Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
45%

szegénykém, én is átéltem hasonlót :)

azt kell, hogy mondjam, érzelmileg megviselő az a gyeses időszak, én erre fogom így utólag :D

gyerek már nagy, simán megcsinálsz mellette mindent és még mindig marad egy csomó időd a gyerek ellátása, játszás után... pl. hogy 2 hétig csak a miki a téma a gyerekkel...

így, hogy dolgozok már pár éve ovis mellett, örülök ha eszembe jut egy télapós dal mielőtt összeesek este :D

de tényleg, nálunk is ekkortájt volt, hogy a férjem is már csak a gyereknek vett ajándékot, szülinapra, névnapra 1-1 szál virág a parfüm meg az ékszer helyett... :)

de nem bánom, hogy megváltoztak a dolgok.

mikuláskor eleve csak a gyerek cipőjét tesszük ki. szülinapkor, névnapkor ha van valami óhajom, azt jelzem, így nem ér csalódás... :)

igazából tényleg csak azt tudom mondani, hogy ha te is visszamész dolgozni, meglátod, hogy a munka-gyerek-házimunka harc között tengődve, nagyon eltörpülnek ezek a dolgok és neked se lesz időd ezeken ennyit kattogni és készülődni :)

azonkívül meg igenis mond meg neki, hogy ne felejtse el, mert neked ez fontos.

remélem túllendültök a válságon és majd te is csak mosolyogsz ezen a kiborulásodon :)

2014. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
14%
Nem olvastam a kommenteket, hát őszintén szólva azt hittem a férjed chatel egy nővel vagy ilyesmi, de hogy emiatt igy kiborulsz...Én is feleség és anya vagyok bizony a mikulás nekem sem hoz soha semmit, mivel én szervezem le, csak a családnak dehát ez a szerep ezzel jár...sok lemondással, viszont látod a többiek örömét ez mindenért kell hogy kárpótoljon.A férfiak nem úgy gondolkoznak mint mi, nekik ez nem fontos és ne is várd el. De a gyerek miatt jövőre a te csizmádba is dugj egy kis apróságot. Emiatt átgondolni a kapcsolatot???
2014. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
37%
Én megértelek kérdező, igazából ezért is írtam még eléggé az elején, hogy azzal kellett volna kezdened, hogy ezt így leírod, ahogy a - talán utolsó - kommentedben tetted, illetve tudatosítani a válaszolókkal, hogy ez nektek szokásotok volt, merőben más véleményeket kaptál volna. Szerintem. Értem, hogy ez már csak az utolsó csepp volt, de nyilván ezért semmiképp ne tegyél meggondolatlan lépéseket, hanem üljetek le és beszéljétek át a férjeddel, mondd el neki kiemelten ezt az esetet, hogy mennyire rosszul esett neked, nem a csoki hiánya nyilván, hanem a figyelmetlensége, holott most épp abban a fázisban vagytok, hogy próbáljátok megjavítani a házasságotokat és ez a figyelmetlenség pont megint az ellenkezőjét érte el. Sok sikert!
2014. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
40%
szerintem válj el. Itt nincs mit tenni
2014. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 Bence_ ***** válasza:
73%

Érthető. Neked fontosak ezek a gesztusok ebből,érzed, hogy szeret, gondol rád.

Értse meg, hogy különbözőek vagytok.

Ha valóban szeret akkor az igényeidet vegye Figyelembe, szedje összemagát és néha lepjen meg.

2014. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
40%

"azt kell, hogy mondjam, érzelmileg megviselő az a gyeses időszak, én erre fogom így utólag :D "


Akkor mi a francnak ültök otthon 3 évig?Nem kötelezö!Sok nö visszamegy àm dolgozni néhàny honap utàn.Csak egyszerübb otthon làbat logatni, plusz igy van rà egy kifogàs, hogy miéRt vagytok depressziosak.A semmittevés miatt!!

2014. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 A kérdező kommentje:
Olvassatok már, mielőtt kitalált dolgokból építetek ki egy teljes érvrendszert és eszmefuttatást! Egy éve dolgozom, nem vagyok GYES-esen. Emellett igen, szakítok időt és energiát a gyerekkel való érdemi foglalkozásra. És van, hogy hulla fáradtan jövök haza a munkahelyemről, és van, hogy még este fektetés után is dolgozom, hogy bepótoljam, ami elmarad, mert időben akarok odaérni érte a bölcsibe. A kettő között meg háztartást vezetek és foglalkozom a gyerekkel. Miért olyan hihetetlen ez?
2014. dec. 9. 11:03
 78/83 anonim ***** válasza:
22%
Nem hihetetlen, kérdező, ez a normális.Illetve ez lenne, csak sajnos sok nő ettől, amit te csinálsz, már teljesen kikészülne, hogy húúú mennyi dolga van.Ha nem tetszik, nem kell gyereket szülni!Ez sem kötelező.Azt meg továbbra is hülyeségnek tartom , hogy egy elmaradt mikuláscsomag miatt hisztizel.Karácsonyra, szülinapra vesz neked ajándékot a férjed?Mert ha igen, akkor még mindig nem értem, h mi a problémád.
2014. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
41%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a válaszaidból azt sugárzod, hogy te bizony tökéletes vagy. Ismerek nem egy Nőt, Anyát. Egy értelmes, vagy legalább nem hisztis anya a következőt tette volna: Hát kicsim, az enyémbe azért nincs, mert már megettem korán reggel. Aztán ráértél volna hisztizni akkor, amikor a gyerek nem fogja fel, h para van.
2014. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

Én is megértelek, és úgy érzem, nem fújod fel. De ettől te nem leszel sajnos előrébb.

Azt próbáld kideríteni, mi az, ami hirtelen a férjednek fontosabb mint te. Mi az, amiért nem gondol rád. Elvégre azt írod, ez nem így volt.

Nyilván oka van annak, hogy miért lett ilyen. Én erre az okra lennék igazán kíváncsi.

2014. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!