Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még reménye ennek a kapcsolatnak? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Három éve vagyunk együtt feleségemmel. Őrült szerelem, hamar összeházasodtunk és tavaly jött a gyerek is.

Lényeg a lényeg, világ életében egy trehány disznó volt. Nem takarít, nem mos, ledobálja a ruháit a földre, még a szemetet sem löki bele a kukába. Én mindig megcsinálgattam mindent, de úgy érzem már nem bírom tovább, akármennyire szeretem.

Mielőtt rábólintottam a gyerekre megígérte, hogy többet fog takarítani. A terhesség ideje alatt tényleg takarított, általában rendben volt minden. De az utóbbi egy évben rosszabb mint valaha.

Tegnap összevesztünk, és azok voltak a kifogásai, hogy azért nem takarít, hogy tudjak aludni, meg a kicsiről gondoskodni kell, ja meg hogy magára is kell időt szánnia.

Én éjszaka dolgozok (11-07), az alvásom pedig így néz ki: reggel 8-12, este 18-22. Ettől nem lehetne takarítani?

Az egy éves kicsit bármikor vissza tudja tenni az ágyába és adhat neki játékokat. Magára is tudna bőségesen időt szánni napi egy óra takarítás mellett, nem? Vagy csak én látom rosszul a dolgokat? Két éve munkanélküli, otthon van egész nap, és nem tud takarítani? Nekem kell a heti egy szabadnapomon bevásárolnom a hétre és mossak-takarítsak, de soha sem elég. Soha nem tudok eleget csinálni! És akkor nekem dobja a gyűrűjét meg nekem kellene kiköltöznöm!

Mondja meg valaki mit tegyek! A kislányom a mindenem. Nem bírnám ki, ha nem láthatnám minden nap, de egyedül képtelen lennék gondját viselni munka mellett.



aug. 3. 05:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
80%

Annyira kíváncsi lennék, mi is a helyzet valójában! Ha 1 éves a kislány, akkor a feleséged rohadtul nem munkanélküli, hanem talán táppénzen volt, most meg GYED/GYES-en van.

Azt is megnézném, hogy milyen az, amikor a babát bedobod az ágyba pár kacattal oszt' jóvan. Nekem négy gyerekem van, kettő közülük nagyon jól elvolt magában is, de a másik kettőtől szó szerint még pisilni elmenni is művészet volt.

Nem tudjuk, mi a teljes igazság, ezért nem foglalok állást, de abból kiindulva, hogy a pasik mit gondolnak arról, hogy mi is a nődóga, mer' úgyis otthon van, és hogy gyakran az tényleg kivitelezhetetlen, azért erős fenntartásaim vannak, kérdező.

aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
64%
És amikor éppen nem alszol mi tart vissza, hogy rászólj, hogy szívem, most tudsz takarítani, addig én foglalkozok a lányommal. Mert papucs vagy 😅
aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
88%
Úgy látom, hogy egy kicsikét elsietted ezt a házasság+gyerek témát...
aug. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

#13

Ez igaz. Viszont valószínűleg nincs időgépe, tehát az adott helyzetből kéne kihozni a maximumot. Már ha nem túl késő.

aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
87%
#14 Igazad van teljes mértékben, csak annyi a bibi, hogy ha drágalátos felesége úgy gondolja, hogy ő bizony nem fog változni, neadjisten még válni is akar majd idővel, akkor a szülők idiotizmusának megint a gyerek fogja meginni a levét. A házasság javulásához 2 ember kell, 1 ember kevés hozzá, mint téliszalámiban a hóesés.
aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki azt hogy munkanélküli, hogy hangsúlyozzam, hogy otthon van egész nap.

Egyébként nyílván nem vártam volna el, hogy dolgozzon a kicsi mellett egy pár évig - csakhát az a helyzet, hogy a drága feleségem kirúgatta magát "anno", szóval gyest se kap és nem is lenne hova visszamennie...


És nem azt mondom, hogy a rend a minden, de higyjétek el IRTÓRA, ÍRTÓRA fontos dolog. Nem is gondolnátok, ha még nem éltetek szemétdombban...

aug. 3. 08:04
 17/62 anonim ***** válasza:
97%

Az egy dolog, hogy tudtad, hogy rendetlen, amikor összeházasodtatok.

Viszont egy gyerek érkezésével mások a feladatok mint előtte, ezt tudomásul kell vennie mindkét félnek.

A megoldás a kompromisszum készségben rejlik. Nem arról van szó, hogy csináljon mindent úgy, mint a terhesség idején, sem arról, hogy fogadd el a ganédombot, amit naponta termeltek.

Egyszerűen meg kell beszélni, hogy kinek mi a feladata a lakás körül, azokat kinek-kinek KÖVETKEZETESEN és számonkérhetően el kell végezni a háztartásban. Ő csak annyit vállaljon, amit a gyerek mellett BIZTOSAN meg tud csinálni, te meg annyit, amennyihez neked erőd van. A fennmaradó elmaradt feladatok fölött mindkettőtöknek szemet kell hunyni, ez a kompromisszum. Így nem kell szemétdombon élni, és nem is kell megszakadni.

Mondd meg a gyűrűdobálónak, hogy a család fontosabb, mint a te rendszereteted, és fontosabb, mint az ő kényelem szeretete. Meg kell találni a középutat.

Ha bármelyikőtök ragaszkodik a saját igényeihez-feleséged esetében az igénytelenségéhez,- akkor viszont el kell gondolkodni, hogy külön folytassátok tovább. Ellenben a fenti változtatásokat mindenképpen meg kell próbálni többször is, mert általában elsőre nem szokott sikerülni.

aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
32%
Talált a nő egy balekot, akinek szülhetett egy gyereket. Utánad majd talál egy másikat, annak is szül és így tovább...
aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
50%

"Már a váláson gondolkodom....Akáemrhányszor takaritok, vagy mosogatok, neki az nem jó! Semmi nem elég neki, soha! Pedig takaritok, mosok, én főzök szinte mindig, rengeteg süteményt sütök (azzal pl. elégedett 😏) és a fejem sem fáj soha.... "

Jöjj hozzám...

49/F

aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
37%
kár volt, de jó lenne ha te nevelnéd fel a lányod mer az anyja csupa jóra és szépre tanítaná....
aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!