Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! Ne magyarázkodj itt, hiszen láthatod, a legtöbben egyszerűen rosszindulatúak (lásd az 50-es válaszolót). Páran azért megértettük, miről beszélsz. Próbáljátok rendezni az ügyet (ne a mikulást elsősorban, hanem az előzményeket). Sok sikert kívánok, remélem rendbe jöttök.
2014. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem szorítottam sarokba. Beszélgettünk. Arról is szó esett, hogy ő mit hiányol, és próbálok is rajta változtatni. De ez a kérdés nem erről szól. Majd ha annak kapcsán vagyok kíváncsi véleményekre, akkor kiírok egy kérdést. Köszönöm az észrevételt.
2014. dec. 8. 17:24
 53/83 anonim ***** válasza:
61%

Milyen sűrűn megy a férjed " bulizni"?

Én ezen jobban fenn akadtam volna. Pláne, hogy oda nem felejtett el bevásárolni.

Mik azok a dolgok, amik miatt ez már az utolsó csepp volt számodra?

2014. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 A kérdező kommentje:
53-as: nem gyakran, ezért ezzel nem is volt problémám. Az a része már igen, hogy oda nem felejtett el bevásárolni, hogy ne üres kézzel menjen, én meg kimentem a fejéből, a gyereket meg úgyis elintézem én alapon gondolta...ahogy karácsonyra sem látom, hogy megfeszítené magát vele kapcsolatban.
2014. dec. 8. 17:26
 55/83 A kérdező kommentje:
51-es: köszönöm. Remélem ő fel fogja fogni, hogy mi az alapvető problémám.
2014. dec. 8. 17:27
 56/83 anonim ***** válasza:
21%

De kérdező, neked nem tűnik fel, hogy 6 oldal óta fél méteres válaszokban hisztizel, hogy neked milyen fontos a Mikulás? Ha valóban egyéb dolgok zavarnának, és ez csak az utolsó csepp lenne, akkor általánosságban írnál a házasságotokról, de nem, neked összedőlt a világ, mert nem kaptál csokit...


És ne is haragudj már, de állati nagy különbség van aközött, hogy fontosak a szokások, hagyományok, és hogy 3 hétig be nem áll a szád róla a gyereknek, mániát kerekítesz köré aztán 3 napig hisztériázol rajta, hogy valaki elfelejtette.


Megértjük, hogy rosszul esett, de IGEN, TÚLREAGÁLOD, értsd már meg!

2014. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 A kérdező kommentje:
Szerintem meg tanulj meg értelmezni, mert nem arról "hisztériázom", hogy nem kaptam csokit. Hanem, mert a nyomát sem mutatja, hogy legalább ünnepekkor figyeljen rám.
2014. dec. 8. 17:30
 58/83 A kérdező kommentje:
És tudod mérhetetlenül bunkó a stílusod. A véleményedet le lehet úgy is írni, hogy szerintem kicsit túlreagálod, próbáld megbeszélni vele. De te sarkítasz és szándékosan sértegetsz. Az hogy mesélek a kisfiamnak a Mikulásról, hogy megismertetem vele, az természetesen azt jelenti, hoyg mániákusan 3 hete napi 24 órában csak a mikuásról ebszélek, mint egy idióta. Kicsit gondolkozz már!
2014. dec. 8. 17:32
 59/83 anonim ***** válasza:
16%

Hidd el kérdező,hogy a gyerek életében lesznek nagyobb traumák is annál,mint hogy az anyja nem kapott mikulásra csokit.:)))

Ezért nem kell ilyen hülyeségekkel tömni a fejét,hogy csak a jók kapnak,mert aztán meg visszanyal a fagyi.a Mikulás a rossz gyerekeket is ugyanúgy szereti.

2014. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam végig a válaszokat, de elmondom, hogy nálunk hogy van. Gyerekkoromban édesanyám is mindig öt csomagot készített, nekünk a tesóimmal és maguknak édesapámmal. Vagyis ő gondoskodott arról, hogy meglegyen mindenkinek a csomag. Mostmár hogy férjnél vagyok és gyerekeink vannak, én is úgy csinálom hogy magamnak és a férjemnek is. Pont azért, hogy a gyerekeknek ne legyen csalódás hogy mi vagy én nem kaptam.

Szerintem neked nem az a gondod, hogy nem kaptál a férjedtől és üres volt a csizmád, hanem az hogy eddig kaptál és most nem. Vagyis valóban változott valami. Ha eddig neki is szokása volt meglepni téged. Én azért nem várom el a férjemtől, mert úgymond tőle nem lehet. Örülök neki hogy a házassági évfordulónkat meg a szülinapomat nem felejti el. Ő így van összerakva. Viszont a te férjed eddig figyelt erre. És pláne hogy nem rég beszéltetek az egymásra való odafigyelésről elhiszem hogy rosszul esik. Férjed reakciójából szerintem ezen nincs mit túl beszélni. Szerintem ez olyan dolog amin neked kell túllépni magadban. A házasságot emiatt nem érdemes bontani, ahogy a karácsonyi készülődést sem érdemes hanyagolni. Adj még neki időt hogy visszarázódjon ő is a régi mivoltjába.

Kitartást a házasságotok helyreállításához!

2014. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!