Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkértem a barátnőmet, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkértem a barátnőmet, hogy készítsen nekem reggelit, ezért megharagudott. Ez csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy pénteken itthon lesz, de el kell intéznie valamit. Mindenesetre valószínűleg hamarabb végez, minthogy felébrednék. Megkérdeztem, hogy ha belefér az idejébe a fontos dolga után, akkor tudna-e nekem reggelit csinálni, mert jól esne arra ébredni. Ő meg megsértődött, mert tőle ne várjam el, hogy kiszolgáljon, és hogy ilyet bunkóság kérni, neki ettől a kéréstől olyan érzése van, mintha ugráltatnám.

Egyébként főzés téren olyan a munkamegosztásunk, hogy többnyire együtt főzünk, vagy kifejezetten én főzök neki, az ritkább, hogy egyedül csinál valamit. Én nem érzem az, hogy ugráltatnám, csak mert egyszer azt szeretném, hogy reggelivel ébresszen, HA belefér az idejébe. Én csomószor megteszem ezt fordítva, pedig sosem kéri. Csak jól esik megtenni.


jún. 7. 02:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
69%

"Én csomószor megteszem ezt fordítva, pedig sosem kéri. Csak jól esik megtenni."


De neki nem esne jól.

jún. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
52%
Nekem reggelizni esik jól, az elkészítésében nincs semmi jó.
jún. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
33%
Ez a mostani úri P..Csák kategória! Úgy gondolkodnak,hogy ő már nem lesz olyan nő aki azért van párkapcsolatban,hogy fözzön és takarítson,persze kell segítteni a férfinak is de ha ezek a királynők leszállnának a földre akkor rájönnének,hogy év ezredek óta vannak íratlan szabályok mi a nő és mi a férfi feladata! Gondolom ha eldugul a wc azt nem ő próbálja meg sinálni,vagy ha egy képet kell felrakni,vagy kertes házban fát metszeni vagy összehordani a követ a téli kertben! Ezek csak példák,de ezek a "felvilágosult" nők már egy tojás rántottát sem akarnak(tudnak)megcsinálni mert azt úgy érzik,hogy őket kihasználják,ezt hozta a celeb világ azt hiszik ők csak azért vannak,hogy egy férfi minden nap ünnepet csináljon körülötte mert ő a nő! Ez nem így van a szürke hétköznapokban,te kedveskedsz neki virággal ő meg reggelivel és ennyi,nem abból áll az élet ,hogy te csinálsz reggelit az természetes mert anyukától így szokta meg! Ezek a kis dolgok rengeteget elárulnak egy nő alaptermészetéről,természetesen szó sincs arról ,hogy cselédet csináljunk egy nőből,de neki is kellene alkalmazkodni. A legtöbb "normális" nő örömmel kedveskedik így a párjának meglepi egy jó reggelivel,ha már elvárja,hogy elvidd moziba és előre engeded mindenhol,megleped virággal,kinyitod neki a kocsi ajtót,te cipeld a szatyrokat stb stb! Ha ezt nem érti meg fogadjon bejárónőt ha megteheti,vagy költözzön vissza az anyjához! Most nem rendeztek egymás közt ezeket a kicsinek látszó dolgokat,a jövőben nagy problémáknak néztek elébe!
jún. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
20%
Feminizmus 2024
jún. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
63%

#3-as, te nagyon el vagy tájolódva, ha azt hiszed hogy a mai férfiak virággal meg hasonlókkal kedveskednek a nőknek..

Igazából már 25 éve sem volt ez így, most már pláne nincs.

jún. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
64%

Nincs eleg esze a parkapcsolathoz.


Lehet am ugy fozni,hogy konyorogj ,h te fozhess :D

jún. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
38%
"Megkérdeztem, hogy ha belefér az idejébe a fontos dolga után" - ilyen tapló, passzív-agresszív kérdés után azért ne csodálkozz, ha valaki berág rád. Talán nem kell döglened egész nap, hanem nyugodtan készíthetsz te reggelit nem csak magadnak, de a párodnak is, ha azért maradt otthon, mert elintéznivalója van.
jún. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
84%

Patáliát nem kell csapni, de én se viszem ágyba a reggelit senkinek. Mondjuk, nekem herótom lenne attól is, ha nekem hoznák ágyba.

Nagyon friss lehet a kapcsolat, ha most először volt a főzés körül konfliktus. Vagy, nem ismered a párod triger pontjait, vagy (és én erre gyanakszom) ez visszatérő gond és csak megerősítést keresel, hogy ő a hülye.

