzá, de azt sem tudom, hogy mégis milyen mérce szerint döntöd te el, hogy mi mennyire kihívó. Gyanítom, hogy valami facsarodott mérce van a háttérben, ugyanis aki a feszes farmerra beszól, azért az már durva...:D

Érdekes, soha az életben nem nézett senki r.ibancnak, pedig az utóbbi kb. 5 évben csak feszülős farmerjaim vannak.

Most egy ilyen emberrel mégis milyen érdemi vitát lehetne folytatni?

4. Mindenki azt vár el még mindig, amit akar. Te is.

Nem bánom, hogy magasan volt a mérce, csak ebben erősítesz meg...

Azt még hozzátenném, hogy a legtöbb ember olyan kapcsolatra törekszik, ami nem a megalkuvásról szól, tehát, hogy őszinték legyenek az érzelmei, és ehhez mindenkinek más dolgok kellenek. Mindenkinek egyéni igényei vannak (persze lehetnek átfedések). Ha úgy tetszik, akkor az elvárásokról nem is az ember tehet, hiszen nem hinném, hogy túl sok ember lenne, aki listát vezet, és aszerint nézi, hogy ki mennyire felel meg neki, és ha valamelyik ponton elbukik, akkor kuka...

5. Felőlem nevezheted nősténynek a lányokat.

Fárasztóan szánalmas volt az a moderátoros hablaty is, amit levágtál. Üres feltételezések hada. Kicsit sem ismersz, és máris meg akarod mondani a frankót, hogy én mire hogy reagálnék. Elárulom: nem szoktam a moderátoroknak árulkodni semmiről.

6. Nem más, ha egy nő sértegeti a férfiakat, ugyanolyan pusztítóan szánalmas az is, és ha olyat látok, kikérem magamnak a tisztességes férfiak nevében.

7. Én értem, hogy miről szól a kérdés. Úgy érzem, ti nem értitek.

És nagyon szeretném eltüntetni azt az érzést, hogy én egy tanítónéni vagyok a kisegítőben, ti pedig a fogyi diákok, szóval nagyon remélem, hogy valami ép komment jön erre válasznak, és lehet folytatni a társalgást emberi hangnemben, aztán kialakul valamiféle közös nevező is.

Nem szeretem hosszú távon a szintemen aluli társalgásokat.

2013. szept. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/223 anonim ***** válasza:
25%

„Hiába hajtod a szánalmas gondolataidat, mint a pereces, nincs miért magamba néznem.

Logikából meg érvelésből meg már most látom, hogy bármikor alázlak. :)”


Ja, alázol, azért személyeskedsz meg sértegetsz másokat meg nem fogod fel 10 oldal után sem,h miről van szó. És hiába nem tudod elviselni, bizony a legtöbb nőnek nincs semmi logikája, és nem tudja elviselni a kritikát.(mondjuk ezt te is bemutattad a hisztiddel most szépen). Ez azért van, mert érzelmi lényeg, nem racionálisak. Mit kell ezen hisztizni? A férfiak logikában, racionális dolgokban jobbak, a nők meg az érzelmi dolgokban általában.


„Érdekes, soha az életben nem nézett senki r.ibancnak, pedig az utóbbi kb. 5 évben csak feszülős farmerjaim vannak. „


:D

És honnan tudod,h ki minek nézett? Jézusom. Nyilván minden férfi kimondja, h minek nézi a nőket, főleg utcán. Meg ha le akarnak fektetni, akkor nyilván azzal kezdi,h te r.ibanc.


„4. Mindenki azt vár el még mindig, amit akar. Te is.

Nem bánom, hogy magasan volt a mérce, csak ebben erősítesz meg...

