Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti összeházasodnátok, vállalná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti összeházasodnátok, vállalnátok gyereket olyan férfival, aki nem akar soha közös lakást veletek?

Figyelt kérdés
Amikor már együtt voltatok akkor vett egy lakást, ami direkt az ő és a szülei tulajdona, azért mert úgy gondolkoznak, hogy a nők mind haszonlesők, és be kell biztosítania magát. Hozzámennétek, és szülnétek gyereket egy ilyen gondolkodású embernek? Lehet így boldog jövőt teremteni?
2018. ápr. 4. 09:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Legalább halvány fogalmad a különvagyon és közös vagyon fogalmáról.

2018. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%
Van saját lakásom, de nem alapítanék családot olyan férfival, aki "haszonlesőnek" gondol.
2018. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

22-esnél a pont. Az, hogy az egyik fél vesz valamit, vagy örököl valamit a pénzéből, amiért megdolgozott, az evidens, hogy az övé és a házastársnak nem lesz hozzá köze. Mi is tervezünk "külön" utakat, külön ingatlanokat, de ettől még az életünk és otthonunk közös. (Bár hozzáteszem, jogilag már bonyolultabb, ugyanis ha apu/anyu a közös életen spórol magának házat, akkor az bizony a másiké is.)


No de nem maradnék egy olyan pasassal együtt, aki 1) haszonlesőnek gondolja a nőket, ezzel engem, 2) anyuci-apuci ilyen mértékben befolyásolja a kapcsolatunkat.


Ha jól értelmezem, anyuci-apuci saját nevére vette az ingatlant - az SOHA nem lesz a te otthonod (a párodé sem feltétlenül!), de még csak közös sem, és minden vitánál elő fog kerülni, hogy az a szülőké. Sajnos személyes tapasztalat, házas ismerőseim ezért verték magukat komoly hitelbe, mert anyuék a saját nevükön lévő lakást használták zsarolási alapnak minden komolyabb kérdésnél. Aztán megunták, azóta boldogan élnek a közösben.


Én ilyenbe nem mennék bele. Már attól készen voltam, amikor felmerült az ötlet, hogy az anyósom lakástakarékját forgassuk bele a mi ingatlanunkba... mondom ezzel bevásárolta magát a kis szobába, isten ments!

2018. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
38%
Nehéz az aranyásó élete? Amennyiben lenne saját lakásod, jól állnál anyagilag, nem izgatna a kérdés. Ha lelépsz a férfinek esetleg lehet boldog élete.
2018. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mondom úgy, hogy hogy házam, nyaralóm van és nő vagyok. A férjem nem hozott ingatlant a házasságba, mégis közös kasszán vagyunk és mindenünk közös. Egy normális házasság így működik.


A leírt eset durva és undorító, hogy a féri mit feltételez a nőről. Már csak a feltételezés miatt is lelépnék.

2018. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
20%

"A férjem nem hozott ingatlant a házasságba, mégis közös kasszán vagyunk és mindenünk közös. Egy normális házasság így működik. "


Tévedésben élsz. Akkor lesz közös minden, ha a hazásság előtti vagyonodban adsz neki tulajdonrészt. :)

2018. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
72%
Köszi az infót! A felét ráirattam! :)
2018. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem érdekelne, hogy nem akar közös lakást.

Pl nálunk úgy van, hogy ő kiadja albérletként júniusban és hozzámköltözik.

A közös ingatlan attól közös, hogy ki-ki kifizeti a felét, és úgy kerülnek a tulajdoni lapra.

Ha azt akarná a párom, hogy fizessem ki az ingatlan felét úgy, hogy ő a kizárólagos tulajdonos, kiröhögném. Szerintem fordítva is.

Ha a párom ilyen soviniszta okból ítélkezne felettem, akkor a hasmenéses macska sorsára jutna.

Vannak neki is, nekem is hibáim, ha szóvátesszük, oké.

De nincs "mert a nők" vagy "mert a férfiak" ítélkezés köztünk, mivel általánosítani hülyeség.

A párod haszonlesőnek tart, és ha se gged a földhöz vered, akkor is így lesz. Ha neked így jó, akkor hajrá!

2018. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%

Nem rossz felvetés.

Náluk az úgy ment, hogy szándékosan azelőtt kezdtem építkezésbe mielőtt összeházasodtunk, és bár apárom felajánlotta, hogy eladja a kis garzonját ragaszkodtam ahhoz, hogy inkább a szüleimtől kérek kölcsön. Így tiszta sor, amíg együtt vagyunk használja az ingatlant és fizeti a rezsi felét, de ehhez az ingatlanhoz semmi köze sincs.

Elég sok férfi barátom így állt ehhez a kérdéshez, de jobb ha észnél van az ember. 2 gyerekkel pattant meg a volt felesége és az ingatlanból szeretett volna 6 milliót, mert a házasság alatt szerinte a "közösből" törlesztették a hitelt, csak ő kb 7 évig nem dolgozott. Amivel nem volt tisztában, hogy a férje nem a saját számlájukról utalta a pénzt a banknak, hanem a szülei nevén lévőről ami már nem közös vagyon.

2018. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#29 De amikor a gyereket pátyolgatta a gyedből, míg apu gyűjtögetett, az nem volt baj... Nem bírom az otthon ücsörgő aranyásó nőket, de amikor egy férfi visszaél azzal, hogy jelenleg a nők vannak gyedre kényszerítve, és a háztartást ingyé' vezetik, a gyereket meg ingyé' pelenkázzák, míg apu a fizetéséből spórol MAGÁRA, akkor a belem forog.
2018. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!