Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan oldható fel az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldható fel az a probléma, ha a férj akar 3. gyereket, de a feleség nem?

Figyelt kérdés

Én vagyok a feleség, van 2 gyerekünk, úgy érzem így tökéletes az életünk, de a férjem állandóan azt feszegeti, hogy szeretne 3. gyereket.

En mar nem, a gyerekekkel kb. 90%-ban en foglalkozok, kvazi szulnek még egy gyereket magamnak.

Mi a véleményetek?

Aki ilyen helyzetben volt, mi lett a vege? Hogyan sikerult megoldani ezt a “nézetelterest”?


2018. márc. 19. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát... szerintem ezt csak úgy lehet tényleg, a szó legnemesebb értelmében megoldani, ha az egyik fél meggondolja magát vagy meggyőzik. Ha látszat-megoldás is jó, akkor annyi, hogy megmondod, hogy nem akarsz még egy gyereket, és rendesen védekezel. Mert akkor nem lesz gyerek, az fix.

Én a helyedben leülnék a férjeddel, megmondanám, miért nem akarok még egy gyereket. Vagy viccből megjegyezném, hogy akkor, ha változik a szereposztás, és ő foglalkozik a gyerekekkel, amíg te éled a világod :).

2018. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat, nem szulsz.
2018. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
De minek akar 3. gyereket, ha a másik kettővel sem foglalkozik? Ezt nem mondta?
2018. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen kérdésekben nem két egyenrangú opció áll egymással szemben. Megpróbálom szemléltetni: szerintem ti most nem egy válaszút előtt álltok, ahol döntenetek kell, hogy jobbra vagy balra mentek tovább; ez esetben nyilván szükséges hozni egy döntést, hogy jobb vagy bal. Nincs alapértelmezett megoldás, csak két új opció. A ti helyzetetek inkább olyan, hogy együtt haladtok egy jól kitaposott, egyenes úton, amin van egy leágazás. Ekkor az alapértelmezett megoldás az, hogy mentek tovább egyenesen. Az egyikőtök felteszi a kérdést, hogy leforduljatok-e, de ha a másik nem akarja ezt, akkor egyszerűen mentek tovább. Itt nincs patthelyzet, ha nem akartok mindketten leágazni, akkor maradtok az alapértelmezett úton.

Én valahogy így állnék hozzá, remélem, nagyjából érthető. Ha egyikőtök nem akarja, akkor nem lesz még egy gyerkőc.


Természetesen nyomós érv az is, hogy gyakorlatilag te neveled a gyerekeket. Remélhetőleg ezt ős is látja és érti.

2018. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod hogy oké szülök de te maradsz otthon vele apukám. Ennyi te meg visszamész dolgozni szülés után nemsokkal.
2018. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bírom ezt, amikor a pasi kezd el dobálózni azzal, hogy legyen még egy, miközben a meglévőkkel sem foglalkozik. Persze, hogyne akarna, nem az ő baja lenne... Valószínűleg ő csak szeretné büszkén mutatni a külvilág felé a szép nagy családját, de tevékenyen továbbra se venné ki a részét. Jól látod, magadnak szülnél még egyet, szóval ha nem akarod, ne tedd.
2018. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit válaszolt,amikor mondtad neki, hogy minek harmadik amikor a másik kettővel is csak te foglalkozol?Ezt azért írd ide,nem mindegy mit mondott.
2018. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ha a következő 2 évben ő is kiveszi a részét a meglévő gyerekek neveléséből, akkor utána lehet szó harmadikról. Fektessétek le a szabályokat, hogy napi hány órát kell neki a gyerekekkel minőségi időt tölteni. Úgysem fogja tudni betartani. Ha meg igen, akkor lehet, hogy te gondolod meg magad.
2018. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy szeded a gyógyszert és nem esel teherbe.


Ilyen embernek a másodikat sem szültem volna.

2018. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyan, kommunikációval.

“Édesem, értem én, hogy akarsz mégegy gyereket, de őszintén miért/minek? A meglévő két gyerekünkkel is 90%-ban én foglalkozom, és megmondom őszintén ennek fényében nem igazán értelek. Az a helyzet, hogy az eddigi tapasztalataim szerint rám mentálisan és fizikailag jóval nagyobb terhet róna egy újabb gyerek, mint rád - nyilván nem elvitatva és degradálva a tényt, hogy te mindeközben biztosítod a megélhetésünket, illetve a lehetetlent sem elvárva, miszerint osztódj kétfelé, és neveld a gyerekeket, miközben dolgozol... De attól még ez a helyzet, és bevallom, amíg ez a felállás, addig úgy érzem, valahogy “több jogom” van beleszólni a dologba. Tudom, xarul hangzik, de tényleg így gondolom. *megbeszélés*

Esetleg úgy megvalósítható lenne a dolog, hogy te maradnál itthon a gyerekekkel, és én mennék dolgozni - talán még jót is tenne a változás mindkettőnknek. Mit gondolsz?”

Ugyan nem vagyok még ősidők óta házas, és gyerekünk is “csak” kettő van, de számomra nonszensz, hogy egyes párok a saját házastársukkal, akiben elvileg a legjobban bíznak a világon, akinek bármit elmondhatnak, jóban-rosszban számíthatnak egymásra, esstébé-esstébé nem képesek nyíltan kommunikálni, csak célzásokkal, pedzegetésekkel, meg felesleges háborgásokkal (itt most pár válaszolóra célzok)...

Hajrá, csak nyíltan, őszintén!

38/N

2018. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!