Azt még hozzátenném, hogy a legtöbb ember olyan kapcsolatra törekszik, ami nem a megalkuvásról szól, tehát, hogy őszinték legyenek az érzelmei, és ehhez mindenkinek más dolgok kellenek. Mindenkinek egyéni igényei vannak (persze lehetnek átfedések). Ha úgy tetszik, akkor az elvárásokról nem is az ember tehet, hiszen nem hinném, hogy túl sok ember lenne, aki listát vezet, és aszerint nézi, hogy ki mennyire felel meg neki, és ha valamelyik ponton elbukik, akkor kuka... „


Akkor most megint: NEM ÉRTED MIRŐL VAN SZÓ. Nem arról van szó,h nem lehetnek az emberek (és nőnek) egyéni igényei vagy elvárásai. De ezt is már írtam. Olvasd vissza és próbáld értelmezni. Hanem arról,h legtöbb mai nő sokat vár el, és keveset ad. Legtöbb esetben konkrétan a testén kívül semmit. Ja, nem az ember tehet az elvárásokról nyilván, hanem a kék bálnák:D Persze neked nőként ez sem tűnt fel. Nem listát vezet, de konkrétan pl. az elmúlt 5-10 évben a nők általában maguknál 10-15 cm-rel magasabb férfit keresnek, vagy mind sportos férfival akar ismerkedni, közben meg ők se nem sportosak , sem nem magasak. Pl. én sportos vagyok, akkor jogosan várhatnám el,h a nő, akivel megismerkedek, szintén az legyen. Márpedig nem várom el meglepő módon, viszont egy sportos nő büdös életben nem fog szoba állni egy túlsúlyos nővel.


„5. Felőlem nevezheted nősténynek a lányokat.

Fárasztóan szánalmas volt az a moderátoros hablaty is, amit levágtál. Üres feltételezések hada. Kicsit sem ismersz, és máris meg akarod mondani a frankót, hogy én mire hogy reagálnék. Elárulom: nem szoktam a moderátoroknak árulkodni semmiről. „


Már megint felét nem érted annak, amit írok. Szted miért írtam a moderátoros dolgot? Mert a nőket kritizáló kérdések nagy részét töröltetik a nők pl, itt is. De persze neked gondolom, ez sem tűnt fel. Persze egyszerűbb megint hablatynak nevezni. Attól még,h nem tudsz róla, nem azt jelenti,h nem is létezik. Nem azt írtam,h te ilyeneket csinálsz, de mindegy. Attól,h vmire azt írom, h tipikus nő viselkedés, még nem jelenti azt,h rád is vonatkozik, az,h magadra veszed, vagy megint nehéz felfogásod, az nem az én gondom. Nem ismerlek ?:). Hát nem is, nem tudom, milyen magas vagy, mi a kedvenc ételed és hogy hány éves vagy. Ezek viszont nem kellenek ahhoz,h megítéljem, marhaság-e amit írsz vagy. És ahhoz sem,h tudjam,h 10ből 8 nő hogyan reagál egy adott esetben. Tudod, akinek nem inge.


„7. Én értem, hogy miről szól a kérdés. Úgy érzem, ti nem értitek. „


Ha értenéd, akkor nem írtál volna olyanokat,h „ti minden nőről beszéltek stb.” De írtál, ergó nem érted.


„És nagyon szeretném eltüntetni azt az érzést, hogy én egy tanítónéni vagyok a kisegítőben, ti pedig a fogyi diákok, szóval nagyon remélem, hogy valami ép komment jön erre válasznak, és lehet folytatni a társalgást emberi hangnemben, aztán kialakul valamiféle közös nevező is.

Nem szeretem hosszú távon a szintemen aluli társalgásokat.”


Ja te vagy tanárnéni, azért kell neked 2 oldalt magyarázni,h miről szól a kérdés. Nem értem, miért olyan nehéz leírnod,h „bocs, rosszul értettem a kérdést, rosszul értelmeztem amit írtok”. Helyette úgy csinálsz, mintha mi lennénk a hülyék. Emberi hangnemben?:D Most szépen olvasd vissza,h miket írtál, és h ki nevezett másokat nyomorultnak. Először talán tanulj meg személyeskedés nélkül érvelni, aztán dumálj emberi hangnemről. Egyébként ilyen tipikus női marhaság az is,h ha rosszul áll egy nő a vitában, akkor átmegy lekezelő-cinikus bunkóba, ezzel nem fogsz semmit elérni, max. levágós lesz,h nincs érved. Mi(vagy csak én) nem azért írok így időnként, mert nincs érvem, hanem mert hogy is mondjam, aki gyengébb képességű versenyző, és 5. alkalommal sem fog fel vmit, azzal már nem tudok máshogy viselkedni, de erre még kitérek lejjebb.