Az írás stílusából van is egy erős tippem, melyik visszatérőhöz van szerencsénk.

Ettől függetlenül a megoldás a kommunikáció. Megérteni ő miért reagált így és megbeszélni, kinek mik az igényei és mit tud megtenni jó szájízzel.

Bárki meg tud feszülni és megtenni valamit, jelen esetben a főzést akkor is, ha utálja az egészet, csak ugye épp az lenne az ágyba reggeli lényege, hogy szeretettel készül.

Szóval, túlzás volt a reakciója, de megbeszélni kell, nem behisztizni neked is. Legalább az egyikőtök oldja már meg felnőtt módon. Ha meg tudod, hogy neki ez érzékeny terület, ne matass ott, keress mást, amitől szeretve érzenéd magad és azt kérd legközelebb.

Ami a 3-ast illeti.

"rájönnének,hogy év ezredek óta vannak íratlan szabályok mi a nő és mi a férfi feladata! Gondolom ha eldugul a wc azt nem ő próbálja meg sinálni,vagy ha egy képet kell felrakni,vagy kertes házban fát metszeni vagy összehordani a követ a téli kertben! Ezek csak példák,de ezek a "felvilágosult" nők már egy tojás rántottát sem akarnak(tudnak)megcsinálni mert azt úgy érzik,hogy őket kihasználják"

"rájönnének,hogy év ezredek óta vannak íratlan szabályok mi a nő és mi a férfi feladata!" - "úgy érzik,hogy őket kihasználják"

Igen, ha valami egyoldalúan csak az egyik fél "feladata" kompenzàció nélkül azt hívják kohasználásnak. Az állandó sütés, főzés, takarítással nem egyenértékű évi 1 olaj és kerék csere (ha ugyan nem szerelő csinálja), vagy olykor egy virág, amiért annyit kellett tennie, hogy belép a virágüzletbe, rosszabb esetben a tescoba.

A régi világban meg volt ennek az egyensúlya, ami, hacsak nem tanyán éltek, távol a világtól, akkor bőven nem megvalósítható jelenleg.

"Gondolom ha eldugul a wc azt nem ő próbálja meg sinálni,vagy ha egy képet kell felrakni,vagy kertes házban fát metszeni vagy összehordani a követ a téli kertben!"

Ezek közül esetleg a kép felrakás (milyen gyakran??) és a dugulás (soha nem volt még, se gyerekkoromban, se az elmúlt 6 évben, mióta külön lakom) amit egy panelban meg kellhet oldani, de, a duguláshoz szakember kell, hacsak nem tartasz otthon csőgörényt, a falra képet tenni meg panelba Hilti kell, ami megint keveseknek van otthon, vagy téglába szög és kalapács, ami sima hiszti, ha egy nő nem tudja megoldani.

Én csak magamról tudok nyilatkozni, de füvet nyírok, akkus láncfűrészt használok, van fúróm otthon famunkához, nem gond bútort, térkövet, fát, sittet, sódert pakolni, ásni, vagy épp metszeni, még nagy ágvágóval se.

Pont ezért tudom, hogy ez sem egyenértékű a napi főzéssel, takarítással, hacsak nem házat húztok fel, vagy friss a telek és épp rendezitek.

Egy normál családiháznál a fűnyíráson túl nem igen van rendszeres meló, az is két hetente egy óra.

Ha nagy gazdálkodó valaki, sok gyümölcsfával, szőlővel, szántóval, amit egyedül csinál, akkor aláírom az egyenlőség jelet, de akkor a farmnál tartunk, ahonnan indultam.

A valóságban "férfi munka" elvétve akad, ezért hatalmas öngól ezzel jönni ilyenkor.

jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy te hánykor kelsz, hogy ő már a dolgát is elintézi, de te csak akkor fogsz felkelni, miután ő hazaért?
jún. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is rögtön az jutott eszembe mint a 9esnek :D


A kérdésre válaszolva, én biztos az orra alá dörgöltem volna hogy "az bezzeg jó mikor én csinálok neked".


Az én párom is sokszor csinál nekem reggelit, mivel neki ez a szeretet nyelve és ezt szereti visszafelé is, így attól függetlenül hogy én másképp fejezem ki a szeretetem, mivel tudom hogy ez neki fontos én is csinálok neki néha és teszek hasonló gesztusokat.

Egy jó kapcsolatban ahol fontos a másik ez természetes. De vannak önzőbb természetek.

jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!