Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
51%
igen én úgy érzem ezt most te fújod fel... hidd el baromi kevés az a pasi, akinek eszébe jut, hogy mikuláskor a felesége cipőjébe is tegyen valami apróságot... és nem azért mert nem szereti, hanem mert egyszerűen számukra ez nem fontos, nem gondolnak bele, hogy esetleg meg kéne ilyenkor lepni a feleséget...
2014. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy neki túl sok már ez a két hete tartó mikulásosdi. Más típus, mint te, nem tudja annyira beleélni magát.

Ha egyéb módon kompenzál és igyekszik figyelmesebb lenni, én nem duzzognék tovább ezen.

2014. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
38%
Hát megértem a csalódottságodat és azt, hogy ez rosszul esett, de ha már két hete másról sem volt szó köztetek, mint a mikulásról, akkor őt is megfértem, amiért csak anyának tart, nem feleségnek...már ha érted miről beszélek.
2014. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
52%
Alapvetően a figyelem fontos egy kapcsolatban, nagyon fontos. De én mikuláson nem akadtam volna ki, lehet, a férjedben nem is tudatosodott, hogy a te csizmádba is kéne tenni. Mi pl. a saját csizmánkat nem tettük ki az ablakba csak a gyerekét. Tehát én a mikuláson nem akadtam volna ki. Mondom, más tészta, hogy amúgy a figyelem nagyon fontos egy kapcsolatban, de sokkal inkább beszélgessetek el komolyan a férjeddel, minthogy duzzogsz a mikulás miatt.
2014. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de szerintem ebben most te felfujod. Te keszitetted ki a csizmakat, ferjed elment bulizni. Most veletlenul magadnak is berakhattal volna egy kis csokit, hogy a fiad lassa, mindenkinek jott a Mikulas. Valahogy en egyealtaln nem szamitanek egy ferjre, hogy hoz valamit, megtomi a csizmam bulibol hazajovet kozbe.
2014. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem eltúlzod. Persze, ha van más gond is, és csak az utsó csepp volt, akkor nem. De ez így önmagában szerintem nem ok arra, hogy az ember elgondolkodjon a házasságán.

Lehet, hogy csak arra gondolt, hogy a gyereknek elintézted az ajándékot. Felnőttekben már nem gondolkodott.

Mi volt eddig nálatok a szokás? Előző években? Amikor nem volt még gyerek? Adtatok egymásnak ajándékot Mikulásra? Ha nem, akkor nyilván ehhez volt szokva és ezért nem készült, nem azért, hogy direkt megbántson téged.

Mi szoktunk mindig kis meglepivel készülni a másiknak. Még nincs gyerek. Nem tudom, hogy akkor hogyan lesz. Úgy érzem, ha nem kapnék, nem haragudnék meg, hiszen mindig kapok, tehát nem azért nem adna, mert nem foglalkozik velem, hanem mert valamiért éppen kiment a fejéből.

2014. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:

Az elmúlt években mindig tett bele...most pont azt hozta fel, hogy azt hitte, már csak a gyereknek veszünk.


Köztünk nem csak a Mikulás volt a téma, higgyétek el. A gyereknek minden nap meséltem róla, amit ő is hallott. Ennyi...nem kell kiforgatni.

2014. dec. 8. 14:37
 8/83 anonim ***** válasza:
42%

Egyáltalán nem fújod fel,persze hogy rosszul esett.És hogy ő még erre annyit mond hogy "meddig duzzogsz még"?! Hát jó nagy paraszt,ne haragudj!

Én a helyedben ugyanúgy készülnék a picivel a karácsonyra( nagyon aranyos amiket leírtál,hogy hogy készültetek együtt),de a férjemnek SEMMIT nem vennék karácsonyra.Majd rájön hogy milyen rosszul esik!

2014. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
62%
Húha, akkor a férjem már 40 éve itthagyhatott volna, mert ha hiszed, ha nem, tőle én mindig kapok húsvétra és télapóra is, de én mindig elfelejtem. Ő csak nevet rajta, azt mondta, ha nem úgy lenne egyszer, azt hinné, kicseréltek :)
2014. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
51%

Húha, hát én őszinte leszek... A sztori elején azt hittem, hogy apa részegen (?) eltüntette az ajándékkal teli csizmákat, vagy bele...t :D

És csak lestem, amikor leírtad, hogy te vártál valamit a csizmába.. Most komolyan? TE hiszel a Télapóban??? :D

Mert csak az vár valamit a csizmába az én meglátásom szerint.

Ja, és nő vagyok, van egy 5 éves gyerekem.

2014. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!