.” Te beszélsz logikáról meg érvelésről, mikor csattogtatod itt az olyan full szibjektív témákat, mint az öltözködés? Nem hiszem, hogy bármit is értenél hozzá, de azt sem tudom, hogy mégis milyen mérce szerint döntöd te el, hogy mi mennyire kihívó. Gyanítom, hogy valami facsarodott mérce van a háttérben, ugyanis aki a feszes farmerra beszól, azért az már durva...:D”


Szubjektív???:DD Te tudod, mit jelent a szó? Abban mi szubjektív van, h a mai fiatal nők nagy része kihívóan öltözködik? Szted van olyan, aki a kivillanó tangát meg kirakott melleket konzervatív viseletnek tartja? Meg mihez kéne értenem ?:DDD Végezzek el e divattervező szakot vagy menjek el stylistnak, és akkor majd nyilatkozhatok arról,h mi kihívó és mi nem ?:). Teúristen.

Itt másról van szó megint. Tipikus nő mellébeszélés. Többségetek l.tyónak öltözik és utána, ha úgy is bánnak veletek, vagy céloznak rá,h elég kihívó a ruhátok, akkor jöttek azzal,h ó ez nem iiiiiss..Nem számít annak,ki vagy te,h ezt megítéld blabla. Mint amikor mondtam egy 21 éves lánynak,h kihívóan öltözködik, mert a gyakorlatilag kint a segge, erre azt mondta,h nem igaz, mert a mellei viszont nincsenek kint:DD

A feszülős farmer csak példa volt, írhattam volna a magassarkút is. Nem feltétlenül arról van szó,h r-bancos, vagyis most már nem az, de a magas sarkút is azért hordják a nők,h csinosabbak legyenek és megnézzék őket. Persze most jöhetsz majd azzal,h „ánem magunknak akarunk tetszeni, undorító, ha megnéznek blabla”.

És végezetül: nem azért írok lekezelően, mert ilyen a stílusom, hanem mert hogy is mondjam: vannak azért gondjaid. Ezt még leírtam, hátha megértesz vmi belőle, de több ilyen hosszú válaszom nem lesz, sztem válaszom sem. Türelmes vagyok, de egy hörcsögnek sem állok neki magyarázni a hatványozásról. Esetleg ha látom,h vmit megértettél, mjad reagálok. Részemről ennyi.

2013. szept. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/223 anonim ***** válasza:
61%
érzelmi lények*
2013. szept. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/223 anonim ***** válasza:
61%

Na, hát ez nagyon jó. :'D


1. "És honnan tudod,h ki minek nézett?"


Elég retardáltnak kell lenni ahhoz, hogy engem bárki is hivalkodónak vagy könnyűvérűnek nézzen. Aki ismer, vagy akár látott is, tudja, miről beszélek, de ebbe most felesleges belemenni. :)


2. "Akkor most megint: NEM ÉRTED MIRŐL VAN SZÓ. Nem arról van szó,h nem lehetnek az emberek (és nőnek) egyéni igényei vagy elvárásai. De ezt is már írtam. Olvasd vissza és próbáld értelmezni. Hanem arról,h legtöbb mai nő sokat vár el, és keveset ad. Legtöbb esetben konkrétan a testén kívül semmit. Ja, nem az ember tehet az elvárásokról nyilván, hanem a kék bálnák:D Persze neked nőként ez sem tűnt fel. Nem listát vezet, de konkrétan pl. az elmúlt 5-10 évben a nők általában maguknál 10-15 cm-rel magasabb férfit keresnek, vagy mind sportos férfival akar ismerkedni, közben meg ők se nem sportosak , sem nem magasak. Pl. én sportos vagyok, akkor jogosan várhatnám el,h a nő, akivel megismerkedek, szintén az legyen. Márpedig nem várom el meglepő módon, viszont egy sportos nő büdös életben nem fog szoba állni egy túlsúlyos nővel."


