Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlzás, vagy jogos a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlzás, vagy jogos a barátnőm óriási kiakadása, hogy nagyapámat kisegítettem nagyjából minden félretett pénzemmel amim volt?

Figyelt kérdés

Eladtam kb. másfél éve az autómat, amiből egymillió forintot kaptam kézhez. Már akkor nagyon rá volt feszülve, hogy rakjam el otthon a kis ládikámba, és ne nyúljak hozzá. Én úgy voltam vele, hogy a saját pénzem, azzal azt csinálok amit akarok, így számlára tettem. Viszont megszorult nagyon durván a nagyapám (szüleim sem tehetősek egyáltalán), így oda adtam a teljes összeget neki, hiszen ő is segített gyerekkoromtól kezdve a felnőtté válásig bezárólag anyagilag, ha tudott.


Tehát közöltem a barátnőmmel, hogy oda adtam neki a pénzt, és jött a bitang nagy kiakadás, sírás. Merthogy azt a mi javunkra kéne fordítani, és ha egyszer adtam neki, akkor megint fog akarni, mert megint előfordulhat ilyen eset. Mondtam neki, hogy igen adok, ha úgy adódik, és valószínűleg ő is megtenné közeli rokonáért. Hiába mondtam bármit is, gyakorlatilag egy 0-24-es balhét kellett hallgatnom, az eddigi legnagyobbat. Korábban is már rengetegszer a torkomnak esett, és én már nem vagyok olyan nyugodt természetű emiatt, mint voltam. Együtt élünk albérletben, szóval a költözés jelenleg így, hogy most nullán állok, nem megoldható. Persze nekem kéne menni, mert ő tette le a kauciót, és ő találta az albit. Hiába én intéztem aztán a tulajjal, mert ő nem hajlandó intézkedni.


Én vagyok az aki rossz döntést hozott valóban?



jún. 3. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
54%
Nem. A te pénzeddel te rendelkezel es nem nő. Ha a világ legnagyobb baromságát is vennéd meg, teljes jogod van ahhoz is így.
jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
15%
*jav: és nem ő.
jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
75%
Szakíts, menj a nagyapádhoz élni. Adtál neki pénzt akkor köteles befogadni téged.
jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
25%
Jól tetted hogy kisegítetted barátnőd meg magába szállhatna.
jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem próbálom korlátozni 5 év távlatából. Nem akarom ellenőrizgetni pl. a telefonját sem, ő pedig az enyémet előfordult párszor, hogy igen. Ezzel sem tudok mit kezdeni, pedig nem adtam okot erre neki. Huszonévesként szerintem ez gáz.
jún. 3. 14:59
 6/62 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, te terveztél közös életet a pároddal? Voltak-e, vannak-e terveid közös házról, esetleg gyerekekről? Beszéltetek erről?

Ez egy felvetésem, hogy a nő ilyesmiket tervezne, és ezzel, hogy neked már semmi tartalékod nincs, azt az érzést kelti benne, hogy te egyáltalán nem tervezel vele komolyan és ettől nagyon letargiába esett, hogy így nem tudtok tervezni, csak az idejét vesztegeted.

Van ennek valóságtartalma, vagy nincs? Neked egyáltalán fontos volt ez a párkapcsolat hosszútávon? Oké, ha nem, de akkor őszintének kellene lenni, hogy akkor nincs értelme, ha neki tervei vannak, neked nincsenek.

jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim válasza:
15%
Így van, nehogy már a barátnőd mondja meg, hogy melyik családtagodnak akarsz segíteni.
jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
72%

"Nem akarom ellenőrizgetni pl. a telefonját sem, ő pedig az enyémet előfordult párszor, hogy igen. Ezzel sem tudok mit kezdeni"

Nem tudsz ezzel mit kezdeni? Kérdezd meg: Ez a te telefonod? - Nem. - Akkor légy szíves, ne nyúlj hozzá.

Ennyi.

jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

6-os! Párszor már felvetette ezeket igen, beszéltünk róla. Mondtam neki őszintén, hogy nekem is lennének ilyen terveim vele, ha nem lenne ennyi feszkó generálva ami levisz engem az életről. Egy kapcsolat nem ettől lesz kapcsolat szerintem. Nem értette meg amit közölni akartam vele, én voltam a hibás fél a végén az esetek 99%-ában. Pedig tudja magáról, hogy idegeskedős típus, és mondta hogy ezzel nem tud mit kezdeni.


Na de most ha jön egy ilyen helyzet, én nem hagyom cserben a családom, míg ő csak a saját jövőképét tartja a szeme előtt. Holott tuti ő is így cselekedett volna. Aztán persze rögtön ment másik szobába aludni.

jún. 3. 15:05
 10/62 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se neked, se neki nincs igaza. De közben mindkettőtöknek igaza van.

Tehát másképp kellett volna ezt megoldani. Rendben van, hogy segített neked anyagilag a nagypapa, de az nincs, hogy te az egész megtakarításod neki adtad mivel párod van akivel együttélsz és terveitek vannak jövőre nézve! Adhattál volna kevesebbet, anyukádnak kellett volna adni hozzá, vagy az egész összeget, akár más unokáinak is ha nem az egyetlen vagy.

A csajod helyében kib@sználak azt mehetnél nagypapihoz lakni.

jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!