Rettenetesen buta vagy sajnos. Még mindig nem lehet az elvárásokat ahhoz kötni, hogy kinek mit van "joga" elvárni. Még egy túlsúlyos/egyszerűen nem sportos lány sem tehet arról, ha ő magas, sportos férfiakhoz vonzódik. Felfogtad?

Másrészt pedig, nem egyszer láttam már nem túl jó alakú nőt sportos pasival, de a fordítottjával is találkoztam már (puhány pasi jó alakú lánnyal). Szóval ha még esélyes, hogy találjon az ember olyat, aki tényleg tetszik neki, akkor miért kellene változtatni az elvárásokon?

Ha viszont már 30 évesen is szűz, akkor igen, érdemes elgondolkozni.


"Mert a nőket kritizáló kérdések nagy részét töröltetik a nők pl, itt is."


Bocs, felnevettem. Mióta látogatod rendszeresen ezt az oldalt?


"Ja te vagy tanárnéni, azért kell neked 2 oldalt magyarázni,h miről szól a kérdés."


Az itteni prdokuktomod alapján erősen kétlem, hogy valaha is előállhatna olyan szitu, hogy bármiben is a te magyarázatodra szoruljak. Ez sem az a szitu. Ha te mégis ebben a tévképzetben élsz, akkor nem ébresztelek fel ebből a tündérmesés álomból, élj csak benne! :)


"Helyette úgy csinálsz, mintha mi lennénk a hülyék."


Vajon miért...


"Először talán tanulj meg személyeskedés nélkül érvelni"


Tudok. Jelenleg szándékosan nem teszem, mert így látom jónak.

Ha írnál 1-2 normális kommentet, akkor félretenném én is a személyeskedést. De ameddig ilyeneket kell olvasnom, addig sajnos nem.


"Abban mi szubjektív van, h a mai fiatal nők nagy része kihívóan öltözködik?"


Pont te magad írtad le. Valamilyen szinten szubjektív. Szerintem egy feszes farmerban vagy egy magassarkúban semmi, de semmi kihívó nincs. Te meg írogattad, hogy nem is látni már nőkön "NORMÁLIS" nadrágot meg stb. :'D


"de a magas sarkút is azért hordják a nők,h csinosabbak legyenek és megnézzék őket."


Te már csak tudod, hogy ki miért hordja. :) De amúgy mi a probléma, ha valaki esetleg csinos szeretne lenni másoknak is?


" Persze most jöhetsz majd azzal,h „ánem magunknak akarunk tetszeni, undorító, ha megnéznek blabla”."


Nem jövök. Nem érdekel, ha megnéznek, mivel

1. Van barátom, ő nézeget eleget.

2. Ameddig nem volt barátom, addig is az ilyen "megnézők" 3/4-e kb. szóra sem volt érdemes.

3. Sajnálom, ha neked hihetetlen az, hogy ha valaki elsősorban saját magának akar tetszeni, megfelelni.



Amúgy megnézheted a különbséget az írásunkban, és a különbség egyértelműen nem a te javadra szól. Csak a saját megnyilvánulásod nívóját roncsolod azzal, hogy minden bekezdésedben van valami nőket fitymáló szófordulat. :D "tipikus" női ez, női amaz. Nevetséges.

Én sosem írnék ilyet a férfiakról, sőt, senkiről. Nagyon primitív dolog, ha a másiknak egy vitában minden szerinted hibás dolgát a nemére vezetsz vissza.


A személyeskedéseden meg jót nevetek, ugyanis én tudom, hogy mit értem el, mennyire van helyén az életem, jövőm, és mennyire nem volt sosem gondom semmi olyan dologgal, ami intelligenciát igényel.

Szóval ha tovább próbálkozol ezzel, akkor annak tudatában tedd, hogy hatástalan! :P

2013. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/223 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg nem tudsz felfogni dolgokat, meg érvelni sem.Minek fórumozol akkor ? :D Főleg akkor,ha szted szar az oldal ? :D
2013. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/223 anonim ***** válasza:
70%

"Ki beszél itt feszülős farmerről ? :D"


Az 59%-os haverod beszélt:


" Pl normális nadrágot se nagyon lehet már (fiatal) nőkön látni, csak feszülős farmert, streccsgatyát."


"Magassarkú farmer nem k.ur.vás?"


Mitől lenne?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Szerinted így öltöznek a prostituáltak?

(mindegyik hölgyön magassarkú van feszes nacival)


"És te mondod,hogy nem vagy kihívó?"


Igen, én.


"A magadnak való tetszelgést meg úgy értsem,hogy prostituálódva érzed csinosnak magad ? :D :D"


Nem.

1. Mindenhogy annak érzem magam.

2. Nem öltözöm prostituáltnak.


"Tudod te mi az a szubjektív ? "


Veled ellentétben tudom.


"Felsőbbrendűnek érzed magad nálunk"


Mert kommentről kommentre bizonyosodik be, hogy az vagyok. De ez nem az én érdemem, hanem a ti szégyenetek.


"Nincs érved,mi alázunk téged :D"


Te alázol engem? Szép gondolat. Elégítsd ki rá magad, hátha azzal a saját univerzumodban igazzá teszed! :)

2013. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/223 anonim ***** válasza:
23%

Sikerült kikeresned a netről néhány képet,ehhez csak gratulálni tudok.1-2 általad említett ,,hölgy" igencsak kiállatna a sarokra,mer úgy öltöznek a prostik is :D

Nem mindegy milyen az a magassarkú,de gondolom te nem az igényes-nőies darabot veszed meg,hanem az ordas kur.vásat.


59 %-os haverom ? :D Feszülős farmer attól lesz kur.vás:

1.Hogy milyen cipővel veszed föl

2.Mennyire rázod benne a pic.sádat.

Ha már így számozgatunk,de tudom,hogy megfogom kapni,hogy téged majmollak :D


Te nem felsőbbrendű vagy,ha nem egy egoista ge.c.i.Hogy mersz ilyet kijelenteni?Mitől lennél te az?Arra sem lennél méltó, hogy a fa.szomat szopjad!


Húzzál vissza inkább Dubaiba a sejkhez,és ott kampányolj a nők egyenjogúságáért :D :D

2013. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/223 anonim ***** válasza:
61%

"Nem mindegy milyen az a magassarkú,de gondolom te nem az igényes-nőies darabot veszed meg,hanem az ordas kur."


Gondold, ha attól jól érzed magad.


ősszel:

[link]

(ugyanilyen, csak hasított bőr)

tavasz:

[link]

nyáron pedig ezekhez hasonló talp/sarok magassággal rendelkező szandál, télen meg lapos.


Bizonyára a sarokra való mind! :)


"Te nem felsőbbrendű vagy,ha nem egy egoista ge.c.i."


Inkább ti vagytok nagyon alacsony szinten. Nem nehéz túlszárnyalni őszintén szólva. Szóval nem magamat emelem piedesztálra. :)


"Arra sem lennél méltó, hogy a fa.szomat szopjad!"


Akkor sem szopnám, ha megölném.

Van egy tisztességes, rendes barátom.


"Húzzál vissza inkább Dubaiba a sejkhez,és ott kampányolj a nők egyenjogúságáért :D :D"


Hogy menjek "vissza", ha még nem is voltam ott?


"Ha már így számozgatunk,de tudom,hogy megfogom kapni,hogy téged majmollak :D"


Oké, akkor: Majmolsz! :'D

2013. szept. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!